SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Zrážka s lyžiarom na svahu Vás môže vyjsť poriadne draho

Vianočné sviatky trávia mnohí na lyžiach, kde dochádza často ku kolíziám lyžiarov.

Väčšina prípadov odškodného za zranenie sa týka práve alpských svahov. „Zahraniční lyžiari majú vyššie právne povedomie, poznajú svoje práva a vedia sa ich dôsledne domáhať až na súdoch. Aj preto si pred odchodom na lyžovačku v zahraničí pri uzatváraní cestovného poistenia určite nezabudnite pripoistiť zodpovednosť za škodu, ktorá kryje náklady na liečbu zraneného lyžiara, jeho transport do nemocnice, zničenú či poškodenú lyžiarsku výstroj alebo právnika,“ upozorňuje Silvia Vlasková, riaditeľka oddelenia komunikácie UNIQA poisťovne. V prípade, že lyžiar takéto poistenie nemá a za zranenie nesie zodpovednosť, náklady za vzniknutú sumu, ktoré sa často pohybujú v desiatkach tisíc EUR, bude musieť zaplatiť sám. Poisťovňa už riešila prípady, keď lyžiar spadol z vleku a nešťastne so sebou stiahol aj vedľa stojacu pani, ktorá pri páde utrpela zranenia. Ďalší lyžiar vystupoval v Rakúsku zo sedačkovej lanovky a palicami zavadil o lyže vedľa sediaceho lyžiara, ktorý následne nešťastne spadol. Utrpel zlomeninu nohy a pretrhnutie krížneho väzu v kolene. Počas lyžovačky v Taliansku zasa náš lyžiar narazil do cudzinca, ktorý utrpel niekoľkonásobné zlomeniny a otras mozgu.

Cestovné poistenie na lyžovačku s 10% zľavou si môžete uzatvoriť TU

Čo robiť, ak príde k zrážke na svahu

Každý lyžiar by mal svahu dodržiavať tzv. biely kód, teda pravidlá správania sa na zjazdovke. Aj pri veľkej opatrnosti však môže prísť k zrážke s iným lyžiarom. Ak ste poistený a ste vinníkom kolízie, pri ktorej utrpí iný lyžiar zranenia, náklady za škodu za Vás uhradí poisťovňa. Poistenému však odporúčame zabezpečiť si výpovede svedkov, fotografiami zdokumentovať škodu a dávať si pozor pri podpisovaní akýchkoľvek dokumentov. „Odporúčame nepodpisovať nič, čomu nerozumiete a ak, tak s výhradou, že textu nerozumiete. Môže sa totiž stať, že pri spornej kolízii, kde nie je jasný vinník, môžete takto nechtiac na seba prevziať vinu, aj keď za zrážku nemôžete,“ upozorňuje S. Vlasková z UNIQA poisťovne. Pri kolízii odporúčame kontaktovať asistenčnú službu poisťovne, ktorá Vám krok po kroku poradí, čo robiť. Udalosť následne nahláste poisťovni čo najskôr a nezabudnite jej dodať všetku potrebnú dokumentáciu, ako je napr. zápis o škode, fotodokumentáciu škôd a pod. Lekársku správu o ošetrení a dokumentáciu všetkých ostatných nákladov súvisiacich s náhradou škody si poisťovňa vyžiada od poškodenej osoby.

Zodpovednosť za škodu si môžete pripoistiť v rámci cestovného poistenia, ktoré si môžete rýchlo na pár klikov uzatvoriť online s 10% zľavou aj priamo počas cesty na lyžovačku, ak sa ešte nachádzate na Slovensku. V rámci liečebných nákladov v ňom máte kryté aj vyhľadávanie a vyslobodzovanie na horách. Klienti nemusia za záchranné práce platiť miestnym záchranným zložkám, úhradu rieši priamo s týmito zložkami asistenčná služba poisťovne.Ak máte v rámci cestovného poistenia pripoistenú aj batožinu, do limitu plnenia máte kryté napr. ukradnuté lyže. Musia však byť odcudzené z uzamknutého priestoru.

Cestovné poistenie na lyžovačku s 10% zľavou si môžete uzatvoriť TU

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

​​​​​​​Prečítajte si úspešný príbeh najväčšieho výrobného podniku v Trebišove.

2 h

Byť fit nielen v januári. Spoločnosť BILLA v novom e-booku radí zákazníkom, ako sa stravovať zdravo po celý rok.

11 h

V roku 2020 stúpol záujem o rizikové životné poistenie o takmer tretinu

14 h