SME
Sobota, 18. január, 2020 | Meniny má Bohdana
INZERCIA

Ako ďalej s obnovou Balassovho paláca

Dňa 19.2. sa o 16.00 hod v Balassovom paláci na Panskej ulici konala vernisáž „Ako ďalej s obnovou Balassovho paláca“.

Dňa 19.2. sa o 16.00 hod v Balassovom paláci na Panskej ulici konala vernisáž „Ako ďalej s obnovou Balassovho paláca“. Na výstave sa prezentovali študentské práce z ateliéru Ochrana a obnova pamiatok, ktorý garantuje Katedra architektúry na Stavebnej fakulte STU Bratislava. V študentských prácach sa overovali možnosti funkčného využitia paláca. Práce boli počas spracovávania konzultované členmi Prezídia Spolku architektov Slovenska, ktorému objekt paláca patrí. Iniciátorom celej akcie bola doc. Ing. arch. Jana Gregorová, PhD., ktorá ako špecialistka na obnovu pamiatok od minulého roku pôsobí na Katedre architektúry. Ako členka Prezídia Spolku architektov Slovenska pozná problémy, ktoré v blízkej budúcnosti SAS bude musieť riešiť a spolu s ostatnými kolegami z katedry konzultovali rôzne možnosti riešenia tohto objektu.

Overovali sa možnosti ubytovania, múzeí, knižnice, redakcie Projekt (ktorá od vzniku Spolku... vydáva najstarší architektonický časopis na Slovensku) či projekčných kancelárií . Vo väčšine návrhov sa hľadali možnosti nového riešenia administratívnych a reprezentačných priestorov Spolku architektov, ktorý tu podobne ako redakcia Projekt sídli od 50-tych rokov minulého storočia. Pri sumarizácii existujúcich podkladov sa zistilo, že objekt, ktorý je Národnou kultúrnou pamiatkou nemá aktuálny pamiatkový výskum ani geodetické zameranie. Pri jednotlivých návrhoch sa výrazne zhodnotili priestory suterénu, ktoré boli doteraz nedostatočne využívané.

Vypracovanie návrhov by malo poslúžiť členom Prezídia Spolku architektov Slovenska na inšpirovanie sa možnými funkciami, ktoré by v budúcnosti tento objekt mohol plniť.

Vernisáž slávnostne otvoril prezident Spolku architektov Slovenska Ing. arch. Juraj Hermann . Na vernisáži sa okrem študentov a konzultujúcich pedagógov zúčastnili aj dekan Fakulty architektúry prof. Ing. arch. Pavel Gregor, PhD. a riaditeľka Odboru ochrany pamiatkového fondu z Ministerstva kultúry Ing. arch. Zuzana Ondrejková, PhD. s kolegami.

Kurátor výstavy : doc. Ing. arch. Jana Gregorová, PhD

Spolupráca na realizácii výstavy : Ing., Ing. arch. Ema Kiabová, Ing. Ing.arch. Roman Ruhig

Konzultujúci pedagógovia : doc. Ing. arch. Jana Gregorová, PhD., Ing. arch. Eva Borecká, PhD., Ing. arch. Vladimíra Šimkovičová, PhD., Ing., Ing. arch. Ema Kiabová

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 miliónov čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

V košickom Kauflande pribudol nový McDonald´s

McDonald´s ešte koncom minulého roku otvoril svoju 32. reštauráciu na území Slovenska.

Tlačové správy

Duálna akadémia: Na strednej škole sa vzdelávajú, aj zarábajú

Súkromná stredná odborná škola Duálna akadémia uvedie v tomto roku do pracovného života prvých maturantov.