SME
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Koniec neporiadku okolo smetných kontajnerov v Košiciach

Fínske riešenie nakladania s odpadom v Košiciach je úspešné.

Košičania sa neustále sťažujú na neporiadok okolo smetných kontajnerov, neznesiteľný zápach a nájazdy neprispôsobivých občanov. Dočasné a drahé riešenia v podobe klietok situáciu nezlepšujú, a množeniu potkanov a šíreniu zápachu nezabraňujú. Ako sa s týmto problémom vysporiadali iné mestá ?

Fínske riešenie nakladania s odpadom v Košiciach je úspešné

Ako zlepšiť život obyvateľom Košíc ? Menšie nároky na priestor, odstránenie zápachu zo stojísk, nové parkovacie miesta, vyššia bezpečnosť, zatraktívnenie vonkajších priestorov , nižšie emisie CO2 a väčší objem na odpad. To sú jedny z mnohých výhod ekologických a moderných polopodzemných kontajnerov MOLOK , od spoločnosti REDOX – ENEX. Terasania, ako prví začali využívať prvé polopodzemné kontajnery v meste. Prvé polopodzemné stojisko v Košiciach odovzdala spoločnosť Kosit a mestská časť Západ do užívania obyvateľom v novembri minulého roka. Šesť kontajnerov stojí na Triede SNP 73, z toho tri sú určené na bežný komunálny odpad a tri na triedený zber plastov, skla a papiera. Mestská časť Košice Západ vďaka tomuto riešenie mohla zrušiť štyri okolostojace kontajneroviská. „Denne sa na celom svete využíva viac ako 140.000 nádob tohto typu. Obyvateľom miest poskytujú vysokú úroveň komfortu, a mestám finančnú úsporu. Polopodzemné kontajnery MOLOK sa na Slovensku ukazujú ako trvalo udržateľné riešenie nakladania s odpadom, vďaka svojej kvalite a odolnosti“, hovorí Ing. Ján Hricko, konateľ REDOX – ENEX s.r.o., ktorá dodáva polopodzemné kontajnery MOLOK.

Zelenšia budúcnosť pre mesto a obyvateľov Košíc

Polopodzemné kontajnery MOLOK, od spoločnosti REDOX – ENEX predstavujú hygienické, estetické, bezpečné, úsporné a efektívne riešenie nakladania s odpadom ktoré využívajú na Slovensku mestá ako: Bratislava, Košice, Nitra, Trnava, Trenčín, Zvolen, Handlová a iné.

Viete si predstaviť polopodzemné kontajnery MOLOK na vašom sídlisku ? Spýtajte sa nás na ďalšie výhody pre vaše mesto a na postup ako ich získať na: office@redox-enex.sk , www.redox-enex.sk alebo nám zavolajte na 0911 414 112.

O vypracovanie štúdie, realizáciu na kľúč vrátane projektu a vytýčenia sietí až po inštaláciu kontajnerov sa postará REDOX – ENEX za vás.

Ako zlepšiť život obyvateľom miest a obcí na Slovensku pri nakladaní s odpadom?

Menšie nároky na priestor, nové parkovacie miesta, odstránenie zápachu zo stojísk, vyššia bezpečnosť, zatraktívnenie vonkajších priestorov , nižšie emisie CO2 a väčší objem na odpad. To sú jedny z mnohých výhod ekologických a moderných polodzemných kontajnerov MOLOK. Pridajte sa aj vy k mestám ako Bratislava, Košice, Nitra, Trnava, Trenčín, Zvolen, Handlová a prejdite namoderné , hygienické, estetické, bezpečné, úsporné a efektívne riešenie nakladania s odpadom. Denne sa na celom svete používa viac už ako 120.000 nádob tohto typu.

Výhody a prínosy polopodzemných kontajnerov pre Vaše mesto:

 • veľká kapacita
 • dlhšie intervaly vývozu
 • menej vývozov
 • vertikálny spôsob zberu - gravitácia núti odpad zhutňovať sa vlastnou váhou
 • 40% kontajnera je viditeľného, zvyšných 60% je inštalovaných do zeme do hĺbky 1,5 metra
 • najstarší odpad je na dne zakrytý najčerstvejším odpadom
 • chlad zeme udržiava rozvoj baktérií na nízkej úrovni, preto odpad nezapácha.
 • plniace veko je ľahké a jednoducho otvoriteľné a jeho súčasťou je integrovaná vzpera:
 • umožňuje použiť obe ruky pri vysýpaní odpadu
 • predchádza zbytočnému otváraniu veka (vetrom, ...)
 • interval vývozu odpadu sa môže upraviť (väčší objem nádob) znižuje sa frekvencia premávky.

Systém polopodzemných kontajnerov Molok získal v roku 2013 strieborné umiestnenie v Národnej podnikateľskej cene SR za životné prostredie.

REDOX – ENEX mení tvár miest a obcí na Slovensku a prináša zelenšiu budúcnosť.

Rozhodnite sa aj vy pre polopodzemné kontajnery MOLOK, spýtajte sa nás na ďalšie výhody pre vaše mesto a na postup ako ich získať na: office@redox-enex.sk , www.redox-enex.sk alebo nám zavolajte na

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky

Stojí za ňou brandingová agentúra GALTON Brands

Tlačové správy

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon pre Slovensko a Českú republiku v segmente dioptrických skiel.

Tlačové správy

Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie

Nečakané rozšírenie koronavírusu postavilo populáciu a taktiež rôzne priemyselné odvetvia pred výzvy v mnohých oblastiach života.