SME
Utorok, 20. august, 2019 | Meniny má Anabela
INZERCIA

Najefektívnejšie vám hladinu železa v tele doplní hémové železo

Z hémového železa si vie naše telo získať železo rýchlejšie, efektívnejšie a vo väčšom množstve. A bez tráviacich ťažkostí.

Ak ste sa už niekedy pokúšali doplniť si hladinu železa rôznymi preparátmi, často ste narazili na nežiaduce účinky vo forme zápchy, kŕčov či hnačky. Navyše ste tablety so železom mali užiť hodinu pred jedlom a nepiť kávu, čaj a mlieko, aby sa železo mohlo vstrebať. Pre prírodné hémové železo toto neplatí.

Zdroje železa v potrave

Hlavným zdrojom železa by mala byť strava, čiže pestrý a vyvážený jedálniček. Siahnite najmä po mäse či pečienkach, kde sa nachádza hémové železo, ktoré sa do nášho organizmu ľahšie vstrebáva na rozdiel od nehémového. V niektorých životných situáciách či obdobiach námbežná strava naše potreby železa nedokáže dostatočne pokryť, čo vedie k nedostatku železa prípadne k anémii (chudokrvnosti) z nedostatku železa.

Železo je mikronutrient, ktorý je pre naše telo nevyhnutný a nevie si ho samo vytvoriť. Jeho hlavnou úlohou je manažovať transport kyslíka a oxidu uhličitého krvou. Pri nedostatku železa obsahujú červené krvinky (erytrocyty) málo hemoglobínu a tým je kapacita transportu kyslíka z pľúc do orgánov nedostatočná. Mozgu chýba kyslík a núti srdce, aby prečerpávalo krv rýchlejšie. To vedie k typickým prejavom nedostatku železa.

Prejavy nedostatku železa a ako proti nemu bojovať

Príznaky nedostatku železa začínajú nenápadne. Ste unavení, menej výkonní, bolí vás hlava, celkovo ste slabí. Ak železo v tejto fáze nedoplníte a naopak strata pokračuje, nastáva sideropenická anémia, bežnejšie známa ako chudokrvnosť. V tomto štádiu nedostatku železa môžeme pociťovať poruchy spánku a koncentrácie, zrýchlený tep srdca, nechutenstvo, vidíme celkové poblednutie kože a slizníc a podobne.

Prípravkov na dopĺňanie železa je v lekárňach veľmi veľa, vyberte si však taký, ktorý obsahuje prírodne hémové železo. Dopĺňanie bude vďaka nemu rýchlejšie, efektívnejšie a bez tráviacich ťažkostí. Revolučný výživový doplnokGlobifer forte obsahuje fortifikované hémové železo a vstrebávanie neovplyvňuje potrava ani nápoje. Vďaka Globiferu forte určite získate svoje zásoby železa rýchlo naspäť, bez zbytočných obmedzení a ťažkostí s trávením.

Hladina železa sa určuje krvným testom

Ako zistíte, či máte málo železa? Zájdite k všeobecnému lekárovi, ktorý vám odoberie krv. Z nej ľahko zistí, či trpíte nedostatkom železa. Normálne hodnoty hemoglobínu u mužov sú 130 g/l, u žien je to o niečo menej 120 g/l.Okrem hladiny hemoglobínu v krvi, vie lekár z krvi zistiť aj hladinu zásobného železa feritínu. Najohrozenejšie skupiny, ktoré môžu trpieť nedostatkom železa sú tehotné ženy, tínedžeri, ľudia po operácii s vysokou stratou krvi, ženy so silnou alebo dlhotrvajúcou menštruáciou a podobne.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Opätovne ožíva bratislavská Koliba Expo

Miesto ako stvorené na strávenie príjemných chvíľ s rodinou a vychutnanie si kvalitných domácich gastronomických produktov.

Koliba Expo
Tlačové správy

Prvý dojem urobíte len raz. Prečo to platí práve pri predaji?

Mnoho ľudí prípravu svojej nehnuteľnosti podceňuje. Dnes na zaujatie budúceho kupujúceho nestačí len rýchlo odfotená fotka mobilom

Tlačové správy

Otvoria prvú časť zrekonštruovaného Polusu

Už 9. septembra sa návštevníci môžu tešiť na slávnostné otvorenie supermarketu Lidl, nové priestory Datart a moderný food court