SME
Sobota, 18. január, 2020 | Meniny má Bohdana
INZERCIA

Víťaz súťaže Slovenskej cestnej spoločnosti je zo SvF STU

Víťaz súťaže Slovenskej cestnej spoločnosti o najlepšiu doktorandskú dizertačnú prácu je zo Stavebnej fakulty STU v Bratislave.

Slovenská cestná spoločnosť (SCS) vyhlásila súťaž onajlepšiu doktorandskú dizertačnú prácu (DDP) v treťom stupni vysokoškolského štúdia v študijných programoch:

-teória a konštrukcie inžinierskych stavieb, v študijnom odbore inžinierske konštrukcie a dopravné stavby,

- technológie a manažment stavieb v študijnom odbore stavebníctvo,

ktoré sú zamerané na oblasť cestného staviteľstva a cestného hospodárstva (cesty, diaľnice, objekty). Najlepšia DDP bola ocenenácenou SCS (diplom a finančná odmena), ktorá bola odovzdaná víťazovi počas slávnostného otvorenia Cestnej konferencie 2019 v hoteli DoubleTree by Hilton v Bratislave 26. – 27. marca 2019. Z rúk predsedu cestnej spoločnosti si túto vzácnu trofej za rok 2018/19 prevzal

Ing. Radoslav Vida, PhD. - absolvent Stavebnej fakulty STU v Bratislave, doktorandského študijného programu Teória a konštrukcie inžinierskych stavieb (do augusta 2018 bol doktorandom Katedry betónových konštrukcií a mostov). Jeho víťazná práca mala názov Šmyková odolnosť mostovkových dosiek.

Sprievodnou aktivitou konferencie bolo vyhodnotenieMostárskej modelárskej súťaže, ktorej cieľom bolo navrhnúť a vytvoriť model priehradového mosta, ktorý prenesie čo najväčšie zaťaženie. Aj tentoraz rady súťažiacich svojou aktívnou účasťou rozšíril ambiciózny tím študentov zo Stavebnej fakulty STU v Bratislave.

Srdečne blahoželáme!

Autori: Jozef Urbánek – text, SCS - foto

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 miliónov čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

V košickom Kauflande pribudol nový McDonald´s

McDonald´s ešte koncom minulého roku otvoril svoju 32. reštauráciu na území Slovenska.

Tlačové správy

Duálna akadémia: Na strednej škole sa vzdelávajú, aj zarábajú

Súkromná stredná odborná škola Duálna akadémia uvedie v tomto roku do pracovného života prvých maturantov.