SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Konečne nažive

Zobudenie, znovuzrodenie sú pojmy, ktoré sa dnes často opakujú. Akoby všetci spali a žili v nejakej inej realite.

Znovuzrodenie, Konečně naživuZnovuzrodenie, Konečně naživu (Zdroj: pixabay.com)

Keď sa dnes niekoho opýtate ako sa má často dostanete odpoveď : Žijem. Ľudia používajú túto formulku, aby vyjadrili ako sa cítia. Väčšinou žijeme svoje životy bez zjavného cieľa. Plávame ním na vlne, ktorá nás sama nadnáša bez našej väčšej námahy. Užívame si ho, lebo je to moderné nemať záväzky, nemať zázemie, nemať nejaké povinnosti, ktoré sú dnes považované za brzdu rozletu. Je to naozaj život, ktorý chceme žiť? Čo sa stane, keď sa znovu narodíme?

V našom kresťanskom internetovom obchode, Yzop.sk máme novinku od autora Johna PiperKonečně naživu. V tejto knihe sa autor snaží odpoveď na otázku znovuzrodenia, ktorá je v dnešnej dobe taká dôležitá. Súčasná kultúra má sklon význam tohto pojmu zneužívať a pretvárať na svoj obraz. Autor sa snaží v knihe vysvetliť a dať zmysel tomu, kedy sme ešte mŕtvy alebo konečne nažive. Upratuje zmätok a hľadá odpoveď na otázku, ktorá je dnes o to dôležitejšia – kto je spasený a pôjde do neba? Poukazuje na to, že dnes každý človek potrebuje Boží zásah, aby sme sa znovu narodili. Tento nový život dáva Boh duchovne mŕtvym ľuďom skrze Jeho viditeľné prejavy v živote znovuzrodeného života.

Konečně naživu - John Piper Konečně naživu - John Piper (zdroj: Yzop.sk)

Niekomu kto chce byť pánom svojej vlastnej duše bude tvrdenie: „Musíte sa znovu narodiť“ pripadať šialene alebo šokujúco. Len máloktoré konštatovanie skutočnosti, ktoré Boh vložil do Biblie tak jasne vystihuje bezmocnosť situácie, do ktorej nás priviedol hriech. V dnešnej dobe však málokto vyvíja úsilie potrebné k tomu, aby tento zázrak dokázal oceniť. Biblia prezentuje pojem znovuzrodenie ako niečo vzácne a súčasne ako niečo, čo má zásadný význam a mali by sme sa v prvom rade snažiť zistiť, čo sa nám Boh snaží prostredníctvom Neho povedať.

Ďalšie zaujímavé tituly od Johna Pipera nájdete v našom kresťanskom internetovom obchode, yzop.sk - Pro Vaši radost, Dědictví svrchované radosti, Nepromarni svůj život. Záleží nám na obsahu, na tom čo denne čítate, a preto pre vás pripravujeme stále nové tituly - ktoré liečia vašu dušu, a ešte oveľa viac.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

DOXX ako špecialista na stravné prináša stravovanie pre živnostníkov vo forme balíka s najžiadanejšími službami.

10 h

Slovenská investičná skupina pôsobí na trhu od roku 2009.

21 h

Tropické pláže, more, pamiatky, africké safari. Kde hľadať skvosty Zanzibaru?

21 h