SME
Pondelok, 23. september, 2019 | Meniny má Zdenka
INZERCIA

Svetové eso z oblasti behu už o pár dní na Slovensku!

Stagnujete v behu a chcete zlepšiť svoj výkon? Bežecký event roka Born To MUV začína už o pár dní!

Mark CucuzzellaMark Cucuzzella(Zdroj: Mark Cucuzzella)

Hľadáte spôsob ako zefektívniť svoju techniku a rozšíriť si obzory? Nenechajte si ujsť od 13. - 15. septembra najlepší bežecký event roka na Slovensku BORN TO MUV, ktorý sa uskutoční v pohybovom centre Ultimuv v Banskej Bystrici.

Zabudnite na ťažké tréningy a bolesť pri behu. S najnovšími poznatkami, ktoré predstavia uznávaní odborníci v rámci 2-dňového praktického Workshopu a 1-dňovej odbornej Besedy pod jednotným názvom Born To MUV, dokážete zefektívniť svoj bežecký plán na maximum.

Garantom podujatia a hlavným prednášajúcim sa stal svetovouznávaný americký profesor medicíny, renomovaný lekár a maratónec s vynikajúcimi výsledkami Dr. Mark Cucuzzella. Viac ako 30 rokov sa odborne venuje výskumu zameranému na hľadanie ideálnej techniky behu, vďaka ktorej dokážu ľudia bežať efektívnejšie a bez zranení - bez rozdielu veku či trénovanosti.

Najnovšie poznatky z USA s “bežiacim doktorom”

Dr. Cucuzzella je pre bežeckú verejnosť známy aj ako tvorca bežeckého programu pre Vzdušné sily Spojených štátov či autor úspešnej knihy Run For Your Life. Okrem toho je skúseným bežcom a za svoj život zabehol viac ako 100 maratónov a ultramaratónov s vynikajúcimi výsledkami. Ako zástanca prirodzeného pohybu zdoláva svoje behy dokonca v sandáloch a je vlastníkom prvého barefoot obchodu v USA. Vo svojich prednáškach sa zameria na biomechaniku behu, úlohu intenzity, koordinácie, maximalizovanie výkonu, nízkosacharidovú stravu či vplyv starnutia, pretrénovania a správnej regenerácie na bežecké výkony.

O behu, nielen pre bežcov

Udalosť je určená pre všetkých, ktorí sa profesionálne pohybujú vo svete behu - bežcom, športovcom, lekárom, fyzioterapeutom, trénerom, vedcom, ale aj rekreačným bežcom, ktorí sa snažia neustále napredovať a pracovať na svojej technike. Poslucháčom sa predstaví najlepší slovenský spartan a bežec na lyžiach Peter Žiška, ktorý priblíži problematiku vytrvalostného behu. Profesora Cucuzzellu z odbornej stránky doplní známy lektor z oblasti zdravej výživy a diagnostiky trénovanosti Doc. RNDr. Viktor Bielik PhD., lekári so špecializáciou na klinickú biochémiu MUDr. Peter Sečník a jeho syn MUDr. Peter Sečník ml. Neurofyziologický terapeut a Health Coach Tomáš Rusňák, SB, INHC sa pozrie na celostný pohyb bežca cez svalovo-fasciálne reťazce s využitím metodiky Anatomy Trains.

Nechajte sa inšpirovať najlepšími a posuňte svoje hranice. Najnovšie poznatky a výskumy vám ušetria ťažké tréningy, počas ktorých budete hľadať správnu techniku behu. Naučte sa bežať rýchlejšie a efektívnejšie s pomocou renomovaných odborníkov.

Hlavným sponzorom podujatia, ktoré prináša po prvýkrát na Slovensko komplexný pohľad na beh, je spoločnosť HELSKE. V rámci svojej divízie Helske Energy Save vyvíja stavebné materiály novej generácie s použitím nanotechnológie. Na Slovensku majú zastúpenie aj ďalšie dve divízie - Helske People Care, zamerané na výstavbu rezortov pre seniorov v Nemecku a Ultimuv, sieť pohybových centier.

Viac informácií o udalosti nájdete na oficiálnej stránke eventu.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

K športovým hodinkám sa dá teraz dostať výhodnejšie

Počas špeciálnej akcie, ktorá trvá už len pár týždňov, ich dostanete k nákupu.

Tlačové správy

Ako sa zrodila pýcha tokajskej oblasti - Chateau GRAND BARI

V unikátnom prostredí Tokaja vzniklo rovnako unikátne vinárstvo Chateau GRAND BARI.

Tlačové správy

Zmení sa nábrežie Dunaja v Bratislave? Odpovedia hostia na fóre

Na Fórum Dunajského fondu príde debatovať aj primátor Matúš Vallo.