SME
Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Tepelné hospodárstvo Moldava pokračuje v modernizácii

Spoločnosť Tepelné hospodárstvo Moldava minulý rok preinvestovala viac ako 580 tisíc eur.

Tento rok plánuje v našliapnutom tempe pokračovať a do výmeny rozvodov a inštalácií domových odovzdávacích staníc tepla investovať takmer 700 tisíc eur. Postupná modernizácia tepelného hospodárstva prispeje k zefektívneniu výroby a distribúcie energie, stabilizácii ceny za teplo, a tiež k zlepšeniu životného prostredia.

Modernizácia v roku 2018

Spoločnosť Tepelné hospodárstvo Moldava, člen Skupiny ENGIE, vyrába a dodáva teplo a teplú úžitkovú vodu pre viac než 2 000 bytov a budov občianskej vybavenosti už viac ako 20 rokov. Za účelom zvýšenia efektívnosti a bezpečnosti výroby a distribúcie tepla každý rok investuje do modernizácie tepelného hospodárstva nemalé finančné prostriedky. Nebolo tomu inak ani minulý rok, kedy spoločnosť celkovo preinvestovala viac ako 580 tisíc eur. „V rámci modernizácie sa nám podarilo ukončiť realizáciu novej teplovodnej prípojky na ulici Školská a Čs. armády a do systému centrálneho zásobovania teplom sme pripojili nové odberné miesta – Polikliniku a Úrad práce. Okrem toho sme nainštalovali 2 domové odovzdávacie stanice tepla na uliciach Bartalošova a Školská. Modernizovali sme aj technológie, konkrétne v kotolni na Bartalošovej ulici, kde sme vymenilitechnicky zastaralé kotly za nové s vyššou účinnosťou,“ približuje rozsah investícií Jozef Fabian, riaditeľ úseku energetiky pre Región Východ.

Plány pre tento rok

Tento rok plánuje Tepelné hospodárstvo Moldava zrealizovať ďalšie projekty s cieľom zvýšiť účinnosť distribúcie tepla.V druhej polovici roka pripravuje realizáciu 5 domových odovzdávacích staníc tepla v areáli základných škôl a na ulici Čs. armády. V tom istom období spoločnosť plánuje vymeniť zastaralé rozvody v celkovej dĺžke takmer 620 m. Predpokladané investičné náklady dosiahnu takmer 700 tisíc eur.

Stabilná a bezpečná dodávka energie pre Moldavčanov

„Sme hrdí na to, že sústava centrálneho zásobovania teplom (CZT) v Moldave spĺňa, ako jedna z mála na Slovensku, parametre účinného CZT. Vďačíme za to najmä výrobe tepla z obnoviteľných zdrojov energie (drevnej štiepky), ktorá v Moldave dosahuje viac ako 70 %. Teplo z drevnej štiepky vyrábame v biomasovej kotolni na ulici Severná,“ hovorí Jozef Fabian. Využitie drevnej štiepky ako paliva prispieva k stabilizácii celkovej ceny za teplo. Jej cena na trhoch je z dlhodobého hľadiska nižšia a stabilnejšia ako pri zemnom plyne, ktorého cena zaznamenáva v priebehu času väčšie výkyvy. „Pri výrobe tepla v Moldave sa štiepka využíva ako prioritný zdroj. Aj vďaka tomu sa nám podarilo zastabilizovať cenu tepla pre našich odberateľov. Štiepku získavame priamo od lokálnych dodávateľov, čím podporujeme rozvoj regiónu v tomto segmente. Ďalším, nemenej dôležitým atribútom štiepky je jej nepopierateľný priaznivý vplyv na životné prostredie, keďže znižuje množstvo vyprodukovaných emisií CO₂,“ vysvetľuje Jozef Fabian a dodáva: „Naším prioritným cieľom je aj naďalej poskytovať obyvateľom Moldavy kvalitné a komfortné služby v podobe stabilnej a bezpečnej dodávky tepla. Modernizácia tepelného hospodárstva v meste prispieva nielen k zefektívňovaniu výroby a distribúcie tepla, ale aj k stabilizácii ceny a zlepšovaniu životného prostredia.“

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Nepoznaná minulosť Trnavského, Račianskeho a Suchého mýta.


11. jún

O ktoré destinácie je najväčší záujem? Plánovanie dovolenky uľahčia naše tipy.


11. jún

Už dnes si môžete kúpiť denník SME so špeciálnou prílohou k ME vo futbale.


11. jún