SME
Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Novým prezidentom FSOK sa stal Miroslav Kot

Dňa 23.júna 2020 bol Správnou radou Francúzsko-slovenskej obchodnej komory zvolený do funkcie prezidenta pán Miroslav Kot.

Po zavŕšení štúdia na Université Libre de Bruxelles pracoval Miroslav Kot niekoľko rokov v oblasti marketingu. Neskôr v roku 2004 začal pracovať v centrále holdingu spoločnosti Veolia Environnement v Paríži. V roku 2017 ukončil svoje pôsobenie vo funkcii generálneho riaditeľa v skupine Veolia na Slovensku. V súčasnosti sa venuje poradenstvu v oblasti energetiky a investičným projektom v rôznych oblastiach. Miroslav Kot bol od roku 2016 viceprezidentom Francúzsko-slovenskej obchodnej komory.

„Medzi moje priority pre nadchádzajúce obdobie bude aj naďalej patriť hlavne podpora rozvoja obchodných vzťahov medzi oboma krajinami, výmena skúseností a zastupovanie záujmov členských firiem. Dôležitá je pre mňa podpora francúzskych firiem na Slovensku ako aj podpora slovenských firiem s cieľom presadiť sa na francúzskom trhu,“ uviedol novozvolený prezident Francúzsko-slovenskej obchodnej komory.

Francúzsko-slovenská obchodná komora je už 25 rokov dôležitým aktérom v podnikateľskom prostredí a partnerom slovenských, francúzskych či európskych inštitúcií. Svojou činnosťou prispieva k vytvoreniu priaznivých podmienok pre investície a hospodársku činnosť a aktívne koná v prospech vzťahov s orgánmi verejnej správy, organizáciami zamestnávateľov a iných asociácií. FSOK každoročne organizuje viac ako 25 podujatí: pracovné raňajky na aktuálne témy, odborné konferencie, okrúhle stoly a iné networkingové akcie. Vysoký počet účastníkov týchto akcií oceňuje najmä príležitosť nájsť nových obchodných partnerov či zoznámiť sa s poprednými predstaviteľmi jej členských spoločností. FSOK v súčasnosti združuje slovenské ako aj nadnárodné spoločnosti, vrátane najväčších francúzskych investorov na Slovensku (ako napr. PSA, Orange, Veolia, Eurovia – Vinci, Colas, Danone, BEL, Faurecia, Plastic Omnium, Renault, Sanofi Aventis, Servier, BNP Paribas, Societé Générale Group, a ďalší) a naďalej zostáva jednou z najaktívnejších bilaterálnych komôr na Slovensku.

Francúzsko-slovenská obchodná komora je súčasťou siete Francúzskych obchodných a priemyselných komôr v zahraničí a v súčasnosti je exkluzívnym referenčným partnerom platformy Team France Export pre slovenský trh. Aktivity FSOK sú organizované s podporou Francúzskeho veľvyslanectva na Slovensku. Veľvyslanec Francúzska v Slovenskej republike, J.E. p.Christophe Léonzi plne podporuje budúci rozvoj aktivít FSOK a nastavenie dlhodobej stratégie pod vedením nového prezidenta, pána Miroslava Kota.

www.fsok.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

SPS ukončí rok miliónovými investíciami

Takmer sedem miliónov eur predstavuje tohoročný kumulatívny objem investícií spoločnosti Slovak Parcel Service.

Tlačové správy

Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Fukár na lístie, s ktorým sa dá popadané lístie, ihličie, či pokosená tráva ľahko nafúkať na kompost, či pozbierať do vriec.

Tlačové správy

Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť

V horizonte niekoľkých rokov by sa produkcia vozidiel na alternatívny pohon mala zvýšiť o 30 až 40 percent, tvrdia prognózy.