SME
Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Aké železo máte užívať, aby vaša imunita zostala silná?

Naša imunita výrazne závisí od správneho zloženia črevnej mikroflóry. K jej bojaschopnosti prispieva aj užívanie hémového železa.

V súčasnej situácii je udržiavanie bojaschopnej imunity kľúčové, pre niektorých až život zachraňujúce. Koronavírus SARS CoV2 sa často prejavuje zápalom pľúc, kedy je ohrozené zásobovanie tela kyslíkom. Preto je dôležité udržiavať hladinu hemoglobínu v krvi v norme, pričom k jeho tvorbe potrebujete mať dostatočné zásoby železa. Pokiaľ si dopĺňate deficit železa tabletami, zvoľte si také, ktoré neohrozia vašu črevnú mikrobiotu.

Odborníci tvrdia, že črevný systém človeka tvorí až 70-80 % celkového imunitného systému. Viaceré patogénne mikroorganizmy sa nachádzajú v črevnej mikrobiote aj za normálnych okolností avšak len v malom množstve. Pokiaľ neexistujú faktory potrebné pre ich rast a množenie, tak sú zdravé mikroorganizmy vo výraznej prevahe. Črevná mikrobiota je zdravá a imunita je bojaschopná.

Práve nevstrebané železo z tabliet je rastovým faktorom patogénnych baktérií.
Buďte pri výbere prípravku na dopĺňanie železa obozretní, pretože hromadenie železa v čreve môže ohroziť aj vašu imunitu. Ktoré železo sa v čreve hromadí? Prípravky na dopĺňanie železa, ktoré obsahujú len nehémové železo musia byť užívané vo vysokých denných dávkach, pretože sa do tela vstrebáva len malá časť železa z takejto tabletky. Zvyšné nevstrebané nehémové železo putuje črevom ďalej a kŕmi práve patogénne baktérie. Dôkazom a fyzickým prejavom pomnoženia nezdravých baktérií v čreve je nafukovanie, kŕče, zápcha alebo hnačka.

Ako si teda správne vybrať? Našťastie, v súčasnosti existuje prípravok s obsahom fortifikovaného prírodného hémového železa . Vďaka jeho lepšiemu vstrebávaniu do organizmu je efektívna dávka železa v takejto tablete výrazne nižšia. Dopĺňanie hladiny železa je vďaka tomu rýchlejšie, efektívnejšie s normálnou črevnou mikrobiotou bez tráviacich ťažkostí. Revolučný výživový doplnok Globifer forte je vhodný aj pre tehotné ženy, deti od 12 rokov a celiatikov. Môžete ho užívať v kombinácii s inými liekmi. Globifer forte je voľnopredajný a dostupný aj v online lekárňach. Doplňte si hladinu železa pomocou výživového doplnku Globifer forte tak, aby ste si svoju imunitu zachovali v dobrej kondícii. Viac informácií nájdete na www.globifer.sk .

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon pre Slovensko a Českú republiku v segmente dioptrických skiel.

Tlačové správy

Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie

Nečakané rozšírenie koronavírusu postavilo populáciu a taktiež rôzne priemyselné odvetvia pred výzvy v mnohých oblastiach života.

Tlačové správy

SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov

Rok 2020 bol pre spravodajstvo SME.sk rekordný z hľadiska viacerých parametrov.