SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Revolučný Volkswagen ID.3 naživo z Frankfurtu!

Na frankfurtskom autosalóne sa predstavil nový model Volkswagenu, ktorý je pre značku jedným z najdôležitejších v histórii.

Viete, ktoré modely sú historicky pre Volkswagen najdôležitejšie? Prvým je legendárny VW Beetle. Jeho výroba sa oficiálne skončila až 65 rokov po jej začiatku. A to sa bavíme o jednej jedinej generácii Chrobáka. Druhým míľnikom je VW Golf. Dôkazom jeho úspechu je fakt, že už čoskoro uzrie svetlo sveta ôsma generácia tohto auta. Rok 2019 sa zas naveky zapíše do kroník Volkswagenu ako rok, v ktorom predstavil svetu prvý čistokrvný elektromobil a zároveň položil základy novej rodiny moderných elektromobilov s novými technológiami. Privítajme teda nový Volkswagen ID.3, na ktorý sme sa boli osobne pozrieť na frankfurtský autosalón IAA 2019.

Na prvý pohľad vyzerá ID.3 ako moderné auto, čo je dobre. Nenájdete na ňom žiadne nevkusné dizajnové výstrelky. Jeho proporcie sú na prvý pohľad iné, než majú konvenčné autá. Má krátku kapotu, veľký rázvor a veľkú kabínu. Toto pozorovanie sa potvrdzuje po usadnutí do zadných sedadiel. Tam je priestoru skoro toľko, čo v Passate a samotné sedadlá sú mimoriadne pohodlné.

Vpredu sa pred vodičom nachádza známy volant, avšak jeho ovládacie prvky sú aj dotykové. Dajú sa využívať na úpravu hlasitosti alebo prepínanie nového digitálneho prístrojového štítu. Stačí po danej plôške potiahnuť prstom ako na mobilnom telefóne. Vďaka absencii radiacej páky sú tu štedro dimenzované odkladacie priestory. Nový infotainment ponúka novú grafiku a funkcie špeciálne prispôsobené pre elektromobil, avšak jeho základná logika je podobná ako doteraz, čo je fajn. Pribudlo hlasové ovládanie, ktoré rozpoznáva prirodzené vety. Nový Head-up displej podporuje funkciu rozšírenej reality a dôležité symboly sa premietajú akoby do priestoru pred autom. To je veľmi zaujímavá funkcia.

Na záver spomeňme výkonové parametre. Základná verzia ID.3 Pure má 45 kWh batériu a dojazd 330 km. Model ID.3 Pro má až 58 kWh batériu, dojazd 420 km a k tomu aj funkciu rýchlonabíjania. Vrcholný ID.3 Pro S má až 77 kWh batériu, dojazd 550 km a k tomu všetkému pridáva aj 20“ kolesá a špecifický interiér.

Pre viac informácii a video z autosalónu kliknite na www.volkswagenblog.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Prerastená tráva, veľký pozemok, svahovitý terén. Takéto podmienky nezvládne akákoľvek kosačka, no s bubnovou to bude hračka.


INZERCIA 24. jún

V Základnej škole na Drábovej ulici sa bude od budúceho roka vzdelávať 41 zdravotne znevýhodnených detí.


24. jún

Vyjadril sa prednosta Nemocnice AGEL Košice-Šaca MUDr. Peter Polan, PhD., MPH


24. jún
SkryťZatvoriť reklamu