SME
Utorok, 15. október, 2019 | Meniny má Terézia
INZERCIA

Laci Strike: Kotrmelec je pre veľa detí už neuveriteľné umenie

Zapojí sa aj Európskeho týždňa športu, 28. septembra bude v Parku Andreja Hlinku aktívnym účastníkom #BeActive Night.

Zapojí sa aj Európskeho týždňa športu, 28. septembra bude v Parku Andreja Hlinku aktívnym účastníkom #BeActive Night.

Štatistiky hovoria, že Slováci vrátane deti príliš nešportujú. Máte na základe prihlášok do kempov pocit, že to nie je až také zlé?

„Myslím si, že štatistiky neklamú. Skôr mám asi šťastie, že do kempov sa hlásia deti, ktoré sa chcú hýbať, tancovať a športovať. Počas roka chodím vystupovať aj do škôl a tam vidím, ako sa deti hýbu. Aj sám ako tanečný tréner vidím, že klesá chuť viac sa hýbať. Sú ochotné pracovať, rozvíjať sa, ale je potrebné ich poriadne motivovať.“

Keďže chodíte po školách, máte pocit, že je medzi deťmi veľká skupina, ktorá nemá vôbec k športu vzťah alebo k nemu nie sú vedení?

„Veľa detí má v súčasnosti problém so základnými cvikmi – drepom či výskokom. Kotrmelec je už pre nich neuveriteľné umenie. Myslím si, že je veľmi dôležité, akým spôsobom rodičia podsúvajú deťom pohyb. Keď deti doma vidia, že rodičia sú športovo nastavení, chodia na výlety, zacvičia si a venujú sa aktívnemu pohybu, tak ich nasledujú a chcú ich napodobniť.“

Čo by ste odporúčali ako primárnu aktivitu niekomu, kto nie je športovo založený alebo nešportoval profesionálne? Čo je podľa vás to, čo by mohli robiť rodičia aj s deťmi?

„Výborné sú výlety do prírody. Je to spoločná rodinná aktivita, všetci sa vyberú na prechádzku. Keby som mal dostatok voľného času, chodím stále, každý deň aj trikrát. Veľmi dôležitá je však podľa mňa aj strava, tá je kľúčom ku zdraviu. Dodržiavanie zdravého spôsobu života sa človeku vráti v tom, ako vyzerá i ako pôsobí.“

V akom najvyššom veku začali tancovať vaši zverenci?

„Mali sme aj štyridsaťročných, štyridsaťpäťročných.“

To je vlastne aj zmyslom Európskeho týždňa športu - športovať sa dá začať naozaj v každom veku.

„Dá sa to. Veľa z nich má na prvom tréningu rozpačité pocity, ale tie tréningy sú veľmi dobré, lebo hráme hudbu, ktorú poznajú a majú radi, odžili ju, takže ich to tam baví. Cítia sa ako na párty, zašportujú si, zatancujú si, sú dobrá partia, je s nimi veľká sranda. Je to naozaj o tom, akí ľudia sa zídu na tréningu, ako sú vedení.“

Program a podrobné informácie na FB udalosti: https://www.facebook.com/events/598925967298767/.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,4 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope

Od októbra si zákazníci Lidla môžu obľúbený spotrebný tovar kúpiť už aj online

Tlačové správy

Kto vyhrá súboj medzi prírodnými a syntetickými diamantmi?

Diamanty sú nepochybne jedným z najvzácnejších produktov našej Zeme. Vznikali miliardy rokov a ich súčasné množstvo je obmedzené.

Tlačové správy

Otvorenie nového sídla DELTA sprevádzala virtuálna realita

10. októbra sa konalo stretnutie v novej budove Westend Plazza v Bratislave pri príležitosti zmeny sídla slovenskej DELTY.

zľava_Adam Cifra, Wolfgang Kradischnig, Erik Štefanovič