SME
Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Koniec neporiadku okolo smetných kontajnerov v Košiciach

Fínske riešenie nakladania s odpadom v Košiciach je úspešné.

Košičania sa neustále sťažujú na neporiadok okolo smetných kontajnerov, neznesiteľný zápach a nájazdy neprispôsobivých občanov. Dočasné a drahé riešenia v podobe klietok situáciu nezlepšujú, a množeniu potkanov a šíreniu zápachu nezabraňujú. Ako sa s týmto problémom vysporiadali iné mestá ?

Fínske riešenie nakladania s odpadom v Košiciach je úspešné

Ako zlepšiť život obyvateľom Košíc ? Menšie nároky na priestor, odstránenie zápachu zo stojísk, nové parkovacie miesta, vyššia bezpečnosť, zatraktívnenie vonkajších priestorov , nižšie emisie CO2 a väčší objem na odpad. To sú jedny z mnohých výhod ekologických a moderných polopodzemných kontajnerov MOLOK , od spoločnosti REDOX – ENEX. Terasania, ako prví začali využívať prvé polopodzemné kontajnery v meste. Prvé polopodzemné stojisko v Košiciach odovzdala spoločnosť Kosit a mestská časť Západ do užívania obyvateľom v novembri minulého roka. Šesť kontajnerov stojí na Triede SNP 73, z toho tri sú určené na bežný komunálny odpad a tri na triedený zber plastov, skla a papiera. Mestská časť Košice Západ vďaka tomuto riešenie mohla zrušiť štyri okolostojace kontajneroviská. „Denne sa na celom svete využíva viac ako 140.000 nádob tohto typu. Obyvateľom miest poskytujú vysokú úroveň komfortu, a mestám finančnú úsporu. Polopodzemné kontajnery MOLOK sa na Slovensku ukazujú ako trvalo udržateľné riešenie nakladania s odpadom, vďaka svojej kvalite a odolnosti“, hovorí Ing. Ján Hricko, konateľ REDOX – ENEX s.r.o., ktorá dodáva polopodzemné kontajnery MOLOK.

Zelenšia budúcnosť pre mesto a obyvateľov Košíc

Polopodzemné kontajnery MOLOK, od spoločnosti REDOX – ENEX predstavujú hygienické, estetické, bezpečné, úsporné a efektívne riešenie nakladania s odpadom ktoré využívajú na Slovensku mestá ako: Bratislava, Košice, Nitra, Trnava, Trenčín, Zvolen, Handlová a iné.

Viete si predstaviť polopodzemné kontajnery MOLOK na vašom sídlisku ? Spýtajte sa nás na ďalšie výhody pre vaše mesto a na postup ako ich získať na: office@redox-enex.sk , www.redox-enex.sk alebo nám zavolajte na 0911 414 112.

O vypracovanie štúdie, realizáciu na kľúč vrátane projektu a vytýčenia sietí až po inštaláciu kontajnerov sa postará REDOX – ENEX za vás.

Ako zlepšiť život obyvateľom miest a obcí na Slovensku pri nakladaní s odpadom?

Menšie nároky na priestor, nové parkovacie miesta, odstránenie zápachu zo stojísk, vyššia bezpečnosť, zatraktívnenie vonkajších priestorov , nižšie emisie CO2 a väčší objem na odpad. To sú jedny z mnohých výhod ekologických a moderných polodzemných kontajnerov MOLOK. Pridajte sa aj vy k mestám ako Bratislava, Košice, Nitra, Trnava, Trenčín, Zvolen, Handlová a prejdite namoderné , hygienické, estetické, bezpečné, úsporné a efektívne riešenie nakladania s odpadom. Denne sa na celom svete používa viac už ako 120.000 nádob tohto typu.

Výhody a prínosy polopodzemných kontajnerov pre Vaše mesto:

 • veľká kapacita
 • dlhšie intervaly vývozu
 • menej vývozov
 • vertikálny spôsob zberu - gravitácia núti odpad zhutňovať sa vlastnou váhou
 • 40% kontajnera je viditeľného, zvyšných 60% je inštalovaných do zeme do hĺbky 1,5 metra
 • najstarší odpad je na dne zakrytý najčerstvejším odpadom
 • chlad zeme udržiava rozvoj baktérií na nízkej úrovni, preto odpad nezapácha.
 • plniace veko je ľahké a jednoducho otvoriteľné a jeho súčasťou je integrovaná vzpera:
 • umožňuje použiť obe ruky pri vysýpaní odpadu
 • predchádza zbytočnému otváraniu veka (vetrom, ...)
 • interval vývozu odpadu sa môže upraviť (väčší objem nádob) znižuje sa frekvencia premávky.

Systém polopodzemných kontajnerov Molok získal v roku 2013 strieborné umiestnenie v Národnej podnikateľskej cene SR za životné prostredie.

REDOX – ENEX mení tvár miest a obcí na Slovensku a prináša zelenšiu budúcnosť.

Rozhodnite sa aj vy pre polopodzemné kontajnery MOLOK, spýtajte sa nás na ďalšie výhody pre vaše mesto a na postup ako ich získať na: office@redox-enex.sk , www.redox-enex.sk alebo nám zavolajte na

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Nepoznaná minulosť Trnavského, Račianskeho a Suchého mýta.


11. jún

O ktoré destinácie je najväčší záujem? Plánovanie dovolenky uľahčia naše tipy.


11. jún

Už dnes si môžete kúpiť denník SME so špeciálnou prílohou k ME vo futbale.


11. jún