SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Svätá vojna

Slovo vojna väčšinou evokuje v ľuďoch strach a smrť.

Svatá válka - John BunyanSvatá válka - John Bunyan (Zdroj: pixabay.com)

Dnešná generácia, v našich zemepisných šírkach si už nevie prestaviť hrôzy vojny, ktoré prežívali ich starí, prastarí rodičia. Ľudia dnes skôr zvádzajú vnútorné boje, vojny sami so sebou, so svojim svedomím, so svojou vnútrom, ktoré nevedia pochopiť a snažia sa ho ovládnuť. Vnútro človeka je pre nás stále neznáma veličina, duša ako nositeľ mravného a duchovného života, s ktorou bojujeme je stretom citu, vedomia a etiky. Boj o ňu je zvádzaný odpradávna.

V internetovom kresťanskom kníhkupectve, yzop.sk nájdete knihu Svatá válka od autora Johna Bunyana . Píše o vojne ktorú vedie Šaddaj s Diablom o hlavné mesto sveta alebo inak povedané strata a znovuzískanie mesta Duša.

Svatá válka - John Bunyan Svatá válka - John Bunyan (zdroj: Yzop.sk)

Podivné zdá se mi, když ti, kdo vypráví,
s chutí vám malují prastaré výjevy,
se střípky dějin si barvitě hrají,
o válce v Duši však nic neodtají.
Ta pro ně zůstává báchorkou pouhou,
jež ani nezkrátí chvilenku dlouhou.
Pomysli, kam jejich vůle je svádí,
dokud to nezjistí – k neštěstí pádí!

Citát z knihy


Autor píše knihu v Bedfordskom vezení, do ktorého sa dostal na 12 rokov, kvôli kázaniu na nedovolenom zhromaždení. Svätú vojnu vníma ako duchovný boj medzi Bohom a diablom, ktorú vykladá ovplyvnený svojou puritánskou radikálnou spiritualitou a určitým kalvínskym aktivizmom. Nie je to však dualistický zápas dvoch rovnocenných ríš a nie je pochýb, že mesto - Duša človeka môže využiť silu Božej spásonosnej intervencie v Ježišovi Kristovi.

John Bunyan bol anglický kresťanský spisovateľ a kazateľ, ktorý žil v rokoch 1628. - 1688. Čítaním kníh sa u neho prebudil záujem o duchovné veci, pri ktorých prežíval duchovné muky nad svojimi hriechmi, preto sa pokúšal viesť zbožný život iba za pomoci vlastných síl. Po troch rokoch prežíva zásadný obrat a vydáva sa Bohu. Kázal a zároveň sa živil výrobou kotlov. Niekoľkokrát bol za svoju kazateľskú činnosť uväznený.

Ďalšie zaujímavé tituly si môžete vybrať s ponuky kresťanského internetového kníhkupectva, yzop.sk, ktorú neustále rozširujeme o domáce aj zahraničné tituly.
Nájdete nás aj na sociálnej sieti facebook - @eshopyzop

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Porovnali sme život v Bratislave na štyroch rôznych miestach.

Tlačové správy

Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA

Značka aj napriek pandémii trhala rekordy.

Predajom kraľovala FABIA, ŠKODA valcovala jednotlivé segmenty. Jednoznačné prvenstvo značky ŠKODA potvrdzujú aj celkové predaje jednotlivých modelov, ktoré suverénne vedie model FABIA – 4 607 ks.
Tlačové správy

PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj

V najrozšírenejšej sieti elektropredajní môžete stále POHODLNE NAKUPOVAŤ A TOVAR mať doma EŠTE DNES. Teraz dokonca ešte lacnejšie.