SME
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Výzva na podporu začínajúcich podnikov (start-upov) je vyhlásená

Start-upy môžu získať finančnú podporu na svoj rast a rozvoj z Nórskych grantov až do výšky 200 tis. eur

Výskumná agentúra, ako správca programu zameraného naRozvoj obchodu inovácií a MSP, vyhlásila dňa 29.6.2020 Výzvu schémy malých grantov na podporu začínajúcich podnikov (start-upov) . Výzva je financovaná z Nórskych grantov a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

Cieľom výzvy je podporiť už existujúce start-upy, so zámerom zlepšiť podmienky a možnosti pre ich rast a rozvoj v dvoch ťažiskových oblastiach. Sú nimi „Zelené inovácie v priemysle a Verejnoprospešné technológie a pomoc starším a chorým osobám pri samostatnom bývaní.

Obe tieto oblasti v sebe obsahujú veľký potenciál doposiaľ nenaplnených potrieb. Tie je často možné realizovať za pomoci nových prístupov a netradičných nápadov v praxi. Predovšetkým tie by sme radi prostredníctvom vyhlásenej výzve podporili,“ uviedol Eduard Jambor, riaditeľ kancelárie generálneho riaditeľa Výskumnej agentúry.

Výška finančného príspevku na projekt sa pohybuje v rozmedzí od 100 000 do 200 000 eur. Pre výzvu sú vyčlenené finančné prostriedky v celkovom objeme 1 058 824 eur. Start-upy môžu podávať žiadosti o grant do 23. októbra 2020, prostredníctvom elektronického systému egrant. Informácie týkajúce sa výzvy sú zverejnené na webovej stránke Výskumnej agentúry.

Načítavam video...

Výzva je vyhlásená v rámci Programu Rozvoj obchodu inovácií a malých a stredných podnikov (MSP), ktorý je súčasťou Grantov EHP a Nórska 2014-2021 na Slovensku. Na program je vyčlenených 23,53 mil. €, z toho 14 mil. € predstavuje príspevok z Nórskych grantov. Cieľom programu je zvýšiť tvorbu hodnôt a udržateľný rast v slovenskom podnikateľskom sektore. Financovaním projektov zameraných na zvýšenie konkurencieschopnosti a ziskovosti podnikov, predovšetkým malých a stredných, prispeje program k celkovému cieľu Nórskych grantov, a to k zníženiu ekonomických a sociálnych rozdielov a k posilňovaniu vzájomných vzťahov s prijímateľskými štátmi. Nórske granty predstavujú príspevok Nórska k zelenej, konkurencieschopnej a inkluzívnej Európe.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020

Celkový trh s uvedenými vozidlami tak poklesol o takmer 25% oproti roku 2019.

Tlačové správy

Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách

Digitalizácia má byť o moderných riešeniach, ktoré slúžia ľuďom. Ich zavádzanie do každodenného života je prioritou aj pre DATALAN

Tlačové správy

Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru

Trend podčiarkujú čísla návštevnosti webstránky poisťovne a stavebnej sporiteľne Wüstenrot