SME
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Výhody zateplenia domu fúkanou izoláciou

Fúkaná izolácia je inovatívny spôsob zateplenia domov a budov. Rýchla efektívna izolácia ktorá šetrí náklady.

Fúkané izolácie sú ideálnym riešením pre zateplenie rovných plôch a dutín. Rovnako je vhodná pre izoláciu stien a priečok, šikmých striech, alebo podláh. Je to spôsob zateplenia, pri ktorom sa izolačný materiál nanáša fúkaním na požadované miesto. Pre aplikáciu sa využíva špeciálny tlakový prístroj, ktorý pomocou vzduchu nanáša materiál do hadice. Týmto spôsobom je možné nafúkať izoláciu až do vzdialenosti 100 m a do výšky až 40 m.

Pre zateplenie fúkanou izoláciou sa využívajú rôzne materiály.

Fúkaná minerálna izolácia je materiál na báze jemných sklenených vlákien, ktorý sa vyrába z recyklovaného skla a kremičitého piesku. Hlavnou výhodou tohto materiálu je, že sa pri výrobe nepridávajú žiadne chemické látky, jedná sa o 100% prírodný materiál. Rovnako má najvyššiu triedu protipožiarnej ochrany A1, je absolútne nehorľavá.

Fúkané drevovlákono sa vyrába z drevených vlákien prevažne z borovicového dreva. Tento materiál má všetky prednosti prírodného dreva. Unikátnou vlastnosťou a výhodou je, že má najvyššiu akumulačnú schopnosť. Keď sa tento materiál nahreje, následne ochladenie trvá dlhšiu dobu.

Fúkaná celulóza je materiál ktorý sa vyrába z recyklovaného novinového papiera. Je to najdlhšie využívaný izolačný materiál spôsobom fúkania a za dlhú dobu bol aplikovaný v mnoho stavbách. Najväčšou výhodou celulózy oproti ostatným materiálom je nižšia cena.

Zateplenie domu fúkanou izoláciou prináša hneď niekoľko výhod.

Rýchla a jednoduchá aplikácia bez odpadu

Zateplenie bežného rodinného domu trvá len niekoľko hodín. Odpadá vynesenie materiálu na miesto zateplenie, nakoľko materiál sa vkladá do prístroja, ktorý je umiestnený v aute pred stavbou. Pri aplikácii nevzniká žiadny odpad. Oproti klasickej izolácii v rolkách nie sú žiadne dorezy, ktoré predstavujú a 10-15% z ceny materiálu navyše. Pri fúkanej izolácii platíte len za spotrebovaný materiál.

Súvislá izolačná vrstva bez medzier, ktorá sa dostane úplne všade

Pomocou fúkania, sa materiál dostane úplne všade aj na ťažko dostupné miesta. Dokonale vyplní priestor napríklad okolo väzníkov, elektrických rozvodov, alebo rozvodov klimatizácie. Rovnako vyplní priestor v dutinách bez medzier a tepelných mostov. Takto získate súvislú izolačnú vrstvu, cez ktorú nebude unikať žiadne teplo.

Nízka počiatočná investícia s rýchlou návratnosťou

Oproti klasickej izolácie je fúkaná izolácia lacnejšia. Pre dosiahnutie rovnakých, alebo dokonca lepších izolačných vlastností zaplatíte podstatne menej. Preto je aj návratnosť investície veľmi rýchla. Pri bežnom rodinnom dome sa vám náklady na zateplenie stropu vrátia už do 3 rokov.

Unikátne vlastnosti materiálov fúkanej izolácie

  • Prírodný a ekologický materiál .
  • Vynikajúci izolant tepla a hluku.
  • Trvácny materiál, ktorý časom nesadá.
  • Materiál je nenasiakavý, neumožňuje vzniku vlhkosti a plesní.
  • Paropriepustnosť, dokonalo prepúšťa vodné pary, tým umožňuje stavbe dýchať.
  • Nehorľavý, všetky materiály sú nehorľavé.
  • Odolnosť voči škodcom, parazitom a hlodavcom.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky

Stojí za ňou brandingová agentúra GALTON Brands

Tlačové správy

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon pre Slovensko a Českú republiku v segmente dioptrických skiel.

Tlačové správy

Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie

Nečakané rozšírenie koronavírusu postavilo populáciu a taktiež rôzne priemyselné odvetvia pred výzvy v mnohých oblastiach života.