SME
Sobota, 25. jún, 2022 | Meniny má Tadeáš

Najdôležitejšie faktory pri výbere správnej klimatizácie

Výber správnej klimatizácie môže byť výzvou, kedže ide o dlhodobú investíciu pre vašu rodinu a domácnosť.

Výber správnej klimatizácie môže byť výzvou, kedže ide o dlhodobú investíciu pre vašu rodinu a domácnosť. Už aj v našich slovenských končinách sa klimatizácie stali bežnou súčasťou domácností. Prioritou však stále ostáva aj energetická náročnosť a s tým súvisiace náklady na chladenie počas horúcich letných dní a nocí.

Výber správnej klimatizačnej jednotky pre vašu domácnosť

Potrebujete si urobiť kvalitný prieskum trhu, kedže ponuka klimatizácii je veľmi široká. Kvalitný lokálny predajca s vlastným showroomom Vám dokáže poradiť riešenie šité na mieru vašim požiadavkám. Zapamätajte si, že nájdenie tej správnej klimatizačnej jednotky nie je len o značke či najlepšom modeli.

Jedným z najdôležitejších faktorov pri výbere riešenia pre klimatizáciu je jej výkon. Rozmýšlajte v kontexte veľkosti vášho priestoru a kapacity klimatizácie, ktorá okrem chladenia, priestor vášho obydlia aj odvlhčuje. Zbavenie sa prebytočnej vlhkosti je rozhodujúce pre udržanie vášho domu či bytu bez plesní. Preto pri výbere klimatizácie dbajte na správny výber vzhľadom na veľkosť či priestorové nároky.

Vo všeobecnosti nie je správnym prístupom ani výber klimatizácie, ktorá svojou kapacitou prevyšuje priestorové požiadavky vášho obydlia. To môže zapríčiniť vyššie mechanické opotrebenie častí klimatizácie vzhľadom na jej častejšie zapínanie a vypínanie. Naopak, klimatizácia s nedostatočnou kapacitou spôsobí prepracovanie systému, čo veľkou mierou zvýši nároky na váš účet za elektrinu. Obráťte sa na spoľahlivého predajcu klimatizácii, ktorý vám poradí so správnym výberom klimatizácie pre váš byt alebo dom. Expert zhodnotí minimálne 4 rôzne kritéria pre správny výber jednotky, ktorá bude zodpovedať vašim potrebám.

Energetická efektívnosť klimatizácie

Riešenia chladenia Daikin sú na trhu označené najvyššími triedami energetickej účinnosti. Klimatizácie kladú dôraz na obnoviteľnú energiu, inovatívne technológie ako sú invertor alebo rekuperácia tepla. Ak sa rozhodnete pre úspornú klimatizáciu v energetickej triede A+ až A+++, získate domáce pohodlie a nemusíte pritom vôbec spotrebovať výrazne viac elektriny. Tieto klimatizácie totiž dokážu využívať elektrinu úspornejšie.

Nízke účty za energiu vďaka vysokým sezónnym energetickým triedam až A+++ a režimom úspor energie, aký umožňuje funkcia inteligentného senzora. Jednotky vybavené týmto snímačom môžu automaticky smerovať priame vyfukovanie vzduchu mimo pobytovú zónu osôb v miestnosti, čím predchádzajú diskomfortu spôsobenému priamym fúkaním vzduchu na osobu. Ide o skvelú funkciu na úsporu energie, pretože zistí, kedy sa v miestnosti nikto nenachádza, ale nechá jednotku zapnutú. Ak sa do 20 minút nikto nevráti do miestnosti, jednotka automaticky prejde do úsporného režimu.

Zváženie ostatných funkcionalít klimatizačnej jednotky

Je taktiež veľmi dôležité zvážiť ďalšie špeciálne funkcie, ktoré ponúkajú klimatizačné jednotky predtým ako nakúpite. Napríkad, niektoré klimatizačné jednotky sú dodávané s programovateľným termostatom, ktorý vám z dlhodobého hľadiska môže ušetriť významnú položku nákladov. Nenechajte sa preto nalákať na niektoré jednotky len preto, že vstupná jednorázová investícia sa zdá byť nižšia.

Tichá prevádzka, diaľkové ovládanie, ovládanie cez smartphone a wifi sú dnes už bežnou súčasťou vyšších modelov klimatizácii. Ak máte problémy respiračného charakteru, za zváženie stojí taktiež klimatizácia s filtrovaním vzduchu. Čistiace filtre sú schopné zachytiť alebo odstrániť baktérie, vírusy, amoniak, oxidy dusíka a iné nebezpečné látky ako pachy cigaretového dymu a zvierat. Vzduch v miestnosti tak ostane čistý a bez alergénov. A naviac toto všetko sa deje úplne nepozorovane.

Vyberte si tú najlepšiu klimatizáciu na www.pegasklima.eu

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 22 h

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu