SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Luxusný hybrid za 22 900 eur. Nadpriemerný už v základnej výbave

Nezakazujte si luxus. Je dostupnejší, ako si myslíte.

(Zdroj: Lexus)

Nie náhodou je v Európe hybrid Lexus CT 200h druhým najpredávanejším modelom tejto japonskej automobilky.

Hybridný pohon vám ponúkne výnimočné jazdné pohodlie, ale aj nižšie emisie a spotrebu paliva. Lexus CT 200h dokáže stiahnuť priemernú kombinovanú spotrebu paliva len na 3,6 l na 100 km. Na kilometer zároveň vyprodukuje iba 82 gramov CO2. To je najmenej vo svojej triede.

Vlastnosti tohto auta najviac vyniknú v jazde po meste. Automatická prevodovka ľahko zabezpečí, že budete vždy prvým autom, ktoré vyjde z križovatky. Navyše vďaka inteligentnému samonabíjateľnému systému využijete elektrický pohon v maximálnej možnej miere. Nebudete preto limitovaný dojazdom, všetko za vás vyrieši elektronika.

Zároveň bude vaša jazda Lexusom CT 200h vďaka hybridnému pohonu veľmi tichá. Ak ste predtým nikdy v podobnom aute nesedeli, bude to pre vás doslova šok – našťastie jeden z tých príjemných.

Žiaden stres, len pokojná jazda

Lexus CT 200h robí všetko preto, aby ste pred jazdou ani počas nej nemuseli riešiť žiadne otravné úkony. Sedadlo vodiča sa napríklad po naštartovaní samo upraví do nastavenej polohy tak, ako vám to najviac vyhovuje.

O pohodlnú jazdu sa bude starať aj dvojzónová klimatizácia s výkonnými filtrami na prach či peľ. Štýlové ovládače klimatizácie nájdete hneď nad praktickým úložným miestom na telefón. Podobných šikovných drobností nájdete v aute desiatky.

Vrásky na čele nebudete mať ani z prepínania svetiel – auto má v sebe zabudovaný systém na automatické ovládanie diaľkových svetiel. Samozrejmosťou je aj adaptívny tempomat.

Bezpečie, vždy

Najdôležitejšie pri ceste autom je, aby ste sa cítili bezpečne. K tomu v tomto prípade pomáha zabudovaný komplex bezpečnostných systémov Lexus Safety System. V ňom sa nachádza napríklad prednárazový bezpečnostný systém, ale aj systém na rozpoznávanie dopravných značiek.

Strach nemusíte mať ani z vybočenia z pruhu. Bezpečnostný systém myslí aj na to. V prípade hroziaceho opustenia jazdného pruhu sa varovanie zapne v predstihu. A aby ste boli pripravení na každú nepríjemnosť, v aute je nainštalovaných až osem airbagov.

Auto má zvládnuť všetky požiadavky na kvalitnú a bezpečnú jazdu. No váš život sa vystúpením z auta nekončí. Hoci v pracovných otázkach vám Lexus CT 200h zatiaľ neporadí, zvládne aspoň praktické maličkosti.

Napríklad funkcia Follow me home dbá na vašu bezpečnosť a pohodlie aj po vystúpení z auta. Po odchode z auta ostanú svetlomety niekoľko sekúnd zapnuté, aby vám posvietili na chodník.

Sympatický luxus

Vyššie triedy ponúkajú aj luxusné doplnky ako napríklad moderné biomateriály namiesto niektorých plastov či exkluzívny audio systém Mark Levinson® Premium Surround s trinástimi reproduktormi.

Luxus však s týmto hybridom zažijete už aj pri základnej výbave. V nej máte v prípade Lexusu CT 200h množstvo doplnkov, na rozdiel od niektorých iných áut v jeho triede. Môžete na ňu, navyše, využiť cenové zvýhodnenie až 5 000 eur. K vášmu novému luxusnému hybridu sa tak viete dostať už za 22 900 eur.

Pri kúpe vám pomôže aj kratšia cesta za overeným predajcom. Predajné miesta značky Lexus sa na Slovensku totiž rozrástli. Autorizovaného predajcu a servisné miesto nájdete po novom nielen v Bratislave na Einsteinovej, ale aj v Žiline.

Advertisement

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Kvôli kríze spojenej s ochorením COVID-19 čelia mnohí naši podnikatelia skutočne ťažkej situácii.

6 h

DOXX ako špecialista na stravné prináša stravovanie pre živnostníkov vo forme balíka s najžiadanejšími službami.

22. jan

Slovenská investičná skupina pôsobí na trhu od roku 2009.

22. jan