SME
Sobota, 19. október, 2019 | Meniny má Kristián
INZERCIA

Rekonštrukcia interiéru v zime?

S ľahkými priečkami to ide bez problémov.

Zdroj: Knauf InsulationZdroj: Knauf Insulation

Hoci väčšina rekonštrukcií sa robí v lete, niektorým stavebným úpravám v interiéri zima nevadí. Vo vykurovacej sezóne má totiž vzduch vo vnútri nižšiu vlhkosť ako v lete, preto pri dobrom vetraní stavebné hmoty uschne rýchlejšie a kvalitu projektu to nijako neovplyvní. Úplne ideálne je využiť ľahké priečky, ktoré sa stavajú suchým procesom a nie je pri nich potrebné čakať na vyschnutie stavebných hmôt.

Ako sa stavajú ľahké priečky

Ak sa chystáte zobytňovať podkrovie, stavať interiérové priečky či stropné podhľady alebo rekonštruovať bytové jadro, stavba môže byť hotová aj za pár dní. Ideálne je použiť stavebné úpravy pomocou suchého procesu, teda sadrokartónové a sadrovláknité dosky, profily a moduly. Tieto materiály si získali obľubu vďaka svojej ľahkosti, šetrnosti k stavebnej konštrukcii, rýchlej a suchej montáži. Neuvoľňuje sa pri nich toľko vlhkosti ako pri malte a murive. Spájanie stavebných prvkov sa vykonáva mechanicky. Odborníci vám potvrdia, že v porovnaní s bežnými postupmi skráti čas realizácie približne na polovicu. Kvôli takejto významnej úspore sa nad sadrokartónom oplatí pouvažovať.

Podhľady - krásne a užitočné

Do obývačky, kuchyne, sa výborne hodia stropné podhľady. Umožňujú rozmiestniť osvetľovacie zdroje podľa vašej fantázie a popri nich môžu schovať aj technické rozvody. Závesný systém, na ktorý sa profily podhľadov inštalujú, dokáže pod stropom vytvoriť dutinu od 3 cm až do niekoľko metrov. Strop s rozdielnou výškou umožňuje vytvoriť optické rozdelenie miestnosti, celoplošné zníženie stropu zas môže pridať na útulnosti priestoru s vysokými stropmi a ušetriť na energii potrebnej na jeho vykúrenie. V podhľadoch vždy ostáva dosť miesta pre izolačnú vrstvu, ktorá môže byť veľmi užitočná. „Ideálnym materiálom sú izolácie z minerálnej vlny, ktoré sa vďaka svojej pružnej vláknitej štruktúre vynikajúco prispôsobujú nerovnostiam v dutinách a dokonale tento priestor vyplnia. Ušetria vám tak teplo, ktoré môže unikať cez strop,“ upozorňuje Vladimír Beňo, aplikačný manažér Knauf Insulation.

Ako sa ochrániť pred hlukom

V interiéri často potrebujeme opticky alebo konštrukčne oddeliť pracovný alebo relaxačný kútik, prípadne kuchyňu alebo predsieň od obývačky. Sadrokartónové priečky a polopriečky sú ideálnym riešením. Ak potrebujete oddeliť miestnosť od okolitého hluku, vhodným riešením je dvojité opláštenie sadrokartónovej konštrukcie vyplnené sklenou minerálnou . Táto kombinácia je najlepšou zvukovou izoláciou, ktorou dosiahnete absolútne súkromie. Ak vám záleží na zdravej klíme v interiéri, môžete použiť ekologickú minerálnu vlnu na báze Ecose Technology, ktorá je vyrobená z prírodných materiálov bez použitia formaldehydu. Teraz navyše môžete dostať všetky produkty z rady Ecose do 30. novembra za polovičnú cenu.

Ľahké priečky znesú aj ťažké bremená

Ľahké priečky sú veľmi obľúbené aj pri rekonštrukciách bytového jadra. Sadrokartónové konštrukcie dnes bez problémov udržia skrinky kuchynskej linky, umývadlo, záchod či bidet. Jedna „hmoždinka“ pri správnom vystužení a kotvení sadrokartónovej konštrukcie priečky udrží hmotnosť až 65 kg v závislosti od druhu konštrukcie. Veľmi dôležité je aj riešenie technickej šachty. Mala by byť dôkladne zvukovo izolovaná a izolácia by mala byť umiestnená zo všetkých strán, na ktorých susedí s obytnými miestnosťami. „Ideálnou kombináciou pre zvukovú izoláciu je spojenie ekologickej minerálnej vlny so sadrokartónom – vlna eliminuje zvuky s vyššími frekvenciami a tvrdší sadrokartón zas tóny v nižších frekvenčných hladinách. Takáto zvuková izolácia je omnoho účinnejšia ako vymurovanie priečky z pórobetónových tvárnic, zachytí o 20 dB hluku viac ako tvárnice s rovnakou hrúbkou,“ dodáva Vladimír Beňo.

www.ecose.sk, www.knaufinsulation.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Firma BONATO oddlžila svojich klientov v sume 100 000 000 Eur

Spoločnosť, ktorá pomáha ľuďom s dlhmi.

Tlačové správy

Ako manažovať 16 miliónov dielov denne?

Nová Riadiaca Veža bude v reálnom čase manažovať polohu vyše 16 miliónov dielov

Tlačové správy

Karibik: Dokonalý oddych v špičkových hoteloch

Nielen palmy, pláže a slnko vás čakajú v Karibiku, ale aj relax v top hoteloch.