SME
Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Aby nám Veľká noc nezostala ležať v žalúdku...

Trápia vás bolesti a ťažoba žalúdka? Nafukuje vás, páli záha a cítite sa po jedle ospalý? Máte reflux? Pomoc je jednoduchá...


Výnimočné gurmánske zážitky sviatkov Veľkej noci dokážu pokaziť „obyčajné“ tráviace problémy. Nie sú však len sviatočnou výsadou, ale pre mnohých ľudí sú celoročnou nočnou morou.
Najlepšie fungujúce trávenie je také, o ktorom ani nevieme. O bolestiach a ťažobe žalúdka, nafukovaní, pálení záhy, refluxe či nadmernej ospalosti po jedle vieme viac ako by sme si želali. Aj tak ich na začiatku často podceňujeme. Hovoríme si, že sme niečo „ťažké“ zjedli, že máme žalúdočnú nervozitu, že nám „niečo zostalo ležať v žalúdku“. Nie sú to však prechodné problémy, ktoré zmiznú samé od seba.

Podľa uznávaného gastrontenterológa Ľubomíra Jurgoša ide o tzv. funkčné poruchy, teda poruchy, ktoré nesúvisia so závažným ochorením, s akútnou virózou či infekčným ochorením.

„Medzi najfrekventovanejšie patria nevoľnosť, napínanie na zvracanie a funkčná dyspepsia, teda zlé trávenie a ochorenia dolnej časti črevného traktu, označované termínom dráždivé črevo.“ Dyskomfort v podobe zväčšenia objemu brucha, nadmernej plynatosti, častého odgrgávania, hnačiek alebo zápchy nie sú pre pacientov podľa neho len zdravotným, ale aj spoločenským problémom. Pribúdajú v stále mladších vekových ročníkoch a poznajú ich takmer všetky tehotné ženy.

Zdravé trávenie nebolí!

Väčšina ľudí rieši prvotné problémy s trávením diétou či úpravou jedálnička. Pri väčších ťažkostiach vyhľadajú odborníka, ktorý im predpíše prokinetiká, lieky ovplyvňujúce pohyblivosť hladkej svaloviny tráviaceho traktu. Tento typ liekov staršej generácie však mohol mať nežiaduce vedľajšie účinky. Nová generácia prokinetík ich už nemá, nie sú však vhodné na užívanie pre tehotné a dojčiace ženy a deti do 18 rokov. „ Veľmi priaznivou voľbou sú preto registrované homeopatické lieky, napríklad Gastrocynesine, ktoré nemajú známe vedľajšie účinky ani kontraindikácie,“ radí MUDr. Ľubomír Jurgoš.

GASTROCYNESINE® je homeopatický liek, ktorý sa používa na symptomatickú liečbu tráviacich ťažkostí: bolesti a ťažoba žalúdka, nafukovanie, pálenie záhy, ospalosť po jedle, gastroezofagálny reflux. Liek je vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy a pre všetkých ľudí s problémami so žalúdkom. Je vhodný aj pre deti do 1 roka. GASTROCYNESINE® je registrovaný Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!

UNBOXING a recenze skvělé autonavigace Mio Spirit 8670 EU - jak si vedla v testu funkcí a co na ni říká Mahulena Bočanová?

TEST špičkové autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EU!
Tlačové správy

Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu

Trvanlivé potraviny a drogériu ľuďom v núdzi môžete darovať v predajniach alebo cez Tesco Online nákupy do 3. decembra.

Tlačové správy

Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Niektorí prišli o odmeny, iným sa znížil plat.