SME
Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Dovolenka, ktorú si zaslúžite a potrebujete: Pobyty v Piešťanoch

Horúce slnko, nádherné prostredie a liečivá sila vody. Dovolenku by ste si obzvlášť toto leto nemali odopierať.

(Zdroj: Foto: Kúpele Irma, Ensana Health Spa Hotels)

Horúce slnko, nádherné prostredie a liečivá sila vody. Dovolenku by ste si obzvlášť toto leto nemali odopierať, aj keď netúžite po cestovaní za hranice. Rozmaznajte sa wellnessom a kúpeľnými procedúrami doma na Slovensku – na piešťanskom Kúpeľnom ostrove.

Reštart tela a mysle v podobe dovolenkového oddychu je tohto roku dôležitejší, než kedykoľvek predtým. Uplynulé mesiace, ktoré otriasli stereotypom našich pracovných a osobných životov, dali psychike poriadne zabrať. "Dlhodobé vnútorné napätie spôsobené neistotou a zmenou denných rutín môže vyvolať traumatický stres.

Ten je deštruktívny a môže vyústiť až v syndróm vyhorenia," ozrejmuje psychologička Ivana Mirdalíková z katedry psychológie Univerzity Sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Poriadny oddych či preventívnu návštevu lekára by sme nemali odkladať až na čas, kedy nám telo nedá inú možnosť. "Optimálnym prístupom je jednoznačne zdravotná prevencia. Kúpeľná liečba nášmu organizmu okrem dôležitého mentálneho oddychu prináša aj zdravotné procedúry, z ktorých benefituje naše fyzické zdravie," dodáva psychologička Mirdalíková.

Kúpeľné pobyty sú každým rokom populárnejšou dovolenkovou možnosťou. Aj bez lekárskeho predpisu ich volí stále viac Slovákov.

"Za posledné roky evidujeme zvýšený záujem slovenskej verejnosti, ktorá prichádza do kúpeľov relaxovať, načerpať sily a oddýchnuť si od starostí všedného dňa,” informoval Petr Hlaváč, obchodný a marketingový riaditeľ Piešťanských kúpeľov.

Doprajte si toto leto vytúžený odpočinkový pobyt, ktorý na vás čaká na piešťanskom Kúpeľnom ostrove. Obľúbené hotely skupiny Ensana dýchajúce históriou a umením a ich kúpeľné doy vás navrátia do rovnováhy a nabijú energiou, duševne i fyzicky. Postará sa o to tím lekárskych odborníkov a viac ako 60 ozdravujúcich liečebných procedúr využívajúcich vlastnosti termálnych a minerálnych vôd a bahna. Rozmaznajú vás aj vyvážené gastronomické zážitky a moderné wellness centrum s vodným a saunovým svetom a priestrannou veľkou výrivkou. Aby ste domov odchádzali zo svojej najlepšej dovolenky v živote.

Všetko o vysnívanej dovolenke na Kúpeľnom ostrove nájdete na webovej stránke spoločnosti Ensana.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh

Helske vyrába na Spiši stopercentný slovenský produkt.

Tlačové správy

Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka

Krásny, ale chudobný kraj, hladová dolina, východ, kde nič nie je.

Tlačové správy

Zlaďte vaše šperky s jeseňou

Inšpirujte sa jeseňou! Siahnite po šperkoch v zlatých odtieňoch pripomínajúcich jesennú prírodu alebo sa ozdobte padajúcim lístím.