SME
Piatok, 7. august, 2020 | Meniny má ŠtefániaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali

LG Electronics má televízor s dokonalým obrazom a super výkonným procesorom α7.

Model LG OLED B8 bol vymyslený pre tých ľudí, ktorí túžia po najlepšom televíznom obraze, ale nechcú minúť na televízor toľko ako na auto. Vďaka OLED technológii má vynikajúci kontrast, zobrazuje krásnu hlbokú čiernu a extrémne živé farby. Jednoducho, LG OLED B8 sa oplatí, ak hľadáte televízor, ktorý dokáže dokonale spracovať video.

Nielen výkonný, ale aj pekný

LG OLED B8 je televízor, ktorý môžete pozerať z akéhokoľvek uhľa a display nestratí kontrast alebo sýtosť farieb. Okrem výbornej farebnosti oceníte technológiu LG OLED aj pri videách s rýchlym pohybom – televízory sa bez problémov vysporiadajú s extrémne rýchlym pohybom, reagujú na zmeny niekoľkonásobne rýchlejšie než skoršia generácia LCD obrazoviek. Výsledkom je dokonale plynulý pohyb bez jediného seknutia.

Vynikajúci kontrast, živé farby a výborný zvuk ale nie sú všetko. LG OLED B8 je krásny televízor s elegantným minimalistickým dizajnom. Display je tenký 4,7 milimetra a rám okolo neho približne osem. Televízor je trochu širší na spodku, kde sú umiestnené reproduktory, rôzne porty, Wi-Fi, Bluetooth a iná elektronika. Kovový podstavec dodáva dizajnu šmrnc, je praktický a dá sa ľahko pripevniť aj na stenu. LG OLED B8 je dostupný v uhlopriečkach 55“ a 65“.

Tomi Kid Kovács je fanúšik LG OLED

Aj bývalý majster sveta v boxe pozerá zápasy na LG OLED B8 s inteligentným procesorom α7 vo svojej novootvorenej boxerskej akadémii v Galante pri Matúškove. „Pri boxerskej príprave je veľmi dôležitý kvalitný sparing partner. Ja osobne si na kvalitu potrpím aj v súkromnom živote, a preto som do akadémie vybral LG OLED,“ hovorí Tomi Kid Kovács.

Jeho multifunkčná telocvična patrí medzi najmodernejšie v krajine. “Nová akadémia je najväčšia boxerská telocvična na Slovensku, plánujeme do nej aj sauny a relaxačné miestnosti v podkroví, aby si športovci mali kde oddýchnuť po tréningoch. Chcem, aby sa tu cítili všetci ako doma, na steny sme namontovali najmodernejšie LG OLED televízory, aby sme mohli medzi tréningami pozerať zápasy,“ vysvetľuje.

LG OLED B8 dokáže poskytnúť výborný obrazový výkon najmä pri sledovaní športových podujatí. Kompletný zážitok zo živých prenosov dopĺňa podpora zvuku DolbyAtmos®, kedy sa zdá, že zvuk vychádza priamo z televízora. Dolby Atmos® realisticky zachytáva pohyb všetkých objektov a vytvára priestorový zvuk. V kombinácii s Dolby VisionTM môžeme mať doma v obývačke rovnaký zážitok ako v kine.

Inteligentný televízor s magickým ovládačom

Model OLED B8 beží na jednoduchom a rýchlom operačnom systéme LG webOS. Na spodku displaya je lišta kde nechýba webový prehliadač alebo najpopulárnejšie aplikácie ako Youtube Netflix, HBO GO a najnovšie Skylink Live TV.

Televízor ovládate s Magic Remote – diaľkovým ovládačom, ktorý sa správa presne ako počítačová myš. Vďaka tejto technológii sa prihlásite do svojich účtov raz-dva a nemusíte sa nikdy nikam dlho preklikávať. Netflix a Amazon Prime majú vlastné tlačidlá na diaľkovom ovládači.

Ako si vybrať OLED televízor?

Podľa Ľubomíra Straku, autora relácie Svet technológií na TA3, je výhodou OLED televízorov aj to, že sa dnes vývoj ich panelov pohol výrazne vpred aj v oblasti životnosti:

„Dnes sa už výrobcom podarilo významne predĺžiť tak veľmi rozoberanú životnosť OLED televízorov. Tieto zariadenia by mali vydržať dostatočne dlho na to, aby uspokojili aj konzervatívnych používateľov, ktorí počítajú s investíciou na dlhšie obdobie,“ vysvetľuje.

„Ja osobne sa prikláňam k tým značkám, ktoré sa s technológiou OLED zaoberajú najdlhšie. Ďalej sú mojim kritériom pri výbere aj SMART funkcie a rýchlosť procesora. No a okrem toho je dôležité aj to, či sa zariadenie ovláda komfortne a jednoducho,“ dodáva Ľubo Straka.

Juhokórejské LG Electronics je pionierom v oblasti domácej zábavy a vyvíja prémiové televízory s OLED technológiou. OLED TV v súčasnosti ponúkajú aj iné značky s obrazovými panelmi z výrobnej linky LG. OLED je revolučná technológia, ktorá sa vyznačuje tým, že jednotlivé obrazové body, teda pixle, sú organické a majú samostatný zdroj svetla. Viac informácií nájdete na www.lg.com/sk/lgoled

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Desať chorvátskych hotelov v obľúbených letoviskách Slovákov

Nevzdávajte sa predstavy o letnej dovolenke pri mori. Vyberte sa do Chorvátska.

Tlačové správy

Iniciatíva Middlecap Help pomáha v boji proti koronavírusu

MiddleCap Help pokračuje v realizácii podporného programu spojeného s koronavírusom na Slovensku.

Tlačové správy

Zjazdoví lyžiari a kanoista súťažili v netradičnom trojboji

Matej Beňuš a Adam a Andreas Žampovci sa stretli v súboji, ktorý preveril ich šikovnosť, rýchlosť aj schopnosti na bicykli.