SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Dotácie stlačili cenu ekologických Volkswagenov na minimum

Schéma dotácií na ekologické automobily je už známa. Volkswagen k dotáciám prihadzuje ešte svoje vlastné zvýhodnenia.

Výsledné ceny sú vskutku zaujímavé.

Presné informácie o dotáciách pre ekologické automobily pre rok 2020 sú už vonku. Týkajú sa hneď niekoľkých modelov Volkswagenu. Čo to znamená v reálnych číslach?

Pre plug-in hybridy je k dispozícii dotácia vo výške 5 000 €. Týka sa to modelov Volkswagen Passat GTE. Dodajme, že na tento model ponúka vlastný eco-bonus aj samotný Volkswagen, a to tiež v hodnote 5 000 €. Jeho cena sa tak začína na úrovni 40 940 € (Passat Variant GTE 42 630 €) a od tejto si v prípade úspešného získania dotácie môžete odrátať ďalších päť tisíc. Ak budete mať šťastie a finančné zdroje budú vtedy ešte k dispozícii, môžete túto dotáciu získať aj na nový VW Golf GTE a Golf eHybrid. Ich ceny však ešte nepoznáme.

Dotácia na elektromobil je vyššia – jej hodnota je až 8 000 €. Nedávno inovovaný VW e-up! tak môžete získať za mimoriadne zaujímavý cenu. Volkswagen naň totiž ponúka aj vlastný eco-bonus o výške 4 200 €. Základná cena auta vybaveného systémom Lane Assist, automatickou klimatizáciou, vyhrievanými sedadlami, tempomatom, parkovacími senzormi, cúvacou kamerou, bluetooth pripojením a dojazdom 260 km podľa WLTP klesla na 17 970 €. So štátnou dotáciou klesne cena tohto elektromobilu pod magickú hranicu 10 000 €! Praktický e-Golf má eco-bonus ešte vyšší – až 5 000 €. Jeho základná cena, ktorá zahŕňa aj ozaj bohatú výbavu, sa tak začína bez dotácie na hranici 27 990 €. S ňou sa s konečnou cenou dostanete pod hranicu 20 000 €.

Dohady, že štátne dotácie sa budú týkať aj áut na plyn, sa nepotvrdili. Našťastie, Volkswagen na tieto modely nezabudol a ponúka na model Golf + Golf Variant TGI ponúka vlastný eco-bonus vo výške 2 500 €. Na model Polo TGI a eco up! sa zas vzťahuje Innovation bonus vo výške 700, resp. 500 €.

Na záver pripomeňme, že dotácie sa týkajú iba nových automobilov s cenovkou do 50 000 € s DPH, ktoré sa nefinancujú cez leasing. Dotáciu môžete získať až kým sa nevyčerpajú na ňu štátom alokované finančné prostriedky. Eco-bonusy Volkswagenu je možné uplatniť pri objednaní vozidla do výroby do 20. 12. 2019. Takže ak ste si chceli kúpiť auto s alternatívnym pohonom, je čas sa poponáhľať! Pre istotu...

Viac informácii zo sveta volkswagenu nájdete na stránke www.volkswagenblog.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Porovnali sme život v Bratislave na štyroch rôznych miestach.

Tlačové správy

Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA

Značka aj napriek pandémii trhala rekordy.

Predajom kraľovala FABIA, ŠKODA valcovala jednotlivé segmenty. Jednoznačné prvenstvo značky ŠKODA potvrdzujú aj celkové predaje jednotlivých modelov, ktoré suverénne vedie model FABIA – 4 607 ks.
Tlačové správy

PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj

V najrozšírenejšej sieti elektropredajní môžete stále POHODLNE NAKUPOVAŤ A TOVAR mať doma EŠTE DNES. Teraz dokonca ešte lacnejšie.