SME
Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky
INZERCIA

Poznanie

„Poznanie je asimilácia informácie, ktorá sa nachádza mimo nášho ducha, v objektívnej skutočnosti.“

Poznanie - yzop.skPoznanie - yzop.sk (Zdroj: pixabay.com)

Každý z nás sa celý život stretáva z rôznymi názormi na jednu a tú istú vec. Jedna skupina tvrdí jedno, druhá tvrdí opak a tretia zas úplne niečo iné. V dnešnej dobe zahltenej informáciami je problém hľadať a hlavne spoznať pravdu. Staré zaužívané veci sa menia, niektoré dokonca rušia. Neustále meniaca a rozvíjajúca sa doba núti ľudí hľadať a poznávať nové pravdy. Poznanie dnes znamená nájsť to svoje a z faktov si urobiť vlastný názor, spoznať vlastnú pravdu. Kde je tá správna cesta poznania pravdy?

V ponuke internetového kresťanského kníhkupectva,yzop.sk nájdete niekoľko titulov z edície Teologie do kapsy, ktorá pomáha ľuďom poznať Boha a jeho úlohu v našom živote a na tomto svete a aký zámer má s nami.

Střípky poznání Boha - Arthur W. Pink Střípky poznání Boha - Arthur W. Pink (zdroj: yzop.sk)

Střípky poznání Boha

Autorom tejto knihy Arthur W. Pink je anglický evanjelista a biblista. Božie vlastnosti sú zjavené v Písme. V knihe píše o tom, že máloktorí z tých, ktorí občas čítajú Bibliu, vedia o majestáte božského charakteru, ktorý vyvoláva úžas a vzbudzuje úctu. Povedomie, že Boh je veľký v múdrosti, úžasný v moci a stále plný milosrdenstva, pokladajú mnohí za akúsi všeobecnú znalosť. Zamýšľať sa nad vecami, ktoré sa blížia adekvátnej predstave o Jeho existencii, prirodzenosti a vlastnostiach, ako sú odhalené v Písme, je niečo, čomu sa v tejto dobe venuje len málo ľudí. Boh je ojedinelý vo svojej vznešenosti.„Hospodine, kto je medzi bohmi rovný Tebe? Kto je tak ako Ty velebný v svätosti, hrozný v slávnych činoch a robiaci zázraky?“ 2M 15, 11

Jedině milostí - Charles H. Spurgeon Jedině milostí - Charles H. Spurgeon (zdroj: yzop.sk)

Jedině milostí

Poznanie je cestou pokoja - Charles H. Spurgeon vo svojej knihe predstavuje jednoduchým jazykom Boží plán spasenia, ktorému môže rozumieť každý človek. Autor volá čitateľov k vykročeniu na cestu pokoja, kde je sprievodcom človeka samotný Ježiš Kristus. Akýkoľvek pokus potešiť Boha, založený na našich vlastných dobrých skutkoch, prináša len samospravodlivosť a chladné srdce. Jedine Božia milosť a milosrdenstvo premieňa ľudské srdce k láske a vďačnosti Bohu.

Boží vedení - Arthur W. Pink Boží vedení - Arthur W. Pink (zdroj: yzop.sk)

Boží vedení

V tejto drobnej publikácii z pera Arthura W. Pinka je základom otázka, ktorú si kladú kresťania od najstarších dôb až po súčasnosť: „Aká je Božia vôľa pre môj život? Aká je Božia vôľa pre tú či onú konkrétnu situáciu?“

Odpoveďou autora je:„Uvaľ na Hospodina svoju cestu, dúfaj v Neho a On vykoná. (Ž 37, 5). Ak by ste hľadali odpoveď na túto otázku medzi svojimi priateľmi, je veľmi pravdepodobné, že žiadny z nich sa nezhodnú a ich rady vás zmätú. Miesto toho, aby ste ste hľadali pomoc u človeka, v modlitbe budte vytrvalí, bdejte a ďakujte Bohu.“

Ďalšie zaujímavé knihy pre lepšie poznanie nájdete v ponuke internetového kníhkupectva,yzop.sk . Poznanie ako základ nášho bytia ponúka liek na dušu a naplnenie našich potrieb. Ďalšie zaujímavé informácie nájdete aj na našom facebooku - @eshopyzop.

Tento text je platenou formou reklamy. Informujte o svojej firme viac ako 2,6 milióna čitateľov Sme.sk aj vy. Bližšie informácie nájdete TU. Kontakt: internet@petitpress.sk; tel:+421 2 59 233 227.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie tlačové správy

Najčítanejšie správy na SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Tlačové správy

Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej

Základ príjemného bývania je pomerne jednoduchý.

Tlačové správy

Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu

Každým nákupom v Kauflande je teraz pomoc bližšie!

Tlačové správy

Neodkladajte pre koronavírus vyšetrenie svojich očí

V Očnom centre Sokolík poskytujeme očnú starostlivosť v plnom rozsahu, v operačných sálach, i v špecializovaných ambulanciách.