INZERCIA

Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?

Denné svietenie cez deň stačí. V hmle sa vždy zapínajú hmlovky. Nuž, nie je to také jednoduché. Stačí však používať zdravý rozum.

Najprv sa pozrime na (doslova) najpálčivejšiu tému: používanie zadných hmloviek. Zadné hmlovky slúžia na to, aby ste zvýraznili vaše vozidlo. Aj keď je fakt, že zákon dovoľuje ich používanie v daždi, snehu, hmle a za zníženej viditeľnosti, treba myslieť na ľudí okolo vás a vcítiť sa do ich kože. Hmlovky totiž za vami idúce autá nepríjemne oslepujú a ich svetlo sa v hmle „rozpíja“, čím ďalej obmedzuje viditeľnosť. Situácia je najhoršia v tme, keď sa vám hmlovka pred vami idúceho vozidla „vypáli do očí“ a aj keď sa vám ho podarí predbehnúť, pár sekúnd zostanete slepí. Málokedy býva taká hustá hmla, aby v tme nebolo včas vidieť klasické obrysové zadné svetlá.


Hmlovky odporúčame používať skôr cez deň na diaľnici a na rýchlostných cestách, kde hrozí, že za vami ide výrazne rýchlejšie auto a keď vás neskoro zbadá, nemusí stihnúť ubrzdiť. Zapnite si ich v hmle, ale aj v daždi, keď sa za autom tvorí hustý vodný sprej. Pri veľmi hustej hmle môžete samozrejme hmlovku spustiť aj v noci, dokonca aj v meste. Tu by sme sa však odporúčali riadiť jednoduchým pravidlom: Len čo za sebou zreteľne vidíte auto, hmlovku si vypnite! Ak vidíte vy jeho, vidí aj on vás a už ho na seba nemusíte upozorňovať.


Pozrime sa aj na obrysové svetlá. Moderné Volkswageny ich zapínajú na základe svetelných, ale aj dažďových senzorov. Ak je teda tma alebo prší, svetlá sa zapnú automaticky. Nie všetky autá však takúto funkciu majú a jazdiť v daždi na denných svetlách nestačí. Hmlu však zatiaľ nedokáže rozpoznať žiadne auto a v nej si musíte svetlá zapnúť manuálne, aj keď sedíte v modernom Touaregu vybavenom Matrix LED svetlami I.Q. Light.


V hmle vám žiaľ nepomôžu ani tieto supermoderné svetlá. Ich obrovský výkon sa totiž rozpije v „mlieku“ pred autom. Inak sú úžasné. Dokážu svietiť v diaľkovom režime a neoslepovať okolité autá. Chodcov a cyklistov, s ktorými hrozí zrážka, dokážu označiť silným lúčom svetla a chránia vás pred tým, aby vás oslepil ich vlastný odraz od dopravných značiek. Na hmlu má však Touareg iné riešenie: systém Night Vision. Nočnému videniu hmla nijako neprekáža a práve vďaka nemu môžete v hmle vidieť ďalej, než ktokoľvek bez tohto systému.

Viac informácií, článkov, testov a rád nájdete na www.volkswagenblog.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,2 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Kartou míňame viac. Čo by obchodníci mali vedieť o zákazníkoch

Keš prestáva obchodníkom zarábať.

Tlačové správy

Autokamery Mio a navigace teď s 3letou záruční dobou

Tříletou garanci na autokamery a navigace Mio teď získají všichni, kteří si koupí jeden z produktů Mio do konce roku 2018

Tlačové správy

Move in immediately, if you feel like it

Living close to the centre of Bratislava has many advantages.

Tlačové správy

Predaj poistenia motorových vozidiel cez web rastie a bude rásť

Myslí si to Peter Gál, zakladateľ stránky poistnamyska.sk, ktorý má vyše 20-ročné skúsenosti v poisťovníctve.