SME
Štvrtok, 21. november, 2019 | Meniny má Elvíra
INZERCIA

Viac ako 6 ton oblečenia pre dobrú vec

Počas charitatívnej akcie v bratislavskom nákupnom centre Polus sa podarilo vyzbierať nepotrebné oblečenie pre ľudí v núdzi

Počas marca mohli ľudia vrámci charitatívnej akcie „Prezlečte niečí život k lepšiemu“ odovzdať nepotrebné oblečenie v bratislavskom nákupnom centre Polus. Toto oblečenie v priebehu najbližších dní a týždňov poputuje k ľuďom v núdzi, ktorí si ho sami nemôžu dovoliť.

Jarné upratovanie vo štvrtok odštartovali moderátorka Katarína Brychtová a spevák Lukáš Adamec. Podporiť túto zaujímavú akciu sa rozhodlo aj Divadlo Nová scéna, ktoré na akcii v Poluse zastupovala Sisa Sklovská a mladá talentovaná speváčka Petra Dubayová, ktoré spoločne odspievali nádherný duet z nového muzikálu „Mária Terézia#posledná milosť“. Celá charitatívna akcia bola organizovaná pod záštitou neziskovej organizácie Centrum rodiny.

Možnosť pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú, medzi ľuďmi zarezonovala a celá zbierka zožala veľký úspech. Počas celého jej trvania odovzdalo oblečenie približne 1 500 ľudí všetkých vekových kategórií, ktorí spoločnými silami vyzbierali viac ako 6 ton oblečenia. Časť vyzbieraného šatstva bola už počas zbierky rozdaná ľuďom bez domova. Zvyšok vyzbieraného oblečenia poputoval do Centra rodiny a do centra Domov pre každého. Z týchto centier pôjde šatstvo ľuďom v núdzi, ktorí si ho sami nemôžu dovoliť.

Charitatívna zbiera ukázala, že ľudia si ešte stále radi navzájom pomáhajú. Návštevníci nákupného centra boli zbierkou nadšení a dokonca sa pýtali, kedy sa bude takáto akcia konať najbližšie. Ľudia sa navyše jej prostredníctvom dozvedeli o dobrej práci, ktorú robia viaceré neziskové centrá v Bratislave. Ako uviedla Center manažérka Polusu Denisa Králová: „ Sme nesmierne radi, že sme prispeli k dobrej veci a úprimne nás potešil veľký záujem našich zákazníkov. Spolu s našimi obchodnými partnermi, prevádzkami Polusu i vernými zákazníkmi vytvárame komunitu, zaujímame sa o spoločensky prospešné aktivity a podobným aktivitám sa radi budeme venovať a podporíme ich aj v budúcnosti.“

www.polus.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Zoznámte sa: Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě

Slezská univerzita v Opavě

Tlačové správy

EkF TUKE – výzva pre tvoju budúcnosť

EkF TUKE je známa dôrazom na kvalitu vzdelávania, priateľské prostredie a orientáciou na cudzie jazyky.

Tlačové správy

Zažite svoj vlastný úspech

Univerzita Komenského v Bratislave.