SME
Štvrtok, 5. december, 2019 | Meniny má Oto
INZERCIA

Letná univerzita pre stredoškolákov na SvF STU 2019

Tri dni prebieha na pôde Slovenskej technickej univerzity, na každej z jej fakúlt a ústave Letná univerzita pre stredoškolákov.

Počas troch dní 4. - 6. septembra 2019 prebieha na pôde Slovenskej technickej univerzity, na každej z jej fakúlt a ústave, Letná univerzita pre stredoškolákov (LUS) 2019. Vybraní 36 študenti zo stredných škôl celého Slovenska majú možnosť na vlastné oči a uši zažiť ako to tam vyzerá.

V rámci troch dní je pripravený bohatý poučno-zábavný (študenti by povedali - až vyčerpávajúci, ale predsa aj o tom budú chvíle na univerzite) program - od rôznych prednášok až po pracovné workshopy. Na Stavebnej fakulte ich privítal dekan prof. Stanislav Unčík, do „stavebnej revolúcie“ ich vo svojej prezentácii vtiahla prodekanka pre vzťahy s verejnosťou doc. Katarína Gajdošová a chvíle „ničnerobenia“ im aktivitami Združenia študentov Stavebnej fakulty naplnil jeho člen študent Tibor Čierny. Praktické ukážky experimentov ich čakali v laboratóriách stavebných materiálov, z ďalšej prednášky sa dozvedeli, ako sa dá brániť proti povodniam na Slovensku, aby si na záver vypočuli pozoruhodnosti zo sveta zvuku priamo v akustickom laboratóriu Katedry architektúry a prezreli si architektonické modely jej študentov. Bonbónik dostali nielen z rúk vedúcej katedry, ale aj symbolicky v podobe jedinečného výhľadu na Bratislavu z 22. poschodia - najvyššieho miesta výškovej budovy našej fakulty. Veríme, že aj týchto zopár ilustratívnych príkladov prispelo k tomu, že techniku sa jednoducho oplatí študovať. To je aj jedno z posolstiev týchto vybraných stredoškolákov - ambasádorov Slovenskej technickej univerzity.

autor textu: Ing. Jozef Urbánek, foto: Mgr. Valéria Kocianová

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Vieme kto vám dá garanciu doručenia zásielky do Vianoc

Chcete zaslať balík do zahraničia a mať istotu, že dorazí do Vianoc? Zvoľte služby, ktoré zaručia dodanie včas.

Tlačové správy

SME.sk dosiahlo v novembri rekordný počet predplatiteľov

Online predplatiteľov SME.sk je už vyše 40-tisíc

Tlačové správy

Tenisový lakeť je nielen ochorenie športovca

Tenisový lakeť je nielen ochorenie športovca, ale aj choroba z povolania.