SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Reforma

Dnešná doba je príznačná časom zmien, zlepšení, obnov všetkého čo je staré, skostnatené a nesedí do koncepcie dneška.

ReformaReforma (Zdroj: pixabay.com)

Meníme všetko čo sa nám nepáči, čo nie je trendy, čo nezaujme široké masy a nedokáže nás dokonale prezentovať pred ostatnými okolo nás, pred svetom, ktorý žije dneškom a nemyslí dopredu ani dozadu.

Pred viac ako 500 rokmi žil augustiniánsky mních, ktorý nechcel, aby ho každý, kto žil v tom čase poznal, nechcel byť celebritou, ku ktorému každý vzhliada. Dnes sa označuje ako reformátor svojej doby. Nechcel rozkol a ani zrušenie existujúceho, chcel len poukázať na zlyhanie ľudí, ktorí si prispôsobovali Písmo sväté na svoj obraz. Nemecký teológ, kazateľ, autor duchovných, politických, pedagogických spisov, cirkevných piesní a prekladov, Martin Luther, dnes označovaný ako reformátor a poslušný rebel.

V ponuke nášho kresťanského internetového kníhkupectva, Yzop.sk máme knihu od Jamesa M. Kittelsona - Reformátor Martin Luther. Pri príležitosti 500. výročia reformácie bolo vydávané nespočetné množstvo publikácii o tomto mimoriadnom človeku svojej doby.

Reformátor - Martin Luther Reformátor - Martin Luther (zdroj: Yzop.sk)

Martin Luther raz o sebe a svojich nasledovníkoch poznamenal: „Stali sme sa divadlom…“. Táto kniha vám predstavuje na doskách, ktoré znamenajú svet Život a dielo Martina Luthera. Pomocou ilustrácii a fotografií, ktoré dopĺňajú zaujímavý a pútavý text predstavuje život reformátora od kolísky až po hrob. Fakty zo života Martina Luthera podáva v súvislostiach, čím ho prezentuje ako pokorného, obyčajného človek z mäsa a kostí, ktorý sa k svojmu presvedčeniu: Tu stojím, inak nemôžem, dopracoval cez mnohé pochybnosti, bolestné hľadanie a masívne prenasledovanie.

Kniha je rozdelená na pät častí podľa obdobia života. V prvej časti sú predstavené roky formovania sa mladého reformátora. V nasledujúcej časti je ukázaná etapa života, kedy sa mení z mnícha na reformátora. V tretej časti je najťažšia časť života Martina Luthera spojená s prenasledovaním a postavením jeho osoby mimo zákona. Predposledná a posledná spájajú v sebe pravú cirkev a zrelého reformátora.

V knihe sú aj citácie z najvýznamnejších diel, doplnené o kalendárium z jeho života, spojené s podrobným zoznamom diel a mapami jeho pôsobenia.

Ďalšie zaujímavé tituly o reformátoroch a reformácií nájdete v ponuke internetového kresťanského kníhkupestva Yzop.sk - záleží nám na obsahu, ktorý spája kresťanov vo viere.

Martin Luther - Výbor z díla, Bůh je rozpálená pec plná lásky, Ako sa modliť, O zotročené vůli, Die Bibel (Geschenkausgabe, Cabra-Leder), Die Bibel, Reformácia a jej dôsledky na Slovensku.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Účinná prírodná tinktúra, ale aj jedinečný lokálny produkt, ktorý vyrába rodinný podnik spod Tatier už vyše 20 rokov.

8 h

Ekologické pestovanie sa stáva celosvetovým trendom.

8 h
Do ceny Atlas môžete prihlásiť ekologické projekty a iniciatívy naprieč verejnou, mimovládnou, vzdelávacou aj súkromnou sférou na Slovensku.

Nominujte zelené projekty na cenu Atlas.

8 h