SME
Utorok, 28. jún, 2022 | Meniny má Beáta

Mobil ako peňaženku využíva čoraz viac ľudí

Mobilné bankovníctvo je rýchlejšie a bezpečnejšie. Aj vďaka push notifikáciám.

Svet technológií denne predstaví stovky inovácií, ktoré majú uľahčiť aj obohatiť bežné dni. Mobilné bankovníctvo nie je výnimkou. Poslednou vychytávkou, s ktorou prišla Slovenská sporiteľňa, sú push notifikácie. Tie začiatkom júna nahradili bezplatné SMS upozornenia o pohyboch na účte.

Bankovanie s mobilom ešte bezpečnejšie
Klasická peňaženka sa dnes stáva výnimočným artiklom. Mnohí z nás si ju totiž už preniesli do svojich smarfónov, s ktorými dnes pohodlne zaplatíme v obchodoch a vybavíme všetky svoje bankové „záležitosti“ prakticky okamžite. Najčastejšími „pre“ v prospech mobilného bankovníctva sú pritom rýchlosť, pohodlnosť a bezpečnosť. Tieto výhody získavate spolu s mobilnou aplikáciou George od Slovenskej sporiteľne, prináša vám totiž komplexný prehľad o financiách, kdekoľvek sa nachádzate. Po novom aj cez bezplatné push notifikácie, ktorými banka nahradila SMS upozornenia.

V čom sú „pushky“ lepšie?
Push notifikácia je šikovné riešenie. Kliknutím na ňu sa automaticky dostanete na prihlasovaciu stránku aplikácie George a môžete si pozrieť detaily platby. To významne šetrí čas. „Pushka“ je tiež bezpečnejšia, pretože sa po prečítaní automaticky vymaže a nehrozí, že by sa niekto nepovolaný dostal k informáciám o vašom účte. Zároveň budete vedieť o každej jednej transakcii, zatiaľ čo pri väčšine účtov boli bezplatné esemesky limitované len na pohyby nad 20 eur. No a v neposlednom rade za push notifikácie na rozdiel od SMS nebudete nič platiť.

Stiahnite si apku
Na využívanie push notifikácií potrebujete len smarfón s aplikáciou George a pripojenie na internet. Aplikáciu, ktorú dnes využíva už viac ako 350 tisíc ľudí, si jednoducho stiahnete a nainštalujete z Google Play či App Store. Zaberie to len chvíľku a bankovať s ním môžete prakticky okamžite. Nemáte smartfón ani tablet? Nevadí, vo webovej verzii Georgea si môžete aktivovať bezplatné e-mailové notifikácie a upozornenia na pohyby na účte vám budú chodiť mailom.

SMS-ky nekončia úplne
Bezplatné SMS notifikácie však nekončia úplne. Sporiteľňa vám ich bude aj naďalej posielať pri každej platbe či výbere debetnou kartou v zahraničí vrátane nákupov v zahraničných e-shopoch či obchodoch s mobilnými aplikáciami. K zneužitiu karty totiž najčastejšie dochádza práve v zahraničí a správa je v tomto prípade užitočný bezpečnostný nástroj. Bezplatnou SMS správou vás banka tiež upozorní na každú nezrealizovanú platbu, napríklad ak vám kvôli nedostatku peňazí na účte neodíde trvalý príkaz či inkaso. Ak by ste však chceli dostávať esemesky o úplne všetkých transakciách, môžete si za euro mesačne aktivovať balík SMS služby Extra.

Viac informácií o push a SMS notifikáciách a ich nastavení nájdete na www.slsp.sk/push.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 1 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 1 h

Primárnym zámerom je vybudovanie inteligentnej siete v strednej a východnej Európe.


INZERCIA 1 h
SkryťZatvoriť reklamu