SME
Piatok, 26. apríl , 2019
INZERCIA

Stavebná fakulta STU na Slovenskom doktorandskom fóre

V dňoch 21. – 22. marca 2019 sa v Košiciach uskutočnil už 6. ročník Slovenského doktorandského fóra.

V dňoch 21. – 22. marca 2019 sa v Košiciach uskutočnil už 6. ročník Slovenského doktorandského fóra. Jediné podujatie tohto druhu na Slovensku organizovala Asociácia doktorandov Slovenska v spolupráci so Študentskou radou vysokých škôl. Každý ročník tohto podujatia sa koná na pôde inej univerzity, hostiteľom toho aktuálneho bola košická Univerzita Pavla Jozefa Šafárika, ktorá nás privítala v reprezentačných priestoroch historickej auly.

6. ročník doktorandského fóra sa zameral najmä na kvalitu a atraktivitu PhD. štúdia a mladej vedy na Slovensku. V panelových diskusiách odzneli názory zástupcov rôznych zainteresovaných subjektov, napr. Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, Rady vysokých škôl či hostiteľskej univerzity. Atraktívnou bola aj diskusia so zástupcom novozriadenej Slovenskej akreditačnej agentúry pre vysoké školstvo, ktorej predsedom je od marca tohto roku bývalý rektor STU prof. Robert Redhammer. Pohľad spoza hraníc zasa sprostredkovala zástupkyňa Českej asociácie doktorandiek a doktorandov.

V paralelných pracovných skupinách sa účastníci fóra pokúšali identifikovať problémy PhD. štúdia a mladej vedy na Slovensku a navrhnúť možné riešenia. Pracovné skupiny riešili okruhy otázok ako „Každodenný život doktoranda (realita vs. predstava)“, „Prečo, čo a kam po PhD. štúdiu?“ a „Študent vs. zamestnanec“. Súčasťou akcie boli už tradične aj workshopy zamerané na rozvoj tzv. mäkkých zručností (soft skills), ktoré sú v dnešnej dobe veľmi potrebné nielen v zamestnaní, ale aj počas štúdia. Stavebná fakulta STU bola na podujatí aktívne zapojená prostredníctvom doktoranda Andreja Bistáka z Katedry technológie stavieb.

Viac informácií: http://www.ads.sk

Ing. Andrej Bisták, doktorand, Katedra technológie stavieb
Foto: Asociácia doktorandov Slovenska

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Ktoré minerály strácame pri zvýšenej fyzickej aktivite?

Vedeli ste, že na to, aby naše telo fungovalo v rovnováhe, stačí dodržiavať pravidelný pitný režim? No nie hocijaký.

Tlačové správy

Stavebná fakulta STU a energeticky úsporné alternatívy

Stavebná fakulta organizuje okrúhle stoly zamerané na koncepty Obnovy a rozvoja Obchodnej ul. Bratislava a sídliska Malacky – Juh

Tlačové správy

Tipy od sprievodkyne: Ako si užiť dovolenku na nádhernej Ischii?

Hodinky odložte, čas tu nikomu nič nehovorí, hovorí sprievodkyňa.

Tlačové správy

Arca Brokerage House mala úspešný rok 2018

Obchodník s cennými papiermi Arca Brokerage House pokračoval v roku 2018 s výrazným rastom aktív pod svojou správou.