SME
Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Pomáhajú, keď nám ide o život. Teraz pomôžeme my im

Náročnosť práce záchranárov sme chápať nechceli do momentu, pokým nepotreboval pomoc niekto nám veľmi blízky.

(Zdroj: PURA)

Už niekoľko týždňov ich zvykneme nazývať "ľuďmi v prvej línii”. Vidíme ich a stretávame denne. A ich prítomnosť registrujeme akosi častejšie, ako v minulosti.

Náročnosť práce záchranárov sme chápať nechceli do momentu, pokým nepotreboval pomoc niekto nám veľmi blízky. A vtedy sme rátali sekundy a minúty s pocitom, že ide o hodiny.

Dnes vieme, že ich potrebujeme preto, aby sme prežili. A vďaka povinným rúškam podstatne lepšie chápeme aj nevyhnutnosť ochrany nielen záchranárov, ale aj hasičov a policajtov. Idú tam, odkiaľ my utekáme…

Spoločnosť PURA, spol. s r.o. dlhodobo sa zaoberajúca stále viac pre svet dôležitými enviromentálnymi riešeniami a likvidáciou odpadov, sa teraz počas zápasu so šíriacim sa koronavírusom rozhodla nechrániť len nás občanov, ale aj záchranárov skutočne z prvej línie.

Zástupkyňa spoločnosti PURA, spol. s r.o. Martina Molnárová odovzdala generálnemu riaditeľovi Záchrannej a zdravotnej služby Bratislava, Ing. Ľubomírovi Slovákovi špeciálne odevy, bez ktorých sa zasahujúce osádky nezaobídu.

"Považujeme si za povinnosť pomôcť tam, kde je pomoc potrebná najviac a vieme, že záchranári okrem kvalitných ochranných rúšok pri výjazdoch denne potrebujú aj ochranné odevy. Bratislavským záchranárom sme doplnili zásoby špeciálnych jednorazových ochranných odevov odolných voči oderu, prieniku pevných častíc a dokonca pomerne odolných aj postriekaním kvapalinou. Nakoľko je kombinéza vyrobená z antistatickej netkanej textílie typu protichemickej ochrany 5 a 6, nezanecháva na inom odeve vlákna, je elastická a vetraná. Veríme, že svojou troškou spoločnosť prispeje ku kvalitnému výkonu každodennej práce záchranárov.” – povedala zástupkyňa spoločnosti PURA, spol. s r.o.

Záchranári si kombinézy prevzali priamo vo svojej centrále v Bratislave, odkiaľ denne vychádzajú na pomoc každému z nás, kto ju akútne potrebuje.

#spolutozvládneme

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon pre Slovensko a Českú republiku v segmente dioptrických skiel.

Tlačové správy

Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie

Nečakané rozšírenie koronavírusu postavilo populáciu a taktiež rôzne priemyselné odvetvia pred výzvy v mnohých oblastiach života.

Tlačové správy

SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov

Rok 2020 bol pre spravodajstvo SME.sk rekordný z hľadiska viacerých parametrov.