SME
Streda, 26. február, 2020 | Meniny má Viktor
INZERCIA

Stavbári na Národnom behu Devín-Bratislava 2019

Na úspešnom nedeľnom 72. ročníku Národného behu Devín-Bratislava, dňa 14.4.2019, sa zúčastnili aj študenti Stavebnej fakulty STU.

Na úspešnom nedeľnom72. ročníku Národného behu Devín-Bratislava, dňa 14.4.2019, sa zúčastnili aj študenti Stavebnej fakulty STU. Tohtoročná účasť študentov bola prekvapujúca v porovnaní s minulými ročníkmi. Spomedzi 5 390 bežcov veľkého Devína bežalo 67 stavbárov. Štartovalo sa tradične hromadne spod hradu Devín o 10:00 hodine ráno. Podmienky neboli síce ideálne, ale aj napriek tomu sa „STU Stavbári“ umiestnili hneď po STU FEI, ako štvrtý najlepší tím zo 142 registrovaných tímov. Tohtoročné motto nášho tímu bolo „stavbári bežia na pivo.“

Víťaz - keňan Mathew Kosgei, triumfoval na 11, 625-metrovej trati spod hradu Devín na Rázusovo námestie časom 33 minút 27 sekúnd. Triatlonista Samuel Simonides sa dostal na čelo celkového poradia „STU stavbári“ tímu s časom 38:06 min. Z celkového počtu bežcov sa umiestnil ako trinásty. „Toto bola moja premiéra na Devíne, preto som nevedel, čo očakávať. Nepoznal som vôbec trať, takže som sa bál ísť od začiatku naplno. No aj tak som spokojný s časom, nabudúce budem už vedieť do čoho idem. “ Uviedol Simonides po Národnom behu. Hneď za ním bol triatlonista Tadeáš Fazakeš, so stratou 1:21 na Simonidesa. Tretí dobehol Martin Pavko s časom 49:41 min. Obdivuhodný výkon podal aj Ing. Martin Jamnický, PhD. z Katedry konštrukcii pozemných stavieb SvF, bežiaci v kategórii muži 40-49 rokov, ktorý dobehol ako 13. v rebríčku stavbárov, 56:22 minúty po odštartovaní.

Medzi ženami zvíťazila krajanka Kosgeiho,Caroline Korirová, výkonom 37:33 min. Atlétka a doktorandka z Katedry vodohospodárskych stavieb SvF Ing. Zuzana Németová medzi ženami tímu stavbárov dobehla s náskokom 5: 41 min. pred druhou Mgr. Zuzanou Herzánovou z Katedry telesnej výchovy SvF, ktorá zabehla trať za magických 55:55 min. O sedem minút neskôr finišovala študentka Nikola Špendlová. Po behu Devín-Bratislava komentovala Zuzana Németová jej nasledujúce preteky takto: „27.4. idem behať za Slovensko polmaratón v Madride a určite plánujem bežať v tom našom STU stavbárskom krásne viditeľnom tričku.“

Viac fotografií TU

Tento rok sa tri dni pred národným behom zúčastnilo 10 bežcov tímu spoločného desať kilometrového tréningu. Bežali od Starého mostu smerom na most Apollo, ktorým prebehli na petržalskú stranu. Pokračovali k mostu Lafranconi a po nábreží sa opäť dostali k Starému mostu Bratislavy. Malý počet účastníkov zrejme zapríčinil nepríjemný nárazový vietor a 8 stupňov v okolí rieky Dunaj. Iní mali osobný tréning v odlišnej forme. No aj napriek tomu všetci odchádzali po tomto tréningu s úsmevom a dobrým pocitom z výkonu.

Fotky z behsity.sk : https://www.behsity.sk/event/detail/narodny-beh-devin-bratislava-2019#tabs-6

Bc. Kristína Ferechová, Technické zariadenia budov Stavebná fakulta STU v Bratislave

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Bývanie stvorené pre šťastné detstvo

Hľadáte bývanie, zohľadňujúce unikátne potreby detí? Ako by malo vyzerať pravé „kids friendly“ bývanie? A kde ho nájdete?

Tlačové správy

Angličtina nielen pre maturantov

Prílohy s vypracovanými maturitnými otázkami nájdete v SME 26. a 27. februára.

Tlačové správy

Do VIVO! Bratislava zavítala doba kamenná

Do VIVO! Bratislava príde koncom februára interaktívna vzdelávacia výstava pre deti Doba kamenná.

Doba kamenná vo VIVO! Bratislava