SME
Štvrtok, 30. jún, 2022 | Meniny má Melánia

Athleisure: V športových legínach do mesta aj na šport

Milovníčky módy ho zbožňujú. Dopraje vám komfort aj eleganciu v jednom.

Doba sa zrýchlila, čas na presuny je obmedzený, v kurze je komfort a efektivita. Mladé odvážne ženy čoraz častejšie inklinujú k athleisure štýlu, ktorý spája športové kúsky s tými bežnými. Módna vlna, ktorá sa valí z Ameriky, si získava priazeň slovenských módnych ikon, ktoré kombináciou rozdielnych módnych trendov tvoria svoj osobitý štýl.

Pominuli časy, keď sa ženy naháňali z práce domov, aby si zbalili športové oblečenie a vyrazili na aerobik či zumbu. Dnešná doba ponúka trend, vďaka ktorému dokážu ušetriť čas, no nemusia ustúpiť zo svojich módnych presvedčení. Zostávajú štýlové a moderné za každých okolností, no bez nutnosti nosiť so sebou veľké tašky s náhradným oblečením alebo sa presúvať v čase najväčšej dopravnej špičky. Legíny na jogu pokojne skombinujú so zaujímavým topom a športovou bundou a vďaka dizajnovým materiálom sú oblečené na stretnutie s kamarátkou a následné cvičenie. Athleisure búra hranice medzi oblečením, ktoré si vyberiete na cvičenie, a tým, v ktorom sa cítite komfortne na obede s priateľmi.

Módny trend, ktorý sa dostal už aj do slovníka

Načítavam video...

Pojem athleisure sa už stihol dostať do slovníka a je zadefinovaný ako neformálne oblečenie určené na cvičenie aj na bežné nosenie. Athleisure spája športové kúsky s každodenným oblečením, pričom ženám zachováva ženskosť a štýlovosť. Púta oku lahodiacim dizajnom, farbami a materiálmi, vďaka ktorým zapadnete rovnako do mestského prostredia ako do prírody. Nový štýl reflektuje zmenu životného štýlu v spoločnosti, ktorá popri pracovnej hektike venuje dostatok času na odpočinok a rovnováhu medzi pracovným vypätím a osobným životom. Za posledné tri roky ho stihli dostať do povedomia svetové celebrity, najmä tie americké. Podľa správy, ktorú vypracovala spoločnosť Market Research Future (MRFR), môžeme do roku 2023 očakávať ďalší rast athleisure módy, ktorá odzrkadľuje trendy. Podľa predpovedí nebude ničím výnimočným prísť do práce v pohodlnom športovo-neformálnom štýle.

Budúcnosť je v legínach

Najčastejšími kúskami athleisure módy sú legíny, topy, bundičky či športové podprsenky. Vyznávačkami tohto štýlu sa stali aj zakladateľky slovenskej značky Athleeya. Kombinácia športového a každodenného ich zaujala natoľko, že sa rozhodli svoju módnu vášeň a cit pre dizajn pretaviť do podnikania. „Milujem módu. A riešim, čo na seba, aj vtedy, keď idem na hodinu jogy, pretože aj tam chcem byť štýlová a túžim sa cítiť komfortne. Athleeya vznikla ako nápad pred dvoma rokmi, dnes je už na trhu s prvou kolekciou,“ prezradila jedna zo zakladateliek Athleeya Petra Harachová, pre ktorú je móda vášňou, nie diktátom. Ako hovorí, athleisure módu si môžete pribaliť na víkendové cestovanie, do mesta, na kávu aj neformálne obchodné stretnutie, ale pokojne aj na tanečný parket. Vďaka športovým vlastnostiam máte istotu, že oblečenie odolá potu a počas celej noci sa budete cítiť maximálne komfortne.

Slovenská Athleeya ničím nezaostáva za svojou zahraničnou konkurenciou. Popri pôsobivých farbách, dokonalom dizajne, štýlovej úprave zachováva ženskosť a zakladá si na kvalite a funkčnosti materiálov z Talianska a Nemecka. „Hlavný materiál, z ktorého šijeme legíny a podprsenky, obsahuje vlákno LYCRA® XTRA LIFE™. Medzi jeho silné vlastnosti patrí pružnosť, odolnosť, výborná krycia schopnosť. Lycra je príjemná na dotyk a na tele pôsobí ako druhá koža. Oblečenie tak poskytuje vysokú flexibilitu a je pomerne verzatilné,“ vysvetľuje Slavka Mackaničová, spoluzakladateľka značky. Athleeya podporuje lokálny trh, pretože svoje kolekcie šije na Slovensku, navyše sa pridala k výrobcom, ktorí berú ohľad na životné prostredie, a všetky modely balí do kompostovateľných tašiek.

Značka Athleeya je dostupná v eshope a už dnes je obľúbená medzi slovenskými influencerkami a milovníčkami módy. Veľkou propagátorkou athleisure štýlu je napríklad bývalá Miss Universe 2013 Jeanette Borhyová.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu