SME
Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Výzva na podporu začínajúcich podnikov (start-upov) je vyhlásená

Start-upy môžu získať finančnú podporu na svoj rast a rozvoj z Nórskych grantov až do výšky 200 tis. eur

Výskumná agentúra, ako správca programu zameraného naRozvoj obchodu inovácií a MSP, vyhlásila dňa 29.6.2020 Výzvu schémy malých grantov na podporu začínajúcich podnikov (start-upov) . Výzva je financovaná z Nórskych grantov a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

Cieľom výzvy je podporiť už existujúce start-upy, so zámerom zlepšiť podmienky a možnosti pre ich rast a rozvoj v dvoch ťažiskových oblastiach. Sú nimi „Zelené inovácie v priemysle a Verejnoprospešné technológie a pomoc starším a chorým osobám pri samostatnom bývaní.

Obe tieto oblasti v sebe obsahujú veľký potenciál doposiaľ nenaplnených potrieb. Tie je často možné realizovať za pomoci nových prístupov a netradičných nápadov v praxi. Predovšetkým tie by sme radi prostredníctvom vyhlásenej výzve podporili,“ uviedol Eduard Jambor, riaditeľ kancelárie generálneho riaditeľa Výskumnej agentúry.

Výška finančného príspevku na projekt sa pohybuje v rozmedzí od 100 000 do 200 000 eur. Pre výzvu sú vyčlenené finančné prostriedky v celkovom objeme 1 058 824 eur. Start-upy môžu podávať žiadosti o grant do 23. októbra 2020, prostredníctvom elektronického systému egrant. Informácie týkajúce sa výzvy sú zverejnené na webovej stránke Výskumnej agentúry.

Načítavam video...

Výzva je vyhlásená v rámci Programu Rozvoj obchodu inovácií a malých a stredných podnikov (MSP), ktorý je súčasťou Grantov EHP a Nórska 2014-2021 na Slovensku. Na program je vyčlenených 23,53 mil. €, z toho 14 mil. € predstavuje príspevok z Nórskych grantov. Cieľom programu je zvýšiť tvorbu hodnôt a udržateľný rast v slovenskom podnikateľskom sektore. Financovaním projektov zameraných na zvýšenie konkurencieschopnosti a ziskovosti podnikov, predovšetkým malých a stredných, prispeje program k celkovému cieľu Nórskych grantov, a to k zníženiu ekonomických a sociálnych rozdielov a k posilňovaniu vzájomných vzťahov s prijímateľskými štátmi. Nórske granty predstavujú príspevok Nórska k zelenej, konkurencieschopnej a inkluzívnej Európe.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností

Tesco si plne uvedomuje svoju zodpovednosť pri zásobovaní obyvateľov Slovenska potravinami.

Tlačové správy

Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Netradične ho oslávili v BILLA.

Tlačové správy

Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant

Grant vo výške 30 000 eur môžu vybrané subjekty získať vďaka charitatívnemu behu No Finish Line