INZERCIA

Spolupráca Stavebnej fakulty STU na obnove hradu Krásna Hôrka

Vypracovanie projektovej dokumentácie pre obnovu hradu Krásna Hôrka

Slovenské národné múzeum a Slovenská technická univerzita v Bratislave dnes (24.10.2018) podpísali zmluvu na vypracovanie projektovej dokumentácie pre obnovu hradu Krásna Hôrka. Ide o významný posun v príprave obnovy tejto dôležitej historickej pamiatky. „Spolupráca na tomto unikátnom projekte bude obrovským prínosom pre obe inštitúcie. Stanovili sme si ambiciózny cieľ – naštartovať obnovu Krásnej Hôrky a verím, že s naším novým partnerom sa nám to podarí už budúci rok,“ povedala ministerka Ľubica Laššáková.

Predmetom zmluvy je zabezpečenie prípravy dokumentácie pre územné rozhodnutia a stavebné povolenia ako aj odborné konzultácie v oblasti obnovy tejto národnej kultúrnej pamiatky. „V čase môjho nástupu do funkcie bola príprava obnovy fakticky na bode nula. Som rada, že dnes môžeme týmto konkrétnym krokom ukázať, že to s obnovou tohto klenotu našej histórie myslíme vážne,“ povedala ministerka Ľubica Laššáková.

Podpis zmluvy je výsledkom viacmesačných rokovaní a bude znamenať zapojenie rešpektovanej verejnej inštitúcie do procesu prípravy obnovy hradu Krásna Hôrka. Ide o jedinečnú kultúrnu pamiatku, ktorá vyžaduje odborný prístup k rekonštrukcii, čo znamená nielen odstránenie následkov požiaru z roku 2012, ale v prvom rade odstránenie nevhodných zásahov realizovaných v rokoch 1956-1989, ktoré výrazne poškodili autenticitu pamiatky.

Práce zo strany Stavebnej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave budú prebiehať pod vedením odborného garanta prof. Ing. Antona Puškára, PhD. z Katedry konštrukcií pozemných stavieb. Do procesu budú zapojení odborní pracovníci fakulty ako aj študenti doktorandského stupňa štúdia ako špecialisti vo svojich odboroch.

Tlačová správa, Kancelária ministerky, Ministerstvo kultúry SR

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov

Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov spomedzi ostatných krajín

Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov spomedzi ostatných krajín
Tlačové správy

Prihlásili ste sa ako dobrovoľník na Olympiádu v Tokiu?

Atos pripravil úspešnú online platformu pre dobrovoľníkov, ktorí sa chcú podieľať na organizácii OH 2020 v Tokiu.

Tlačové správy

Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.

Proxenta vydáva nové emisie, k dispozícii budú o niekoľko dní

Tlačové správy

Štefánka by Pulitzer

Čo spája legendárnu bratislavskú kaviareň s Pulitzerom.