SME
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Známe osobnosti prezradili, do ktorej krajiny sa nechcú vrátiť

Influenceri si v kampani O2 pripomenuli 30. výročie Nežnej revolúcie.

Youtuber PPPeter je medzi mladými ľuďmi známy svojimi cestovateľskými videami z rôznych odľahlých zákutí našej planéty. V poslednom videu ale zažil niečo naozaj nezvyčajné. Cestoval v čase a vrátil sa na Slovensko pred 30 rokmi, kde zažil situácie, ktoré boli pred Nežnou revolúciou bežné. Po zadržaní pasu a prenasledovaní režimom vyhlásil, že socialistické Československo je krajinou, do ktorej by sa už nikdy nechcel vrátiť.

Načítavam video...

Video je súčasťou kampane #slobodaniejesamozrejmost, ktorou si O2 pripomína 30. výročie Nežnej revolúcie. Udalosti Novembra 89 boli zlomovým bodom v histórii Slovenska, pri ktorých sa aj vďaka občianskemu odporu a individuálnemu hrdinstvu mnohých ľudí podarilo zvrhnúť neslobodný socialistický režim.

Podpora inovatívnych projektov

Aby sme na odkaz Novembra 89 nezabudli a už nikdy sa do neslobodnej krajiny nevrátili, otvorila Férová nadácia O2 grant Sloboda nie je samozrejmosť na podporu projektov, ktoré inovatívnou formou vysvetľujú podstatu Nežnej revolúcie.

Podporené projekty sú z oblasti vzdelávania, občianskeho aktivizmu, literatúry, ale aj divadelnej a filmovej tvorby, no nájdete medzi nimi aj počítačovú hru či virtuálnu realitu. Vďaka podpore Férovej nadácie O2 vznikla knižná séria Nežný komiks, hra Vivat Sloboda, v ktorej spoznávate socialistickú Bratislavu počas jazdy taxíkom či virtuálna realita V_elvet R_evolution, ktorá vás prenesie do socialistickej obývačky do obdobia pred Novembrom 89.

Ani Sajfa, Vec či LucyPug sa nechcú vrátiť

Počas osláv 30. výročia Nežnej revolúcie sa do kampane O2 cez svoje sociálne siete zapojili aj ďalší influenceri, medzi nimi aj Joe Trendy, GoGo, Sajfa, admini ZOMRI, Ján Koleník, Fero Joke, LucyPug, Patra Bene, Barbora Krajčírová, Vec, Mlady.s, Čoje či Babsy Jagušák. Všetci odpovedali na otázku: Prečo by si sa nechcel/a vrátiť do Československa pred Novembrom 89.

Viac o aktivitách O2 a o podporených projektoch si môžete prečítať v špeciálnom printovom magazíne Sóda, ktorý nájdete v každej O2 Predajni alebo na online https://soda.o2.sk/pribehy/30-vyrocie-neznej-revolucie/special-k-vyrociu-neznej-revolucie-30-rokov-slobody/.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi

Európska noc výskumníkov prebieha tento rok online

Európska noc výskumníkov je online
Tlačové správy

Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka

V stovke najkvalitnejších slovenských fariem sú až štyri zo SANAGRA, zhodnotili nezávislí odborníci.

Tlačové správy

Fakty o batériách, ktoré ste nevedeli

Je akumulátorová technológia dostatočne vyspelá, aby konečne poslala fosílne palivá do minulosti, kam patria?