SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky
INZERCIA

AbbVie opätovne ocenená ako najlepší zamestnávateľ Slovenska

Biofarmaceutická spoločnosť AbbVie získala v štúdii Kincentric Best Employers titul najlepší zamestnávateľ Slovenska za rok 2019.

Cieľom štúdie Kincentric Best Employers je analyzovať personálnu politiku a praktiky firiem z rôznych odvetví podľa hodnotenia ich vlastných zamestnancov. Kincentric, svetový líder v oblasti riadenia ľudských zdrojov, udeľoval 16. apríla prestížne ocenenie Best Employers s ohľadom na aktuálnu situáciu súvisiacu s pandémiou COVID-19 po prvý raz v histórii virtuálne.

Spoločnosť AbbVie sa do štúdie Best Employers zapojila celkovo trikrát a zakaždým úspešne. Svoj titul obhájila aj v roku 2019 a opäť sa zaradila medzi najlepších zamestnávateľov Slovenska. „Opätovné získanie prestížneho titulu najlepšieho zamestnávateľa je pre nás jasným signálom, že v personálnej politike ideme správnym smerom. Chcel by som poďakovať všetkým zamestnancom našej spoločnosti, ktorí sa prieskumu zúčastnili a prispeli k tomuto skvelému výsledku. Toto ocenenie je predovšetkým výsledkom našej tímovej spolupráce, zodpovednosti a lojality ku firme. Titul Best Employer je však pre nás aj záväzkom do budúcnosti a prispieva k nášmu cieľu byť atraktívnym zamestnávateľom,“ uviedol MUDr. Branislav Trutz, generálny riaditeľ AbbVie Česká republika a Slovensko. Do tohtoročnej štúdie sa zapojilo 97 % zamestnancov AbbVie, ktorí sa anonymne podelili o svoje názory a skúsenosti týkajúce sa práce v tejto spoločnosti. Zo štúdie ďalej vyplýva, že miera motivácie zamestnancov AbbVie na Slovensku dosiahla až 92 %, čo je markantný rozdiel v porovnaní s celoslovenským priemerom, ktorý predstavuje 54 %.

Do aktuálneho ročníka Kincentric Best Employers 2019 sa na Slovensku a v Čechách prihlásilo celkovo 68 spoločností z rôznych odvetví a o svoje názory sa podelilo viac ako 115 000 zamestnancov. Za Slovensko získali okrem AbbVie titul aj Imperial Tobacco Slovakia a Jysk. Ocenené spoločnosti preukázali, že poskytujú svojim ľuďom výnimočnú zamestnaneckú skúsenosť, ktorá vedie k ich nadštandardnej motivácii a spokojnosti.

Kincentric Best Employers je popredná porovnávacia štúdia, ktorá už 20 rokov na základe dát získaných od zamestnancov oceňuje výnimočných zamestnávateľov, a to v nadväznosti na 50-ročný výskum v oblasti práce s ľuďmi a aktuálnu globálnu databázu, ktorá zahŕňa odpovede viac ako 15 miliónov zamestnancov. V Českej republike a na Slovensku štúdia prebieha už od roku 2004. Účasť v nej je dobrovoľná a môžu sa do nej prihlásiť spoločnosti, ktoré majú aspoň 50 stálych zamestnancov. Kľúčovú úlohu pre udelenie titulu Best Employer zohrávajú výsledky danej spoločnosti v štyroch sledovaných indexoch: motivácia zamestnancov, adaptácia a flexibilita spoločnosti, motivujúce vedenie a zameranie na talenty.

O spoločnosti AbbVie

AbbVie je medzinárodná biofarmaceutická spoločnosť zameraná na výskum a vývoj nových liekov, ktoré pomáhajú riešiť najzávažnejšie celosvetové zdravotné problémy. Jej poslaním je prostredníctvom nadobudnutých znalostí, motivovaných zamestnancov a unikátneho prístupu k inováciám zásadným spôsobom zlepšovať a zdokonaľovať možnosti liečby v štyroch hlavných terapeutických oblastiach – v imunológii, onkológii, virológii a neurológii. Vo viac ako 175 krajinách denne pracujú zamestnanci AbbVie na riešení zdravotných problémov pacientov z celého sveta. Viac informácií o spoločnosti AbbVie nájdete na www.abbvie.sk, www.abbvie.com, na Facebooku, Linkedlne alebo Twitteri @abbvie.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Videobanking. Nová éra bankovania je tu

To, čo sa ešte pred rokom mohlo zdať ako scéna zo sci-fi, je dnes realitou.

Tlačové správy

Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce

Aktuálna situácia môže viesť k demotivácii aj prokrastinácii v práci. Čo robiť, aby sa to nestalo vám alebo vašim zamestnancom?

Tlačové správy

Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020

Celkový trh s uvedenými vozidlami tak poklesol o takmer 25% oproti roku 2019.