SME
Piatok, 18. jún, 2021 | Meniny má VratislavKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Michalovce si vo finále McDonald´s Cupu schuti zastrieľali

Vlaňajšiu tesnú prehru 1:2 Šaci vrátili aj s úrokmi.

KOŠICE. Futbalový turnaj McDonald´s Cup pre družstvá prvého stupňa základných škôl mal vo finále 21. ročníka košického krajského kola rovnaké zastúpenie ako vlani.

O postup na majstrovstvá Slovenska si zmerali sily dievčatá a chlapci zo ZŠ Mládežnícka – Košice Šaca s družstvom ZŠ Okružná – Michalovce.

Zatiaľ čo vlani sa z celkového triumfu tešili Košičania po tesnom víťazstve 2:1, tentoraz boli úspešné Michalovce po jednoznačnom víťazstve 11:0.

Na bronzových priečkach sa umiestnila ZŠ Zdenka Nejedlého – Spišská Nová Ves.

Turnaj, ktorý má vysokú kvalitu i úroveň

Chlapci a dievčatá z víťazného tímu trénujú futbal pod hlavičkou MFK Zemplín Michalovce, kde ako sa zdá, vyrastajú veľké futbalové talenty.

„Na tomto turnaji som bol tretíkrát a aj podľa výsledkov je zrejmé, že sme boli vcelku suverénni. Chcel by som ale vyzdvihnúť aj hru ostatných tímov a najmä niektorých jednotlivcov. Sme radi, že sa nám podarilo vrátiť Košiciam prehru z minulého roka aj s úrokmi,“ povedal šéftréner prípraviek MFK Zemplín Michalovce Tomáš Kozár.

Svojich zverencov za výborné výkony počas celého turnaja pochválil a naznačil, že majú pred sebou veľkú budúcnosť.

„Hrali výborne, ale je pred nimi ešte dlhá cesta. Láme sa to v prvom ročníku na strednej škole, kde s nimi začne lomcovať puberta. V tom čase je to naozaj ťažké, ale viacerí majú našliapnuté k tomu, aby sa z nich stali profesionálni futbalisti,“ uviedol Kozár, ktorý ocenil myšlienku samotného McDonald´s Cupu.

„Je to skvelý turnaj, McDonald´s to robí naozaj dobre a má to vysokú úroveň a kvalitu. Deti sa chcú neustále konfrontovať a súťažiť, takže pre nich je to výborná príležitosť. Klobúk dole a rozhodne by som privítal viac podobných podujatí,“ dodal Kozár.

Najradšej má Hamšíka a Dúbravku

Za najlepšieho hráča turnaja bol vyhlásený Jakub Koščo z tímu Michaloviec. „Veľmi som sa tešil z víťazstva, pretože sme prvýkrát vyhrali tento turnaj. Bol to úžasný pocit. Hralo sa mi veľmi dobre, ihrisko bolo výborné a trávnik bol mäkký. Zvykneme trénovať na umelej tráve, ale občas si zahráme aj na tej ozajstnej a je to poznať,“ povedal Koščo, ktorý prekvapivo za svoj vzor neoznačil ani jedného z dvojice Messi – Ronaldo.

„Mojím najobľúbenejším hráčom je Dybala z Juventusu Turín, ktorý je aj mojím obľúbeným mužstvom. Zo slovenských hráčov mám najradšej Hamšíka a brankára Dúbravku.“

Celé finále košického krajského kola malo hladký a nerušený priebeh.

„Opäť sa hralo na živej tráve a je to skutočne veľký rozdiel v porovnaní s umelou. Z 11 družstiev sa krajského kola v Košiciach zúčastnilo 10. Sme veľmi radi, že vyšlo aj počasie, ktoré bolo v predošlých dňoch naozaj neskutočné, mali sme tu dážď aj vietor. Samotný turnaj bol veľmi úspešný, spokojní boli vedúci aj deti. Vyskytli sa iba drobné zranenia, o ktoré sa postarali zdravotníci zo záchranky,“ povedala Andrea Tilková z Centra voľného času Košice.

Dievčatá boli rovnocenné chlapcom

Hlavná myšlienka McDonald´s Cupu je, aby sa deti už od skorého veku zdravo hýbali a športovali.

„Mňa osobne najviac teší, že sa do projektu zapojili aj dievčatá, ktoré sú svojimi výkonmi rovnocenné s chlapcami. Som rada, že deti prišli podporiť aj ich rodičia, ktorí sa dokážu pre niečo také nadchnúť. Mám pocit, že v dnešnej dobe je to už celkom vzácne,“ uviedla Anna Majorová, zástupkyňa reštaurácií McDonald´s v Košiciach.

Vlani získal celkový víťaz okrem trofeje aj zájazd do Londýna, kde si deti pozreli zápas anglickej ligy medzi Chelsea a Manchestrom United.

Okrem toho sa stretli aj s aktuálne najlepším slovenským futbalistom.

„Pre deti je obrovská motivácia stretnúť sa s patrónom turnaja Marekom Hamšíkom. Sama som to zažila na finále v Poprade, kde sa s Marekom fotili a je vidieť, že sa mu chcú podobať nielen účesmi, ale aj gólmi a výkonmi na ihrisku,“ pousmiala sa Majorová.

Patrik Fotta

Foto: Judita Čermáková

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Anna Boleynová bola asi najznámejšia zo šiestich žien anglického kráľa Henricha VIII.


5 h

Odpovedá lekárka Nemocnice AGEL Košice-Šaca.


6 h

Nemusíme dlho bádať, aby sme prišli na to, že strava postavená na čerstvých plodoch je tá najzdravšia.


12 h