SME
Piatok, 7. október, 2022 | Meniny má Eliška

Zabezpečujeme certifikované MBA programy

ISM Slovakia: vyberte si bakalárske, magisterské alebo inžinierske štúdium.

Vysoká škola medzinárodného podnikania ISM Slovakia v Prešove do svojho vzdelávacieho portfólia vlani pridala inžiniersky študijný program zameraný na ekonomiku a manažment. Študenti môžu priamo v Prešove absolvovať plnohodnotné inžinierske vysokoškolské vzdelanie v programe Ekonomika a manažment v obchodnom podnikaní. Tento program nadväzuje na bakalársky program Medzinárodné podnikanie v obchode a službách.

Škola okrem inžinierskeho štúdia ponúka aj ďalšie študijné možnosti. Medzi bakalárske programy patria Sociálne služby a poradenstvo a Hospodárska a podnikateľská etika. Priamo na ne nadväzujú dva magisterské programy – Sociálne služby a poradenstvo a Etika vzťahov s verejnosťou a obchodný protokol. „Všetky programy zabezpečujeme v dennom i externom štúdiu. Každý si môže vybrať to, čo mu najviac vyhovuje a študovať v bezpečí na Slovensku,“ približuje Ing. Jozef Polačko, kancelár prvej súkromnej vysokej školy na východe.

Postgraduálne štúdium

Škola je však aktívna aj v celoživotnom vzdelávaní a zabezpečuje postgraduálne štúdium. Manažéri môžu v Prešove absolvovať prestížne manažérske štúdium Master of Business Administration (MBA), alebo postgraduálne právnické štúdium Master of Laws (LL. M.). „Tieto atraktívne programy prepájajú teóriu s praxou a absolventom prinášajú nové kariérne možnosti. Titul MBA je celosvetovo najprestížnejší, bežne používaný v manažérskej práci,“ vysvetľuje J. Polačko.

Programy MBA a LL.M. sú určené pre ľudí z praxe, ktorí majú ukončený minimálne prvý stupeň vysokoškolského vzdelania (Bc.). Študujú ich hlavne manažéri, ktorí chcú zlepšiť svoje manažérske schopnosti a zvýšiť svoju cenu na trhu práce.

Pre uchádzačov, ktorí majú ukončené magisterské štúdium, ISM Slovakia ponúka ešte jednu možnosť – akreditované rigorózne konanie v odboroch filozofia a sociálna práca. Znamená to, že po napísaní práce a vykonaní skúšok môže uchádzač získať akademický titul PhDr.

Certifikované MBA a LL.M.

Ako zdôrazňuje kancelár školy, „naše programy MBA a LL.M. sú certifikované spoločnosťou International Education Society (IES) so sídlom v Londýne. Táto spoločnosť bola založená v roku 1997 a stala sa významnou inštitúciou, ktorá sa špecializuje výlučne na certifikáciu vzdelávacích inštitúcií a ich vzdelávacích programov. Výsledkom certifikácie je stanovenie ratingu, ktorý zreteľne deklaruje kvalitatívnu úroveň inštitúcie. Hodnota ratingu je overovaná v pravidelnom intervale. Jedinečným výstupom certifikácie inštitúcie je medzinárodný certifikát pre absolventov. Tento certifikát môže získať každý absolvent, ktorý úspešne ukončí náš certifikovaný vzdelávací program.“

Štatistiky potvrdzujú značný kariérny posun u absolventov programu MBA. Až 94 % absolventov uvádza, že vďaka štúdiu sa posunuli o jednu a viac pozícií vo firemnej hierarchii, prípadne dostali ponuku na atraktívnejšie pracovné príležitosti. Získaním titulu MBA si viac ako polovica z nich dopomohla k zvýšeniu finančného ohodnotenia.

„MBA potvrdzuje nadobudnuté skúsenosti absolventov a posúva ich profesionálne ďalej. Počas jedného roka získajú znalosti, ktoré sú nenahraditeľné pre fungovanie v praxi. Štúdium ponúkame bezkonkurenčne najlacnejšie, snažili sme sa prispôsobiť možnostiam Slovenska,“ uzatvára Ing. Jozef Polačko.

Vysoká škola medzinárodného podnikania ISM Slovakia v Prešove pôsobí od roku 2005 ako prvá súkromná vysoká škola na východe Slovenska s nemeckým know-how. Doteraz jej brány opustilo približne 2 600 absolventov.

***

Prešov 21. mája 2020

Veronika Fitzeková

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ceny energií a chladná jeseň nás nútia hľadať cesty, ako ušetriť na kúrení.


INZERCIA 17 h

Pláž Varadero zvolili cestovatelia ako druhú najlepšiu na svete.


INZERCIA 17 h

Nové číslo magazínu Historická revue už v predaji.


INZERCIA 17 h
SkryťZatvoriť reklamu