SME
Štvrtok, 5. december, 2019 | Meniny má Oto
INZERCIA

Keď na jedno gymnázium príde mnoho vysokých škôl

Na Gymnáziu Antona Bernoláka v Námestove sa uskutočnili dni kariérneho poradenstva pre študentov.

Začiatkom septembra sa na Gymnáziu Antona Bernoláka v Námestove uskutočnili dni kariérneho poradenstva pre študentov. V rámci programu bol jeden deň vyhradený „Veľtrhu vysokých škôl“, ktorého sa na základe pozvania zúčastnila naša fakulta už po druhýkrát.

Podujatia sa zúčastnilo približne 30 študentov, ktorí prejavili záujem o technické štúdium na vysokých školách stavebného zamerania. Väčšinou to boli študenti štvorročného a osemročného Gymnázia Antona Bernoláka v Námestove a Bilingválneho gymnázia, taktiež sem merali cestu za novým poznaním aj študenti z okolitých stredných škôl.

Podujatie sa konalo v utorok 3.9.2019. Už od 8:30 hod. takmer do 12:00 hod. prebiehali prezentácie jednotlivých účastníkov. V oblasti stavebníctva sa prezentovali tri vysoké školy: Stavebná fakulta Žilinskej Univerzity v Žiline,Stavebná fakulta Slovenskej technickej univerzity v Bratislave a Fakulta stavební Vysoká škola báňská Technická univerzita Ostrava. Každá z uvedených fakúlt mala k dispozícií 45 minút na prednesenie prezentácie (propagácia univerzity/fakulty, študijných programov a rozdanie printových propagačných materiálov ako i upomienkových darčekov) a ďalších 15 minút na otvorenú diskusiu, v ktorej mali študenti možnosť pýtať sa na všetko menej známe i neznáme ohľadom štúdia, ubytovania a mimoškolských aktivít.

V závere hodnotím účasť našej fakulty na tomto podujatí veľmi pozitívne, nakoľko forma a spôsob efektívnej propagácie na vybraných stredných školách môže osloviť cieľovú skupinu študentov daného regiónu a mesta, ktorá je pre nás perspektívne zaujímavá. Tobôž, keď na uvedenej akcii bol väčší počet záujemcov zo stredných škôl, ako vlani.

Záverom by som sa chcel poďakovať výchovnej poradkyni paniMgr. Eve Ferancovej, ktorá nás na 4. ročník Veľtrhu vysokých škôl na Gymnáziu Antona Bernoláka v Námestove pozvala.

Ing. Jozef Bočkaj, doktorand, Katedra konštrukcií pozemných stavieb SvF STU

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Vieme kto vám dá garanciu doručenia zásielky do Vianoc

Chcete zaslať balík do zahraničia a mať istotu, že dorazí do Vianoc? Zvoľte služby, ktoré zaručia dodanie včas.

Tlačové správy

SME.sk dosiahlo v novembri rekordný počet predplatiteľov

Online predplatiteľov SME.sk je už vyše 40-tisíc

Tlačové správy

Tenisový lakeť je nielen ochorenie športovca

Tenisový lakeť je nielen ochorenie športovca, ale aj choroba z povolania.