SME
Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Ako zvýšiť testosterón? Najlepší doplnok výživy pre mužov

Rast svalov, lepšie libido aj úspechy v práci: Ako zvýšiť testosterón?

Testosterón je mužský pohlavný hormón, ktorý sa v malej miere tvorí aj u žien. Jeho zvýšená tvorba nastáva v puberte, najvyššie hladiny sa dosahujú okolo 20. až 25. roku života a s pribúdajúcim vekom jeho hladiny u muža začínajú klesať Tento hormón má veľké množstvo funkcií, medzi ktoré patrí vznik druhotných pohlavných znakov, mužský vzhľad a rast svalovej hmoty. Taktiež má vplyv na celkový metabolizmus a kondíciu. Pre testosterón je typický anabolický účinok, čiže zvyšuje syntézu bielkovín, najmä vo svaloch a kostiach.

Testosterón a psychika

Naopak nedostatok testosterónu sa u muža prejaví spomaleným metabolizmom, prírastkom tuku (hlavne v brušných oblastiach), zhoršenou fyzickou kondíciou aj zhoršením sexuálneho výkonu. Taktiež nedostatočná tvorba negatívne ovplyvňuje psychiku čo sa prejaví na poklese priebojnosti a môže viesť až k subdepresívnym stavom.

Z psychických vlastností testosterón zvyšuje hlavne libido a podľa viacerých štúdii tiež zvyšuje pozornosť, kognitívne schopnosti a priestorovú orientáciu. Spôsobuje súťaživosť a chuť zvíťaziť, čo má pozitíva nielen v športe, ale aj v kariérnom živote.

Ako možno hladinu testosterónu prirodzene zvýšiť/znížiť?

Dobrá správa je, že jeho hladina nieje priamo determinovaná vekom a genetikou. A teda sa dá prirodzene zvýšiť. Faktory, ktorými prirodzene zvyšujete svoj testosterón sú: obmedzenie stresu, pravidelné cvičenie (nie však nárazové extrémne zaťaženia, tie môžu mať skôr negatívny vplyv), obmedziť nadmerné pitie alkoholu. Ale taktiež prírodné doplnky výživy.

Vo vrcholovom športe sa syntetický testosterón používa ako doping. Prirodzené zvyšovanie doplnkami výživy však doping nieje a nemá ani s tým spojené vedľajšie účinky. Medzi športovcami sú overené doplnky na zvyšovanie prirodzenej hladiny testosterónu hlavne:

Tribulus terrestris – (kotvičník) je jednoročná poliehavá bylina z čeľade jarmovcovité (Zygophyllaceae) často používaná v lekárstve alebo v doplnkoch výživy u športovcov.Tribulus terrestris sa využíval už v tradičnej starovekej gréckej, čínskej aj indickej medicíne (ájurvéda) Ako prostriedok na zvýšenie mužskej vitality. Extrakt z rastliny je v nekonvenčnej medicíne západných krajín populárny od 80. rokov 20. storočia. Používa sa na zvýšenie hladiny testosterónu v krvi, zvýšenie libida a ako adaptogén pre fyzicky aktívnych mužov.

Maca peruánska – Maca je liečivá bylinka z Peruánskych Ánd, je taktiež známa ako Lepidium Meyenii alebo „Peruánske afrodiziakum“ Používa sa a predáva ako doplnok výživy pre športovcov na zvýšenie testosterónu. Pomáha pri budovaní svalovej hmoty, zvýšenie sily a vytrvalosti, vhodné aj v období diét a fáz rysovania. Zvyšuje obranyschopnosť organizmu, sústredenosť počas tréningu. Pôsobí proti únave, posilňuje imunitný systém a priaznivo ovplyvňuje zlepšenie mužskej vitality v posteli.

Diosgenin je rastlinný saponín získavaný z koreňa rastliny Mexican Yam, špeciálne z Dioscorea composita, ktorá má vysoký obsah saponínov. Taktiež doplnok výživy, ktorý dostanete kúpiť samostatne na zlepšenie prirodzenej produkcie testosterónu.

Produkt kombináciu všetkých týchto troch najpoužívanejších doplnkov v správnom pomere. Na Slovenkom trhu je predávaný viac ako 8 rokov a má medzi športovcami (aj nešportovcami) veľké množstvo spokojných zákazníkov. Je voľnopredajný a schválený úradom verejného zdravotníctva SR.

Objednať si ho môžete priamo na stránke výrobcu a distribútora . Tovar je skladom a expedovaný štandardne do 24 hodín.

Prejdi na eshop Uber Nutrition!

S produktom testo24 je spokojný aj úspešný slovenský reprezentant v powerliftingu René Černý:„Testo24 užívam aj spolu s inými doplnkami v príprave na súťaže, dobre nakopne vlastný testosterón“

Kúp si Testo24 a presvedč sa o jeho účinkoch!

Firma Uber Nutrition www.uber-nutrition.sk sa zaoberá predajom a distribúciou doplnkov výživy pre športovcov. V ponuke sú kvalitné proteíny , objemové prípravky vhodné na zvýšenie telesnej hmotnosti ako napríklad anabol24 , kreatínové doplnky na zlepšenie výkonu v športe a mnohé iné.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon

Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon pre Slovensko a Českú republiku v segmente dioptrických skiel.

Tlačové správy

Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie

Nečakané rozšírenie koronavírusu postavilo populáciu a taktiež rôzne priemyselné odvetvia pred výzvy v mnohých oblastiach života.

Tlačové správy

SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov

Rok 2020 bol pre spravodajstvo SME.sk rekordný z hľadiska viacerých parametrov.