SME
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Skoro 40% detí nešportuje: Ako ich dostať od tabletov k pohybu

70% školákov trávi denne 4 hodiny pred TV, počítačom či mobilom.18% trpí nadváhou a viac ako 38% športuje minimálne alebo vôbec.

174 materských škôl a 3400 detí po celom Slovensku môže športovať a trénovať futbalové zručnosti vďaka projektu Slovenského futbalového zväzu (SFZ) „Dajme spolu gól“. Licencovaní tréneri chodia do materských škôl už tretí rok a raz do týždňa realizujú s deťmi športové aktivity, ktoré u nich podporujú pravidelný návyk k pohybu. Štatistiky sú totiž alarmujúce. Viac ako 70% školákov trávi denne cez 4 hodiny pred televíziou, počítačom či mobilom.18% trpí nadváhou a až 38% športuje menej ako 2 x týždenne alebo vôbec.„Pohybovými aktivitami s deťmi v škôlkach sa snažíme tento negatívny trend zvrátiť a som rád, že dnes už týždenne športuje viac ako 3400 detí . Máme však oveľa vyššie ambície a chceme tento projekt preniesť aj do škôl, ktoré majú o tréningy veľký záujem,“ povedal na tlačovej besede SFZ a UNIQA poisťovne prezident SFZ Ján Kováčik.

Podľa J. Kováčika by sa mal v budúcom roku počet športujúcich detí na školách SFZ zvýšiť na 5000. Na to však aj SFZ potrebuje finančnú podporu. Prispieť by mal k tomu aj projekt „Prihrajme deťom na gól,“ ktorý podporila UNIQA poisťovňa. Ak si ľudia prostredníctvom stránky www.futbalnet.sk uzavrú akékoľvek poistenie, 10% z hodnoty tohto poistenia ide automaticky na podporu projektu „Dajme spolu gól“. Už pri uzatváraní poistky presne uvidia, koľko zo sumy poistenia odíde na účet projektu podpory športu na školách. „Napríklad štyri ročné cestovné poistenia pre rodinu zabezpečia licencovaného trénera pre jednu materskú škôlku na celý mesiac,“ vysvetľuje Branislav Časnocha, riaditeľ špeciálnych odbytových ciest UNIQA poisťovne.

Načítavam video...

UNIQA poisťovňa patrí k dlhoročným sponzorom športu a zjazdového lyžovania na Slovensku, 13 rokov stála pri Veronike Velez Zuzulovej a aktuálne je generálnym partnerom našej majsterky sveta Petry Vlhovej. „Verím tomu, že tento projekt bude úspešný. Pretože to nikoho nestojí nič navyše, cena je rovnaká ako na kamennej pobočke či inej stránke online poistenia. Takouto formou poistenia však ľudia pomôžu deťom, pretože nie každý rodič má možnosti a energiu pomáhať svojim deťom na ceste k výkonom tak ako napríklad Vlhovci či Zuzulovci,“ hovorí B. Časnocha z UNIQA.

„Projekt Dajme spolu gól má podľa našich odhadov potenciál pomôcť s rozvojom športu u tých najmenších až v 2748 materských školách a zasiahnuť tak viac ako 150 000 detí. Som preto veľmi rád, že sme našli silného partnera, ktorý nám tento cieľ pomôže naplniť,“ komentoval spoluprácu SFZ a UNIQA poisťovne Ján Kováčik.

Projekt podporil aj slovenský futbalový reprezentant Milan Škriniar. Jeho slová nájdete tu:

Načítavam video...

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky

Stojí za ňou brandingová agentúra GALTON Brands

Tlačové správy

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon pre Slovensko a Českú republiku v segmente dioptrických skiel.

Tlačové správy

Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie

Nečakané rozšírenie koronavírusu postavilo populáciu a taktiež rôzne priemyselné odvetvia pred výzvy v mnohých oblastiach života.