SME

EUBA predlžuje termín podávania prihlášok do 15. apríla 2020

EU v Bratislave predlžuje termín podávania prihlášok na 1. stupeň štúdia na všetky študijné programy do 15. apríla 2020.

Poď študovať na EU v BratislavePoď študovať na EU v Bratislave (Zdroj: Ekonomická univerzita v Bratislave)

Ekonomická univerzita v Bratislave predlžuje v súvislosti s rizikom šírenia nového koronavírusu COVID-19 na Slovensku termín podávania prihlášok na 1. stupeň štúdia na všetky študijné programy do 15. apríla 2020.

„Vychádzame v ústrety uchádzačom, ktorí v tejto situácii nestihli zareagovať na ponuku študijných programov Ekonomickej univerzity v Bratislave. Pri podávaní prihlášky vyžadujeme od uchádzačov iba jej elektronickú formu, nie je potrebné posielať vytlačenú prihlášku, nevyžadujeme k prihláške napr. ani životopis, potvrdenie zo strednej školy o dosiahnutých výsledkoch, ani potvrdenie od lekára,“ hovorí rektor univerzity Ferdinand Daňo.

Uchádzači o štúdium na 1. stupeň štúdia si môžu vybrať z 19 študijných programov vyučovaných v slovenskom jazyku a 2 študijných programov vyučovaných v anglickom jazyku (Financie, bankovníctvo a investovanie na Národohospodárskej fakulte a Ekonomika a manažment podniku na Fakulte podnikového manažmentu).

Absolventi EU v Bratislave sa dobre uplatňujú na trhu práce tak v SR, ako aj v Európskej únii. Dokumentujú to aj rôzne prieskumy a štatistické zisťovania. Známy je rebríček pracovného portálu Profesia.sk, podľa ktorého sa už štvrtý rok umiestnila najvyššie práve EU v Bratislave. O absolventov univerzity, resp. ich profily, sa zamestnávatelia zaujímajú zo všetkých verejných vysokých škôl na Slovensku najviac“, doplnil rektor EU v Bratislave.

Absolventi Národohospodárskej fakulty pôsobia najmä v bankovej sfére, v inštitúciách finančného trhu, v medzinárodných finančných a poradenských inštitúciách, v investičných spoločnostiach a fondoch, v centrálnych orgánoch štátnej správy, ale aj ako odborníci vo výskume a v médiách.

V praxi sú žiadaní aj absolventi Obchodnej fakulty, ktorí sa uplatňujú ako vysoko- kvalifikovaní odborníci v obchode, v marketingu, v zahraničnom obchode, v domácich a medzinárodných inštitúciách a tiež v podnikateľských subjektoch cestovného ruchu.

Absolventi Fakulty hospodárskej informatiky sa dlhodobo veľmi dobre uplatňujú ako ekonómovia – informatici najmä vo výrobných a obchodných firmách, v bankách, poisťovniach, na burzách a pod. Široké uplatnenie majú aj absolventi študijného programu účtovníctvo, ktorí sa uplatňujú vo všetkých sférach hospodárskeho života v oblasti účtovníctva, resp., ekonomického riadenia, na národnej ako aj na medzinárodnej úrovni.

Najmä pre podnikovú úroveň sú pripravovaní absolventi Fakulty podnikového manažmentu a Podnikovohospodárskej fakulty so sídlom v Košiciach. Absolventi sú využiteľní najmä pre manažérske funkcie v podnikoch, a to predovšetkým na rozličných postoch v oblasti finančného riadenia, či ekonomického znalectva.

Už niekoľko rokov patria k stabilne vyhľadávaným absolventom univerzity absolventi Fakulty medzinárodných vzťahov, pretože prax oceňuje najmä ich výborné jazykové znalosti ako aj odbornú pripravenosť z hľadiska medzinárodných ekonomických vzťahov a hospodárskej diplomacie. Sú to špecialisti pre domáce a zahraničné spoločnosti, ale tiež pre oblasť ekonomickej diplomacie v SR a v zahraničí.

Absolventi Fakulty aplikovaných jazykov majú širokospektrálne uplatnenie na medzinárodnom pracovnom trhu s bohatými jazykovými a ekonomickými znalosťami sa uplatňujú v štátnej správe, medzinárodných inštitúciách, nadnárodných spoločnostiach i domácich firmách.

PREČO ŠTUDOVAŤ NA EU V BRATISLAVE?

  • Sme najvýznamnejšia a najväčšia vzdelávacia inštitúcia ekonomického zamerania na Slovensku.
  • Ako jediná univerzita v SR poskytujeme komplexné vzdelávanie v študijných programoch odboru ekonómia a manažment na všetkých troch stupňoch štúdia (bakalárske, inžinierske a doktorandské).
  • Študenti majú možnosť získať dvojitý diplom z partnerských univerzít v študijných programoch vyučovaných najmä v anglickom jazyku (Nottingham Trent University vo Veľkej Británii, Univerzita v Štrasburgu vo Francúzsku, Univerzita NIDA v Bangkoku v Thajsku, VŠE v Prahe, Ningbo University v Ningbo v Číne, University of Latvia v Rige v Lotyšsku, Univerzita národného a svetového hospodárstva v Sofii v Bulharsku, Kyjevská národná ekonomická univerzita Vadyma Heťmana na Ukrajine, ale aj Právnická fakulta UK v Bratislave).
  • Popri štúdiu v slovenskom jazyku môžu študenti absolvovať viac ako 150 predmetov v inom svetovom jazyku.
  • Prostredníctvom študentských mobilít cez program Erasmus+ získajú študenti možnosť stráviť časť štúdia na prestížnych partnerských univerzitách v zahraničí.
  • Študenti a zamestnanci univerzity majú bezplatný prístup k najvýznamnejším svetovým elektronickým informačným zdrojom a databázam.
  • Študenti majú možnosť vybrať z viac ako 20 druhov športov na vysokej úrovni.
  • Univerzita uskutočňuje veľké množstvo odborných prednášok popredných slovenských i svetových expertov.
  • Študenti majú možnosť realizovať sa aj vo viacerých študentských organizáciách.
  • Nezamestnanosť absolventov EU v Bratislave sa podľa štatistických údajov pohybuje na úrovni cca 3,5 %.

Viac informácií o možnostiach štúdia...

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Komerčné články

  1. Špičkové pokrytie v záhrade či v pivnici? Takto internet rozšírite do každého kúta
  2. Ale že brutálny hráčsky notebook
  3. Prečo cena Bitcoinu rastie? Kam až môže vystúpať?
  4. Ako Japonci potopili ruské nádeje na Ďalekom východe
  5. Priesady ako zo škatuľky
  6. Chceš vlastniť nový Galaxy S24, vyskúšaj ho vďaka Try Galaxy?
  7. Každý piaty zomrie
  8. Bezstarostný relax? Objavte tieto skvelé hotely pre dospelých
  1. Na zdraví záleží
  2. Prečo cena Bitcoinu rastie? Kam až môže vystúpať?
  3. Ako Japonci potopili ruské nádeje na Ďalekom východe
  4. Jar bez únavy: Aktívny životný štýl ako liek
  5. Rozbieha sa online súboj o najkrajšiu obnovenú pamiatku
  6. Súťaž Fénix – Kultúrna pamiatka roka štartuje online hlasovanie
  7. Štartuje online hlasovanie o najkrajšiu obnovenú pamiatku
  8. Slováci hlasujú online za najkrajšiu obnovenú pamiatku
  1. Bezstarostný relax? Objavte tieto skvelé hotely pre dospelých 12 155
  2. Každý piaty zomrie 8 906
  3. Budúcnosť VÚSCH je v špičkovej medicíne a spokojnosti pacientov 8 775
  4. Špičkové pokrytie v záhrade či v pivnici? 7 808
  5. Devínska Kobyla teraz 6x dobrodružnejšia: Tipy, čo neprehliadnuť 3 801
  6. Trúfame si pristáť s lietadlom, ale na toto nám odvaha chýba 3 733
  7. Značka Cupra má na Slovensku už šesť nových Cupra garáží 3 509
  8. Ako sporiť na dôchodok? Radí odborník 2 853
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Onkologické ochorenia sú druhou najčastejšou príčinou hospitalizácií a úmrtí na Slovensku.


INZERCIA 10 h

Po pandémii, keď sa ekonomiky snažia oživiť a hľadajú stabilnú budúcnosť, digitálne meny ako Bitcoin opäť získavajú na význame.


INZERCIA 10 h

Nové číslo Historickej revue už v predaji aj s knižnou predplatiteľskou akciou.


INZERCIA 10 h
SkryťZatvoriť reklamu