SME
Streda, 29. september, 2021 | Meniny má Michal, MichaelaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Pri Košiciach pribudne nová infraštruktúra pre cyklistov

Turistika na dvoch kolesách láka čoraz viac ľudí.

Turistika na dvoch kolesáchláka čoraz viac ľudí. A hoci na tom na Slovensku s cyklotrasami nie sme tak, ako cyklistické veľmoci na západe, predstava zdravého a šikovnejšieho presunu na väčšiu vzdialenosť má čosi do seba. Aj z tohto pohľadu sa môžu cykloturisti tešiť na nové infraštruktúrne prvky, ktoré už čoskoro vyrastú na cyklistickej trase smerujúcej od Košíc až na slovenský Tokaj.

Budovanie našej časti medzinárodnej cyklo-magistrály EuroVelo 11 (trasovaná zo severu Nórska cez Pobaltie, Poľsko, Slovensko, Maďarsko na juh až do Atén) dlhodobo komplikujú terénne i vlastnícke pomery.

Dobrou správou ale je, že ešte tohto roku by malo dôjsť k vybudovaniu nového cyklistického mosta pretínajúceho rieku Olšava medzi Nižnou a Vyšnou Myšľou, na cyklotrase č. 2706.

Výstavbu cyklomosta zrealizuje krajská organizácia Košice Región Turizmus (KRT), ktorá je jediným slovenským partnerom v medzinárodnom projekte EcoVeloTour. „Zámerom medzinárodného projektu EcoVeloTour je rozvoj cestovného ruchu s ohľadom na životné prostredie, popri existujúcich či plánovaných trasách európskej cyklosieteEuroVelo. Dôležitým cieľom projektu je tiež rozvoj lokálnej ekonomiky, a teda podpora miestnych komunít,“ priblížila riaditeľka KRT Lenka Vargová Jurková. „Vzhľadom na súčasné nastavenie finančných tokov zo strany štátu, ktoré smerujú do podpory cestovného ruchu v Košickom kraji, je pre nás dôležité a nevyhnutné zapájať sa do projektov a hľadať ďalšie finančné zdroje pre rozvoj regiónu.Za pomoci malých investičných impulzov a prísne cielených investičných zásahov, tak dokážeme vytvárať mozaiku aktivít a atraktivít, ktoré v konečnom dôsledku prinesú komplexnejšie výsledky a pritiahnu ďalšieho návštevníka.“

Aj preto sú už teraz rozplánované konkrétne aktivity projektu EcoVeloTour v Košickom kraji. Po výstavbe spomínaného cyklomosta má nasledovať obnova značenia trasy z Košíc smerom na Tokaj. Navyše, budúci rok by mali na tejto trase vyrásť aj tri úplne nové odpočívadlá, ktoré tu absentujú. Okrem prístreška poskytnú možnosť nabiť si mobil či batériu elektrobicykla a disponovať budú aj servisným stojanom.

O napredovaní projektu EcoVeloTour v jednotlivých krajinách sa prídu do Košíc rozprávať už na budúci týždeň všetci zapojení partneri.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Mestá prechádzajú prirodzenou evolúciou, počas ktorej sa prispôsobujú potrebám svojej doby a najmä svojich rezidentov.


INZERCIA 3 h

Získajte neobmedzený prístup ku všetkým službám.


INZERCIA 3 h

Reťazec ponúka zamestnancom atraktívne rozvojové programy a možnosti rastu.


INZERCIA 3 h
Skryť Zatvoriť reklamu