SME
Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky
INZERCIA

EUBA predlžuje termín podávania prihlášok do 15. apríla 2020

EU v Bratislave predlžuje termín podávania prihlášok na 1. stupeň štúdia na všetky študijné programy do 15. apríla 2020.

Poď študovať na EU v BratislavePoď študovať na EU v Bratislave (Zdroj: Ekonomická univerzita v Bratislave)

Ekonomická univerzita v Bratislave predlžuje v súvislosti s rizikom šírenia nového koronavírusu COVID-19 na Slovensku termín podávania prihlášok na 1. stupeň štúdia na všetky študijné programy do 15. apríla 2020.

„Vychádzame v ústrety uchádzačom, ktorí v tejto situácii nestihli zareagovať na ponuku študijných programov Ekonomickej univerzity v Bratislave. Pri podávaní prihlášky vyžadujeme od uchádzačov iba jej elektronickú formu, nie je potrebné posielať vytlačenú prihlášku, nevyžadujeme k prihláške napr. ani životopis, potvrdenie zo strednej školy o dosiahnutých výsledkoch, ani potvrdenie od lekára,“ hovorí rektor univerzity Ferdinand Daňo.

Uchádzači o štúdium na 1. stupeň štúdia si môžu vybrať z 19 študijných programov vyučovaných v slovenskom jazyku a 2 študijných programov vyučovaných v anglickom jazyku (Financie, bankovníctvo a investovanie na Národohospodárskej fakulte a Ekonomika a manažment podniku na Fakulte podnikového manažmentu).

Absolventi EU v Bratislave sa dobre uplatňujú na trhu práce tak v SR, ako aj v Európskej únii. Dokumentujú to aj rôzne prieskumy a štatistické zisťovania. Známy je rebríček pracovného portálu Profesia.sk, podľa ktorého sa už štvrtý rok umiestnila najvyššie práve EU v Bratislave. O absolventov univerzity, resp. ich profily, sa zamestnávatelia zaujímajú zo všetkých verejných vysokých škôl na Slovensku najviac“, doplnil rektor EU v Bratislave.

Absolventi Národohospodárskej fakulty pôsobia najmä v bankovej sfére, v inštitúciách finančného trhu, v medzinárodných finančných a poradenských inštitúciách, v investičných spoločnostiach a fondoch, v centrálnych orgánoch štátnej správy, ale aj ako odborníci vo výskume a v médiách.

V praxi sú žiadaní aj absolventi Obchodnej fakulty, ktorí sa uplatňujú ako vysoko- kvalifikovaní odborníci v obchode, v marketingu, v zahraničnom obchode, v domácich a medzinárodných inštitúciách a tiež v podnikateľských subjektoch cestovného ruchu.

Absolventi Fakulty hospodárskej informatiky sa dlhodobo veľmi dobre uplatňujú ako ekonómovia – informatici najmä vo výrobných a obchodných firmách, v bankách, poisťovniach, na burzách a pod. Široké uplatnenie majú aj absolventi študijného programu účtovníctvo, ktorí sa uplatňujú vo všetkých sférach hospodárskeho života v oblasti účtovníctva, resp., ekonomického riadenia, na národnej ako aj na medzinárodnej úrovni.

Najmä pre podnikovú úroveň sú pripravovaní absolventi Fakulty podnikového manažmentu a Podnikovohospodárskej fakulty so sídlom v Košiciach. Absolventi sú využiteľní najmä pre manažérske funkcie v podnikoch, a to predovšetkým na rozličných postoch v oblasti finančného riadenia, či ekonomického znalectva.

Už niekoľko rokov patria k stabilne vyhľadávaným absolventom univerzity absolventi Fakulty medzinárodných vzťahov, pretože prax oceňuje najmä ich výborné jazykové znalosti ako aj odbornú pripravenosť z hľadiska medzinárodných ekonomických vzťahov a hospodárskej diplomacie. Sú to špecialisti pre domáce a zahraničné spoločnosti, ale tiež pre oblasť ekonomickej diplomacie v SR a v zahraničí.

Absolventi Fakulty aplikovaných jazykov majú širokospektrálne uplatnenie na medzinárodnom pracovnom trhu s bohatými jazykovými a ekonomickými znalosťami sa uplatňujú v štátnej správe, medzinárodných inštitúciách, nadnárodných spoločnostiach i domácich firmách.

PREČO ŠTUDOVAŤ NA EU V BRATISLAVE?

  • Sme najvýznamnejšia a najväčšia vzdelávacia inštitúcia ekonomického zamerania na Slovensku.
  • Ako jediná univerzita v SR poskytujeme komplexné vzdelávanie v študijných programoch odboru ekonómia a manažment na všetkých troch stupňoch štúdia (bakalárske, inžinierske a doktorandské).
  • Študenti majú možnosť získať dvojitý diplom z partnerských univerzít v študijných programoch vyučovaných najmä v anglickom jazyku (Nottingham Trent University vo Veľkej Británii, Univerzita v Štrasburgu vo Francúzsku, Univerzita NIDA v Bangkoku v Thajsku, VŠE v Prahe, Ningbo University v Ningbo v Číne, University of Latvia v Rige v Lotyšsku, Univerzita národného a svetového hospodárstva v Sofii v Bulharsku, Kyjevská národná ekonomická univerzita Vadyma Heťmana na Ukrajine, ale aj Právnická fakulta UK v Bratislave).
  • Popri štúdiu v slovenskom jazyku môžu študenti absolvovať viac ako 150 predmetov v inom svetovom jazyku.
  • Prostredníctvom študentských mobilít cez program Erasmus+ získajú študenti možnosť stráviť časť štúdia na prestížnych partnerských univerzitách v zahraničí.
  • Študenti a zamestnanci univerzity majú bezplatný prístup k najvýznamnejším svetovým elektronickým informačným zdrojom a databázam.
  • Študenti majú možnosť vybrať z viac ako 20 druhov športov na vysokej úrovni.
  • Univerzita uskutočňuje veľké množstvo odborných prednášok popredných slovenských i svetových expertov.
  • Študenti majú možnosť realizovať sa aj vo viacerých študentských organizáciách.
  • Nezamestnanosť absolventov EU v Bratislave sa podľa štatistických údajov pohybuje na úrovni cca 3,5 %.

Viac informácií o možnostiach štúdia...

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!

UNBOXING a recenze skvělé autonavigace Mio Spirit 8670 EU - jak si vedla v testu funkcí a co na ni říká Mahulena Bočanová?

TEST špičkové autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EU!
Tlačové správy

Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu

Trvanlivé potraviny a drogériu ľuďom v núdzi môžete darovať v predajniach alebo cez Tesco Online nákupy do 3. decembra.

Tlačové správy

Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Niektorí prišli o odmeny, iným sa znížil plat.