SME
Piatok, 19. apríl , 2019
INZERCIA

Ako ďalej s obnovou Balassovho paláca

Dňa 19.2. sa o 16.00 hod v Balassovom paláci na Panskej ulici konala vernisáž „Ako ďalej s obnovou Balassovho paláca“.

Dňa 19.2. sa o 16.00 hod v Balassovom paláci na Panskej ulici konala vernisáž „Ako ďalej s obnovou Balassovho paláca“. Na výstave sa prezentovali študentské práce z ateliéru Ochrana a obnova pamiatok, ktorý garantuje Katedra architektúry na Stavebnej fakulte STU Bratislava. V študentských prácach sa overovali možnosti funkčného využitia paláca. Práce boli počas spracovávania konzultované členmi Prezídia Spolku architektov Slovenska, ktorému objekt paláca patrí. Iniciátorom celej akcie bola doc. Ing. arch. Jana Gregorová, PhD., ktorá ako špecialistka na obnovu pamiatok od minulého roku pôsobí na Katedre architektúry. Ako členka Prezídia Spolku architektov Slovenska pozná problémy, ktoré v blízkej budúcnosti SAS bude musieť riešiť a spolu s ostatnými kolegami z katedry konzultovali rôzne možnosti riešenia tohto objektu.

Overovali sa možnosti ubytovania, múzeí, knižnice, redakcie Projekt (ktorá od vzniku Spolku... vydáva najstarší architektonický časopis na Slovensku) či projekčných kancelárií . Vo väčšine návrhov sa hľadali možnosti nového riešenia administratívnych a reprezentačných priestorov Spolku architektov, ktorý tu podobne ako redakcia Projekt sídli od 50-tych rokov minulého storočia. Pri sumarizácii existujúcich podkladov sa zistilo, že objekt, ktorý je Národnou kultúrnou pamiatkou nemá aktuálny pamiatkový výskum ani geodetické zameranie. Pri jednotlivých návrhoch sa výrazne zhodnotili priestory suterénu, ktoré boli doteraz nedostatočne využívané.

Vypracovanie návrhov by malo poslúžiť členom Prezídia Spolku architektov Slovenska na inšpirovanie sa možnými funkciami, ktoré by v budúcnosti tento objekt mohol plniť.

Vernisáž slávnostne otvoril prezident Spolku architektov Slovenska Ing. arch. Juraj Hermann . Na vernisáži sa okrem študentov a konzultujúcich pedagógov zúčastnili aj dekan Fakulty architektúry prof. Ing. arch. Pavel Gregor, PhD. a riaditeľka Odboru ochrany pamiatkového fondu z Ministerstva kultúry Ing. arch. Zuzana Ondrejková, PhD. s kolegami.

Kurátor výstavy : doc. Ing. arch. Jana Gregorová, PhD

Spolupráca na realizácii výstavy : Ing., Ing. arch. Ema Kiabová, Ing. Ing.arch. Roman Ruhig

Konzultujúci pedagógovia : doc. Ing. arch. Jana Gregorová, PhD., Ing. arch. Eva Borecká, PhD., Ing. arch. Vladimíra Šimkovičová, PhD., Ing., Ing. arch. Ema Kiabová

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019

Rozmanité Grécko a jeho ostrovy budú aj tento rok obľúbený cieľ dovolenkárov.

Tlačové správy

Bim Challenge 2019

4. Majstrovstvá Slovenska v rýchlosti projektovania

Tlačové správy

Čerpacie stanice OMV Slovensko budú otvorené aj počas sviatkov

Čerpacie stanice OMV budú v plnej prevádzke aj počas dní, keď v bežných obchodoch nenakúpite.

Tlačové správy

Z Fondu malých projektov je možné získať až 50-tisíc eur

Miestne samosprávy, školy, cirkvi aj neziskové organizácie majú šancu získať príspevok od 20.000 do 50.000 eur.