SME
Sobota, 2. júl, 2022 | Meniny má Berta

K Štedrému dňu patrí už neodmysliteľne aj koncert Úsmev ako dar

Počas Vianoc si najviac uvedomujeme dôležitosť našich najbližších a sú časom, kedy pociťujeme stratu tých, ktorí už s nami nie sú.

Pre opustené deti sú podobné emócie celoživotným bremenom a aj preto vznikol Vianočný benefičný koncert Úsmevu ako dar . Z potreby vniesť do ich sveta radosť a pocit spolupatričnosti. A tiež preto, aby sme na tieto deti nezabudli a boli k ich potrebám oveľa vnímavejší.

Na 37. ročník Vianočného benefičného koncertu Úsmevu ako dar pricestovalo do bratislavskej Incheba Expo Arény vyše 1000 detí z rôznych kútov Slovenska. Počas jeho vysielania, priamo na Štedrý deň, sa však drvivá väčšina detí z detských domovov stretáva pri televíznych obrazovkách, na toto spoločné posedenie sa tešia celý rok. V tejto snahe združenie pravidelne podporujú známi speváci, herci, kapely a moderátori.,,Už roky som fanúšičkou a veľkou podporovateľkou Úsmevu ako dar. V pomaly predvianočnom období je tento koncert aj pre nás vítaný, lebo jeho atmosféra je úžasná, silná a dojímavá,“ vyznala sa Katka Brychtová.

,,Jedna múdra veta hovorí, že človek sa šťastným stáva vtedy, ak urobí šťastným niekoho druhého. Rád som už druhýkrát prijal pozvanie vystúpiť pre detičky z detských domovov. Viem, že ich život nie je jednoduchý a idylický. Ak však aspoň nachvíľu vyčaríme na ich tvárach úsmev a radosť, potom budeme šťastní aj my,“ povedal muzikant Ondrej Kandráč. „Snažíme sa koncertom upozorňovať na to, že dieťa potrebuje pre svoj zdravý duševný aj sociálny vývoj prostredie úplnej rodiny. Len v nej môže naplniť svoje potreby a zažiť pocit bezpečia, ktorý je základom kvality jeho budúceho života,“ dodal Jozef Mikloško, predseda Úsmevu ako dar .

Cena Milana Rúfusa pre Ivetu Malachovskú a agentúru Respect APP

V rámci koncertu združenie zvykne vyzdvihnúť osobnosti a umelcov, ktorým osud ľudí v núdzi nie je ľahostajný. Tento rok siCenu Milana Rúfusa odniesla moderátorka Iveta Malachovská a agentúra Respect APP. Cena Milana Rúfusa je morálne ocenenie a poďakovanie Spoločnosti Úsmev ako dar, ktorá sa udeľuje výnimočným osobnostiam, ktoré sa zaslúžili o sociálnu pomoc pre tých, ktorí sú na ňu odkázaní. ,,Ivetka je už veľa rokov súčasťou úsmeváckej rodiny a právom jej patrí titul priateľka detí z detských domovov. Angažuje sa v oblasti pomoci deťom a ich rodinám nielen prostredníctvom Vianočných benefičných koncertov, ale aj na iných aktivitách, ktoré Úsmev ako dar v priebehu roka organizuje. Respect APP už 12 rokov šíri pozitívny imidž Úsmevu ako dar bez nároku na honorár alebo akékoľvek iné nefinančné benefity. Počas celých 12 rokov pozitívne formuje verejnú mienku v prospech opustených detí v duchu filozofie ,Aby rodina zostala spolu´,“ vysvetlil Jozef Mikloško.

Vianočný benefičný koncert opäť na obrazovkách Jednotky

Benefičný koncert Úsmev ako dar oslavuje v tomto roku už 37. narodeniny a tradične spestrí aj vianočný televízny program. Tešiť sa môžete naEmmú Drobnú, Karmen Pal Baláž, Dominiku Mirgovú, Dennyiah, Lukáša Adamca, Ega, Majselfa, Štefana Šteca, Cimbal Brothers, Laci Strikea aLamačské chvály.

Úsmev ako dar môžete podporiť aj vy tým, že si pozriete Vianočný benefičný koncertna Štedrý deň na Jednotke o 11:50 hod., ale aj zaslaním esemesky v tvare DMS USMEV na číslo 877 – cena jednej DMS je 2 eurá Výťažok zo zbierky poputuje na rozvojové a vzdelávacie aktivity pre deti v detských domovoch, náhradných a ohrozených rodinách.

Úsmev ako dar už 37 vykonáva terénnu sociálnu prácu, posilňuje systémovú svojpomoc širokých rodín, pripravuje a sprevádza náhradných rodičov, buduje centrá pre obnovu rodiny a zariadenia núdzového bývania, či domy na polceste pre mladých bez rodinného zázemia, poskytuje opusteným deťom oporné vzťahy, napĺňa ich potreby v oblasti voľného času a osobnostného rozvoja, sieťuje kompetentných odborníkov a podieľa sa na tvorbe legislatívnych noriem. Plnohodnotné a harmonické detstvo v kruhu rodiny je nezastupiteľnou hodnotou ako pre každé dieťa, tak pre celú spoločnosť. Táto hodnota si zaslúži našu ochranu a deti, ktorým ju nemôžu sprostredkovať vlastní rodičia, si zaslúžia našu podporu. Programy spoločnosti Úsmev ako dar vznikli a trvajú práve preto, aby podporu deťom a ich rodinám dlhodobo prinášali.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Meranie rýchlosti v úsekoch už nebude pre vodičov vďaka MIO problémom

Vodiči budú upozornení pred úsekom, počas a na to, koľko metrov a sekúnd im zostáva a či majú spomaliť alebo ísť rýchlejšie.


8 h
MiVue 886 – vůbec první 4K UHD autokamera od Mio

Má tiež 1,7x väčší snímač a ULTRA nočné snímanie. Rýchlejší prenos záberov do telefónu zabezpečuje 5 GHz WiFi


1. júl

Tankujeme približne o 10 – 50 centov lacnejšie ako v západnej Európe.


INZERCIA 1. júl
SkryťZatvoriť reklamu