SME
Streda, 1. apríl, 2020 | Meniny má Hugo
INZERCIA

CUPRA si podmanila parížske nebo

Prvá závodná trať postavená na streche v hlavnom meste Francúzska bola scénou pre novú výzvu značky CUPRA.

(Zdroj: CUPRA)

Eiffelova veža je symbolom Paríža a jedna z najslávnejších stavieb v Európe. Jej oceľovú štruktúru vysokú 324 metrov možno vidieť takmer z každého miesta hlavného mesta Francúzska a na niekoľko dní dostala spoločníka vo výške – automobil CUPRA Ateca jazdiaci na prvej závodnej trati, vybudovanej na streche osemposchodovej budovy.

Načítavám video...


- Pred vyše storočím: Eiffelova veža korunuje panorámu Paríža už vyše 120 rokov, kým značka CUPRA uviedla svoj prvý model na trh iba pred rokom. Tento model je inšpirovaný automobilovým športom, no je konštruovaný do mesta. Teraz sa odpútal od cesty a vrátil sa ku svojim koreňom, na závodnú trať vybudovanú iba za šesť dní v centre Paríža.


- 120 kilometrov za hodinu vo výške 27 metrov nad zemou: hoci sa ani zďaleka nedá porovnávať so symbolom hlavného mesta Francúzska, táto trať vojde do histórie ako prvý okruh vybudovaný na streche osemposchodovej budovy. Špecialitou je záverečná klopená zákruta so sklonom 21 stupňov. „Jazdil som na závodných okruhoch všade na svete, no nikdy nie na takomto s fascinujúcim výhľadom,“ povedal Mikel Azcona.


- 7.300 ton oproti výkonu 221 kW (300 k): Eiffelova veža je postavená z ocele a pôvodne slúžila ako revolučný pútač na Svetovú výstavu 1889. CUPRA Ateca vstúpila do sveta SUV v roku 2018 s výkonom 221 kW (300 k), ktorý počas podujatia zapôsobil na mladého pilota. „Zaujala ma najmä vizuálna agresivita a poskytovaný výkon, spolu s vysokou agilitou v zákrutách.“


- Napriek dažďu odoláva zubu času: v Paríži prší priemerne 111 dní v roku a kovová štruktúra Eiffelovej veže vďaka pravidelne obnovovanému náteru úspešne odoláva korózii. Dážď sa podpísal aj na stave strešnej závodnej trate, no nezabránil jazde modelu CUPRA Ateca s pohonom všetkých kolies 4Drive. „Jazda v daždi bola ešte fascinujúcejšia, automobil mal prekvapujúco dobrú trakciu na tejto šmykľavej trati – bolo to úžasné,“ dodal Mikel Azcona.


- Rekordné čísla: každý rok navštívi Eiffelovu vežu vyše 7 miliónov turistov, čo z nej robí jeden z najnavštevovanejších monumentov na svete. Aj SUV značky CUPRA zaznamenalo rekordný predaj s vyše 7.600 exemplármi od uvedenia na trh.

Jedinečný zážitok v číslach

Eiffelova veža
Výška 300 metrov (324 metrov s anténou)
7.300 ton kovanej ocele
Natretá 19-krát od roku 1889
Postavená za 2 roky, 2 mesiace a 5 dní

CUPRA Ateca
Výkon 221 kW (300 k)
Akcelerácia 0 – 100 km/h za 4,9 sekundy
6 jazdných režimov
Vyše 7.600 predaných kusov od roku 2018
Akcentné prvky na karosérii z karbónu

Mikel Azcona
Vek 23 rokov; druhý najmladší pilot WTCR
Majster Európy TCR 2018
Víťaz závodov WTCR vo Vila Real (Portugalsko) v roku 2019

CUPRA je mimoriadna značka pre mimoriadnych ľudí, ktorá bude nadchýnať zákazníkov, preferujúcich rovnaké hodnoty: jedinečnosť, eleganciu a výkon. V prvom roku existencie značky predaj modelov CUPRA vzrástol o 40 % oproti predchádzajúcemu roku a dosiahol 14.400 kusov. Okrem zavádzania nových modelov bude CUPRA pokračovať aj v tradícii automobilového športu účasťou v seriáli TCR. Svet CUPRA vyžaruje energiu a zákazníci ho budú môcť zažiť v sieti takmer 280 špeciálne vybraných predajcov v celej Európe, kde si bude získavať nových fanúšikov.

www.cupraofficial.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Garancia účtov zadarmo a milión eur na boj s koronavírusom

Najväčšia banka prijíma vzhľadom na aktuálnu situáciu mimoriadne opatrenia.

Tlačové správy

Vláda biznismenov: Ako podnikali Matovič, Kollár, Sulík a ďalší?

Biznisový magazín INDEX nájdete už dnes vložený v denníku SME.

Tlačové správy

Daj ľuďom voľnú ruku a prinesie to želané ovocie

Pod jeho vedením firma začala dbať na work-life balance svojich zamestnancov. Ladislav Gajdoschík, riaditeľ poisťovne Groupama.