SME
Nedeľa, 5. apríl, 2020 | Meniny má Miroslava
INZERCIA

Bude ďalší Učiteľ Slovenska práve z vášho mesta alebo obce?

Komenského inštitút už tretíkrát vyzýva všetkých, aby nominovali výnimočných učiteľov na ocenenie Učiteľ Slovenska.

Vďaka oceneniu Učiteľ Slovenska verejnosť spoznala príbehy už 20 inšpiratívnych učiteľov z rôznych kútov našej krajiny. ,,Ocenenie pozdvihuje status učiteľa. Konečne sa hovorí o našej práci s úctou a rešpektom. To je jeden z dôvodov, prečo by sa mali učitelia prihlásiť, aby sa v tomto dobre nastavenom trende pokračovalo,” reaguje Peter Pallo, Učiteľ Slovenska 2019 z Trstenej.

V štatúte ocenenia Učiteľ Slovenska je stanovené, že nomináciu na prihlášku premieňajú učitelia osobne. A pre mnohých je tento moment povestným ,,kameňom úrazu“.,,Máme pocit, že pedagógovia sa zdráhajú hovoriť o svojich metódach a úspechoch nahlas. Preto vyzývame verejnosť, aby nám o nich dali vedieť aspoň prostredníctvom nominácie. Nominácia zároveň slúži ako odkaz verejnosti školám, akých učiteľov si v nich prajú vidieť,” hovorí František Cimerman, koordinátor ocenenia Učiteľ Slovenska. Zapojenie sa do projektu má pre učiteľov mnohé výhody a od bývalých finalistov majú organizátori spätnú väzbu, že o praktické príklady ako učiť lepšie, je aj v regiónoch záujem.

Vďaka zapojeniu sa do ocenenia Učiteľ Slovenska sa jeho finalistom otvorili dvere k novým príležitostiam. V Ružomberku vzniklo Centrum popularizácie chémie, inej škole sa zase darí rozširovať priestory o nové učebne. Finalisti spolupracujú na rôznych projektoch – Špeciálna základná škola v Humennom sa spojila so Školou úžitkového výtvarníctva v Košiciach a vytvorili učebnú pomôcku, maľovanku v rómskom jazyku. Jej autormi sú žiaci oboch škôl.

Záštitu nad ocenením Učiteľ Slovenska prebrala prezidentka Zuzana Čaputová. Komenského inštitút ho môže realizovať vďaka podpore Slovenskej sporiteľne a Slovak Telekomu. Učiteľa Slovenska 2020 organizátori vyhlásia v októbri, čaká ho odmena 5.000 euro a cesta na finále Global Teacher Prize 2020 do Londýna.

Prihlásiť do ocenenia sa môžu učitelia základných a stredných škôl, učitelia na čiastočný úväzok, či školitelia v online kurzoch. Nominovať ich však môže aj široká verejnosť do 6. apríla 2020, prihlášky sa dajú poslať do 14. apríla 2020 na www.ucitelslovenska.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,5 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Najčítanejšie správy na SME

Najčítanejšie správy na SME

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Vo VÚB si odložíte splátky až na 9 mesiacov

Spolu si poradíme!

Tlačové správy

Aby nám Veľká noc nezostala ležať v žalúdku...

Trápia vás bolesti a ťažoba žalúdka? Nafukuje vás, páli záha a cítite sa po jedle ospalý? Máte reflux? Pomoc je jednoduchá...

Tlačové správy

Hlas Schwarzeneggera v autokameře Mio MiVue J85 WiFi vás ochrání

MiVue J85 získala upozornění od českého hlasu Arnolda Schwarzeneggera. Pavel Soukup namluvil hlášky upozornění na nehody i radary!

Autokamera Mio MiVue J85 wifi 2.5k