SME
Streda, 22. september, 2021 | Meniny má MóricKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Centrálny vysávač je tichý a výhody ocenia aj alergici

Množstvo ľudí si neuvedomuje výhody, ktoré zabudovaný systém centrálneho vysávania so sebou prináša.

Aj napriek tomu, že centrálny vysávací systém je na slovenskom trhu už v ponuke viac ako dve desaťročia, stále sa k nemu mnoho ľudí stavia ako k nadštandardnej možnosti zlepšenia svojho bývania. Množstvo ľudí si neuvedomuje výhody, ktoré zabudovaný systém centrálneho vysávania so sebou prináša.

Na prvom mieste je potrebné spomenúť jeho vhodnosť v domácnostiach, kde sa nachádzajú alergici. Počet alergikov neustále stúpa a tento spôsob vysávania je jedným z najvhodnejších pre ľudí, ktorí trpia alergiami na prach a roztoče. Centrálny vysávač nevíri prach pri vysávaní, ale všetok je odvádzaný mimo domu prostredníctvom nainštalovaného potrubia spojeného s centrálnou jednotkou. Zároveň prefiltrovaný vzduch vyfukuje mimo objekt.

Majitelia centrálneho vysávača tiež oceňujú jeho zníženú hlučnosť pri vysávaní, čo je dosiahnuté umiestnením centrálnej jednotky mimo obytnej časti domu v technickej miestnosti napr. v garáži. V neposlednom rade sa centrálny systém vysávania môže pochváliť svojou jednoduchou manipuláciou. Jediné, čo je potrebné k spusteniu centrálnej jednotky je vsunúť hadicu do zásuvky, čím sa vysávač automaticky zapne a vysávať.

Aj v oblasti centrálneho vysávacieho systému dochádza k inováciam a variabilite, ktorá sa prejavuje hlavne pri výbere príslušenstva. Už len pri samotnej montáži systému si môže klient vybrať medzi samostatnou zásuvkou do ktorej sa hadica vsunie, alebo zásuvkou so zabudovanou hadicou v stene, ktorú si len jednoducho vytiahne a môže vysávať. Štandardná dĺžka hadíc sa pohybuje od 7,5m až po 12m, u zabudovaných hadíc v stene je to až 15m. Súčasťou našej ponuky sú hadice s ovládaním alebo bez ovládania, ktoré sa zapínajú automaticky po vsunutí do zásuvky. Snahou výrobcov je obsiahnuť čo najväčšiu plochu obytného priestoru. V štandardnom rodinnom dome mnoho krát stačí jedna zásuvka, maximálne dve na jedno podlažie. Výrobcovia centránych jednotiek nezabúdajú ani na priestor kuchyne či garáže, príp. pivnice. V kuchyni je možné si nainštalovať podlahovú štrbinu, ku ktorej sa omrvinky a iné nečistoty pozametajú a jednoduchou manipuláciou vsajú do centrálnej jednotky. Náročnejším zákazníkom vieme ponúknuť samonavíjaciu hadicu VROOM, alebo šuflíkovú saciu zásuvku DrawerVac.

Do garáže okrem klasickej zásuvky si zase môžu naši klienti dokúpiť napríklad aj ručne navíjaciu hadicu na bubne, ktorú ocenia pri vysávaní auta.

Ako už bolo vyššie spomenuté, súčasťou centrálnych jednotiek je bohatý výber príslušenstva. Od výberu zásuviek až po široký výber hubíc. Najčastejšie si však zákaníci vyberajú k centrálnej jednotke sady, ktoré obsahujú všetko príslušenstvo od hadice až po rôzne druhy hubíc.

Ešte aj dnes si mnoho ľudí myslí, že centrálny vysávač je drahou záležitosťou a preto sa tejto možnosti vyhýbajú. V skutočnosti nepredstavuje značnú položku pri výstavbe objektu.

Jeho montáž je rozdelená do dvoch etáp. V prvej etape dôjde k montáži potrubia (rozvodu). Realizuje sa vo fáze hrubej stavby pred realizáciou omietky, poteru a kúrenia. V prípade, že majú byť rozvody uložené v podlahe je najlepšie začať pred zahájením práce na ostatných rozvodoch ako je voda, plyn a kúrenie. Po vymaľovaní môže nasledovať druhá etapa, ktorej súčasťou je inštalácia agregátu (centrálnej jednotky), zásuviek a ostatného príslušenstva. Výber samotného agregátu závisí od dĺžky rozvodu a počtu zásuviek. V ponuke, ktorú si môžete pozrieť nahttps://shop.slaper.sk - máme rôzne značky agregátov, z ktorých si vyberie každý. Kedy zákazník pristúpi k druhej etape je len na ňom a jeho finančných možnostiach. Prvoradé je však neváhať a systém si nechať zabudovať.

Ak sa už niekto rozhodne, že má o centrálny vysávač záujem, musí myslieť na jeho začlenenie už pri realizácii projektu. Naša firma vie na základe projektu urobiť cenovú ponuku a navrhnúť najlepšie a najjednoduchšie riešenie pri realizácii montáže centrálneho vysávacieho systému.

Centrálne vysávanie nie je doménou len novostavieb, ale je možné ho nainštalovať do akéhokoľvek objektu. Počas viac ako dvadsať ročných skúsenosti sme riešili montáže už stojacich rodinných domov, firiem, penziónov, hotelov, kaderníctiev a pod.

Centrálny vysávač je možnosťou ako zlepšiť kvalitu života vo svojich domácnostiach nie len na pár rokov, ale vo všeobecnosti platí, že na celé obdobie životnosti samotného objektu.

www.slaper.sk

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Čučoriedky patria medzi naše obľúbené a vyhľadávané ovocie už po celé veky.


4 h

Slovensko sa od polovice septembra zaradilo medzi krajiny, ktoré môžu poskytnúť ľuďom so zdravotným znevýhodnením plnohodnotnú...


4 h

Odpadové hospodárstvo a recyklácia sú historicky najväčšou biznisovou príležitosťou. Nespime na vavrínoch.


INZERCIA 5 h
Skryť Zatvoriť reklamu