SME
Sobota, 2. júl, 2022 | Meniny má Berta

Michalovce si vo finále McDonald´s Cupu schuti zastrieľali

Vlaňajšiu tesnú prehru 1:2 Šaci vrátili aj s úrokmi.

KOŠICE. Futbalový turnaj McDonald´s Cup pre družstvá prvého stupňa základných škôl mal vo finále 21. ročníka košického krajského kola rovnaké zastúpenie ako vlani.

O postup na majstrovstvá Slovenska si zmerali sily dievčatá a chlapci zo ZŠ Mládežnícka – Košice Šaca s družstvom ZŠ Okružná – Michalovce.

Zatiaľ čo vlani sa z celkového triumfu tešili Košičania po tesnom víťazstve 2:1, tentoraz boli úspešné Michalovce po jednoznačnom víťazstve 11:0.

Na bronzových priečkach sa umiestnila ZŠ Zdenka Nejedlého – Spišská Nová Ves.

Turnaj, ktorý má vysokú kvalitu i úroveň

Chlapci a dievčatá z víťazného tímu trénujú futbal pod hlavičkou MFK Zemplín Michalovce, kde ako sa zdá, vyrastajú veľké futbalové talenty.

„Na tomto turnaji som bol tretíkrát a aj podľa výsledkov je zrejmé, že sme boli vcelku suverénni. Chcel by som ale vyzdvihnúť aj hru ostatných tímov a najmä niektorých jednotlivcov. Sme radi, že sa nám podarilo vrátiť Košiciam prehru z minulého roka aj s úrokmi,“ povedal šéftréner prípraviek MFK Zemplín Michalovce Tomáš Kozár.

Svojich zverencov za výborné výkony počas celého turnaja pochválil a naznačil, že majú pred sebou veľkú budúcnosť.

„Hrali výborne, ale je pred nimi ešte dlhá cesta. Láme sa to v prvom ročníku na strednej škole, kde s nimi začne lomcovať puberta. V tom čase je to naozaj ťažké, ale viacerí majú našliapnuté k tomu, aby sa z nich stali profesionálni futbalisti,“ uviedol Kozár, ktorý ocenil myšlienku samotného McDonald´s Cupu.

„Je to skvelý turnaj, McDonald´s to robí naozaj dobre a má to vysokú úroveň a kvalitu. Deti sa chcú neustále konfrontovať a súťažiť, takže pre nich je to výborná príležitosť. Klobúk dole a rozhodne by som privítal viac podobných podujatí,“ dodal Kozár.

Najradšej má Hamšíka a Dúbravku

Za najlepšieho hráča turnaja bol vyhlásený Jakub Koščo z tímu Michaloviec. „Veľmi som sa tešil z víťazstva, pretože sme prvýkrát vyhrali tento turnaj. Bol to úžasný pocit. Hralo sa mi veľmi dobre, ihrisko bolo výborné a trávnik bol mäkký. Zvykneme trénovať na umelej tráve, ale občas si zahráme aj na tej ozajstnej a je to poznať,“ povedal Koščo, ktorý prekvapivo za svoj vzor neoznačil ani jedného z dvojice Messi – Ronaldo.

„Mojím najobľúbenejším hráčom je Dybala z Juventusu Turín, ktorý je aj mojím obľúbeným mužstvom. Zo slovenských hráčov mám najradšej Hamšíka a brankára Dúbravku.“

Celé finále košického krajského kola malo hladký a nerušený priebeh.

„Opäť sa hralo na živej tráve a je to skutočne veľký rozdiel v porovnaní s umelou. Z 11 družstiev sa krajského kola v Košiciach zúčastnilo 10. Sme veľmi radi, že vyšlo aj počasie, ktoré bolo v predošlých dňoch naozaj neskutočné, mali sme tu dážď aj vietor. Samotný turnaj bol veľmi úspešný, spokojní boli vedúci aj deti. Vyskytli sa iba drobné zranenia, o ktoré sa postarali zdravotníci zo záchranky,“ povedala Andrea Tilková z Centra voľného času Košice.

Dievčatá boli rovnocenné chlapcom

Hlavná myšlienka McDonald´s Cupu je, aby sa deti už od skorého veku zdravo hýbali a športovali.

„Mňa osobne najviac teší, že sa do projektu zapojili aj dievčatá, ktoré sú svojimi výkonmi rovnocenné s chlapcami. Som rada, že deti prišli podporiť aj ich rodičia, ktorí sa dokážu pre niečo také nadchnúť. Mám pocit, že v dnešnej dobe je to už celkom vzácne,“ uviedla Anna Majorová, zástupkyňa reštaurácií McDonald´s v Košiciach.

Vlani získal celkový víťaz okrem trofeje aj zájazd do Londýna, kde si deti pozreli zápas anglickej ligy medzi Chelsea a Manchestrom United.

Okrem toho sa stretli aj s aktuálne najlepším slovenským futbalistom.

„Pre deti je obrovská motivácia stretnúť sa s patrónom turnaja Marekom Hamšíkom. Sama som to zažila na finále v Poprade, kde sa s Marekom fotili a je vidieť, že sa mu chcú podobať nielen účesmi, ale aj gólmi a výkonmi na ihrisku,“ pousmiala sa Majorová.

Patrik Fotta

Foto: Judita Čermáková

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Meranie rýchlosti v úsekoch už nebude pre vodičov vďaka MIO problémom

Vodiči budú upozornení pred úsekom, počas a na to, koľko metrov a sekúnd im zostáva a či majú spomaliť alebo ísť rýchlejšie.


7 h
MiVue 886 – vůbec první 4K UHD autokamera od Mio

Má tiež 1,7x väčší snímač a ULTRA nočné snímanie. Rýchlejší prenos záberov do telefónu zabezpečuje 5 GHz WiFi


1. júl

Tankujeme približne o 10 – 50 centov lacnejšie ako v západnej Európe.


INZERCIA 1. júl
SkryťZatvoriť reklamu