SME
Utorok, 20. august, 2019 | Meniny má Anabela
INZERCIA

Hviezda husľového neba mieri do Košíc

Vanesa Mae si  Slovensko zamilovala. Čo o ňom hovorí?

Ahoj Vanessa, ďakujem za rozhovor! Je niečo, čo máš práve na Slovensku rada?

Ahoj! Na Slovensku som túto zimu niekoľkokrát lyžovala - a som rada, že sa opäť vrátim, tentokrát na vlastný koncert!

Ako vnímaš slovenské publikum?

Oceňujem, že slovenské publikum je veľmi priateľské a otvorené vnímať moje široké pojatie hudobných žánrov v podaní hry na husle.

Aký bol najšťastnejší a naopak najsmutnejší moment v Tvojom živote?

Najšťastnejšie chvíle vnímam zakaždým, keď vystupujem a hrám pre akékoľvek publikum. Každé svoje vystúpenie vnímam veľmi dôležito, ako by to bolo to posledné v mojom živote. Nechávam sa unášať emóciami a tiež improvizujem. Skrátka, dávam do toho všetko. Na smutné chvíle sa snažím nemyslieť, nie som taký typ človeka.

Veríš, že v súčasnej dobe stále existujú nejaké hudobné ikony?

Bohužiaľ, musím povedať, že mnoho hudobných ikon za posledné roky zomrelo. Ale je pravda, že je stále mnoho talentovaných umelcov a hudobníkov, ktorí sa práve tými ikonami raz rozhodne stanú.

Na aké momenty zo svojho detstva najradšej spomínaš?

Moje prvé spomienky z detsva sa viažu do doby, kedy som ešte žila v Singapore, spomínam si na svoje prvé lekcie piána, na plávanie, ale vôbec tie najkrajšie spomienky z detsva sa viažu na mojich prarodičov.

Aké máš koníčky?

Lyžovanie je dnes už mojim hlavným koníčkom, ale je to zároveň nebezpečný a náročný šport - obzvlášt pre huslistku. Inak tiež veľmi rada čítam, je to pre mňa taký únik z reality.

Ktorí ľudia a osobnosti na Teba počas Tvojej kariéry najviac zapôsobili a prečo?

Za veľmi osobitú a jedinečnú skúsenosť považujem pozvanie od Prince, kedy sme spolu i nahrávali, toho som si skutočne veľmi vážila.

Zaujímáš sa tiež o módu? Je nejaký módny návrhár či značka, ktorá Ti je osobne blízka?

Som zvyknutá outiftyviacmenej “recyklovať”, nie som taký módny nadšenec. Nie je mojim zvykom využívať módu a značky, aby som sa nejako vyjadrovala. Ale módnych návrhárov hlboko rešpektujem a obdivujem ich prácu.

Kde žiješ? Ako vyzerá Tvoj každodenný život?

Žijem v horách, tak, ako som si to od 14 rokov priala. Nemám vyložene rovnaký denný program, uspôsobujem všetko tomu, čo práve robím, na čom pracujem a kam sa chystám.

Máš nejaké plány týkajúce sa založenia rodiny?

Max, moja čivava, je ten najdôležitejší tvor v mojom živote, je to môj kamarát, ktorému plne dôverujem.

Vďaka za rozhovor a veľmi sa teším na svoje hranie na Slovensku!

https://www.ticketlive.sk/sk/event/vanessa-mae-tour-2019-kosice

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Opätovne ožíva bratislavská Koliba Expo

Miesto ako stvorené na strávenie príjemných chvíľ s rodinou a vychutnanie si kvalitných domácich gastronomických produktov.

Koliba Expo
Tlačové správy

Prvý dojem urobíte len raz. Prečo to platí práve pri predaji?

Mnoho ľudí prípravu svojej nehnuteľnosti podceňuje. Dnes na zaujatie budúceho kupujúceho nestačí len rýchlo odfotená fotka mobilom

Tlačové správy

Otvoria prvú časť zrekonštruovaného Polusu

Už 9. septembra sa návštevníci môžu tešiť na slávnostné otvorenie supermarketu Lidl, nové priestory Datart a moderný food court