SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Spojení navždy

Ako navždy nestratiť deti v digitálnej dobe.

Spojený navždySpojený navždy (Zdroj: pixabay.com)

Digitálne technológie sú našou dennodennou súčasťou. Nevieme si bez nich už skoro predstaviť život. Deti dnešnej doby si už ani nepamätajú ako vyzerá život bez nich, bez mobilného telefónu, bez počítača. Sú s nami všade - doma, v práci, v aute, dokonca aj v škole. Je však dôležité a potrebné si uvedomiť, kde je tá hranica, rovnováha, aby sa nedeformovalo detstvo, rodina, vzťahy.

Digitálna doba prináša nové výzvy a problémy, ktoré je potrebné riešiť hneď od najmenších a najbezbrannejších - našich detí, preto sme do našej ponuky v kresťanskom internetovom obchode, yzop.sk zaradili knihu Spojení navždy s podtitulom - Ako nestratiť deti v digitálnej dobe.

Spojení navždy - Zuzana Gránska Spojení navždy - Zuzana Gránska (zdroj: Yzop.sk)

Autorka knihy, Zuzana Gránska, sa pokúša odpovedať na otázky: „Stanú sa technológie apokalypsou rodiny? Mali by byť súčasťou školských tried? Čo hovoria psychológovia, neurológovia či výskumy na nový svet, v ktorom vyrastajú naše deti?“
Správna výchova detí je veľmi dôležitá. Kniha obsahuje najdôležitejšie informácie, ktoré by ste mali vedieť v dnešnej dobe o technológiách, aby sme dokázali chrániť naše deti,vzťahy a žiť s nimi lepšie. Zamyslime sa spolu nad tým, ako sa dokázali „displeje“ vkradnúť do našich životov, životov našich detí, rodín, škôl, vzťahov a ako ich ovplyvňujú, formujú i deformujú. Ak hľadáte odpovede na otázku, ako nájsť cestu k správnemu fungovaniu vašich rodín, správnou voľbou je táto kniha, ktorá vás donúti zamyslieť sa a následne inšpiruje, ako by to mohlo fungovať lepšie.

Kniha je o neustále silnejúcom pute medzi deťmi a technológiami. Mobily a tablety sa stali v priebehu pár rokov súčasťou detského sveta, no odborníci tvrdia, že práve ich bezhlavé používanie je príčinou mnohých problémov, ktoré deti majú a ešte donedávna v detskom svete neexistovali. Kniha upozorňuje na zlozvyky, ktoré ohrozujú naše vzťahy, brzdia rozvoj detí a oberajú ich o dôležité momenty zdravého dospievania. Vychádza pritom z výskumov a rozhovorov s expertmi. Zároveň vysvetľuje, že technológie majú potenciál robiť náš život lepším, len ich musíme začať využívať správne. Prináša tipy, ako si nastaviť v rodinách a školách nové pravidlá fungovania s obrazovkami a ako začať využívať technológie múdro. Kniha ponúka návod, ako vychovať empatické, hodnotovo zamerané deti a nestratiť ich navždy v digitálnej dobe.“
Text autorky

Technológie len tak z našich životov nezmiznú, budú tu neustále a musíme sa s nimi naučiť žiť a nájsť správnu rovnováhu - „Myslíme na to, aby sme zostali spojení navždy nielen s nimi, ale hlavne s našimi rodinami a priateľmi. Aby to najsilnejšie puto vždy patrilo človeku.“

Túto publikáciu si môžete zakúpiť v našom kresťanskom internetovom kníhkupectve, yzop.sk, kde nájdete aj mnoho ďalších zaujímavých titulov. Záleží nám na obsahu, preto mu venujeme neustále veľkú pozornosť a našu ponuku rozširujeme ďalej o zaujímavé a odborné knihy. Nájdete nás aj na sociálnej sieti facebooku - @eshopyzop

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Porovnali sme život v Bratislave na štyroch rôznych miestach.

Tlačové správy

Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA

Značka aj napriek pandémii trhala rekordy.

Predajom kraľovala FABIA, ŠKODA valcovala jednotlivé segmenty. Jednoznačné prvenstvo značky ŠKODA potvrdzujú aj celkové predaje jednotlivých modelov, ktoré suverénne vedie model FABIA – 4 607 ks.
Tlačové správy

PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj

V najrozšírenejšej sieti elektropredajní môžete stále POHODLNE NAKUPOVAŤ A TOVAR mať doma EŠTE DNES. Teraz dokonca ešte lacnejšie.