SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Aj u vás doma môžete dýchať 3x čistejší a zdravší vzduch

Čističky vzduchu dokážu odstrániť škodlivé látky, ktoré by sa inak dostali do nášho organizmu. Podobne aj niektoré klimatizácie.

V súčasnej dobe sa veľa hovorí o ochrane vonkajšieho ovzdušia. Rovnako dôležité však je zabezpečiť zdravý vzduch u seba doma. Táto výzva je teraz naliehavejšia, než kedykoľvek predtým.

Proti alergénom, vírusom a baktériám

Vzduch, ktorý doma dýchame, nie je zďaleka taký zdravý, ako si myslíme. Často obsahuje čiastočky prachu, peľ, baktérie a vírusy nebezpečné pre naše zdravie. Aj preto máme v našej populácii čoraz viac alergikov a astmatikov, ktorým takýto vzduch škodí najviac. Zvlášť ohrození a zraniteľní sú ľudia so slabšou imunitou.
Našťastie, riešenie tohto problému ponúka moderná technika, ako napríklad čističky vzduchu. Odstraňovaním škodlivín zo vzduchu dokážu redukovať symptómy astmy a alergií na minimum a majú tiež veľmi pozitívny preventívny účinok proti rôznym chorobám. Podobný efekt dokážu dosiahnuť aj niektoré klimatizácie. Nie je však zariadenie ako zariadenie, požadovaný výsledok zaručia len tie, ktoré využívajú pokročilé technológie filtrácie. Rovnako netreba zabúdať na ich pravidelné čistenie.

Zariadenia s pokročilými technológiami

Ako príklad takýchto zariadení môžeme uviesť čističky vzduchu od popredného japonského výrobcu DAIKIN, ktoré využívajú vyspelé technológie Streamer a Flash Streamer. Tie prostredníctvom výkonnej filtrácie zachytávajú škodlivé látky prítomné vo vzduchu – čiastočky prachu, peľ, cigaretový dym, plesne, chlpy z domácich zvierat, vírusy a baktérie, ktoré Streamer technológia následne rozloží. Dosahujú to predovšetkým vďaka špičkovému šesťvrstvovému systému filtrovania a účinkuvysokorýchlostných elektrónov.
DAIKIN myslel na čistenie vzduchu aj pri klimatizáciách . Niektoré jednotky tejto renomovanej značky takisto využívajú už spomínanú technológiu Flesh Streamer. Iné zabezpečujú účinnú filtráciu prostredníctvom vysokokvalitných strieborných alebo samočistiacich filtrov. Vybrané zariadenia, či už spomedzi čističiek alebo klimatizácií, vzduch navyše nielen čistia, ale aj zvlhčujú, čím mu dodávajú aj príjemnú sviežosť. Znova tu však netreba zabúdať na ich pravidelnú údržbu.
Pre dosiahnutie čo najčistejšieho vnútorného prostredia je najideálnejšia ich kombinácia. Klimatizácia zabezpečí komfort a prísun zdravého vzduchu v danej miestnosti / miestnostiach počas horúcich dní, čistička sa postará o dezinfekciu takmer celého vášho domova počas celého roka.

Buďme zodpovední k sebe aj blízkym

Zabezpečiť čistý, svieži a najmä zdravotne nezávadný vzduch je zodpovednosť, ktorú máme nielen voči sebe, ale aj voči svojim blízkym. Výkonná čistička vzduchu alebo kvalitná klimatizácia v domácnosti je nepochybne krok správnym smerom.
Viac na www.daikin.sk.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Porovnali sme život v Bratislave na štyroch rôznych miestach.

Tlačové správy

Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA

Značka aj napriek pandémii trhala rekordy.

Predajom kraľovala FABIA, ŠKODA valcovala jednotlivé segmenty. Jednoznačné prvenstvo značky ŠKODA potvrdzujú aj celkové predaje jednotlivých modelov, ktoré suverénne vedie model FABIA – 4 607 ks.
Tlačové správy

PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj

V najrozšírenejšej sieti elektropredajní môžete stále POHODLNE NAKUPOVAŤ A TOVAR mať doma EŠTE DNES. Teraz dokonca ešte lacnejšie.